Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor ki a hibás? Szerencsé...

Ilyenkor ki a hibás? Szerencsére nem történt most semmi.

Figyelt kérdés
Szitu: Sétálok a kutyámmal, pórázon van. A légynek sem tudna ártani. Szembe jön egy apuka a kb. 3 éves kisfiával. Ahogy közeledünk, megállnak. A gyerek kezében egy hurkapálca szerű tárgy van, a végén pedig valami papír dísz. Ahogy elhaladunk mellettük, a gyerek hirtelen a kutyám feje felé suhint a botjával, mintha fejbe akarná ütni. A kutyám megijedt, és hátrahőkölt. Valószínűleg csak azért nem találta őt el. Ezután szó nélkül tovább siettünk. Kérdezem én: mi van akkor, ha egy másik kutya erre a mozdulatra támadólag reagál? Ki lesz akkor a hibás, a gazdája vagy a szülő? Miért kell engedni egy kisgyereknek, hogy egy kutya fejénél hadonásszon? Vagy nekünk, gazdáknak kell szájkosarat adni a kutyára minden sétánál, hogy ilyen ne forduljon elő? Persze nyilván mindenki ismeri a kutyája alaptermészetét, de én pl. ettől még elképzelhetőnek tartom, hogy egy kutya egy ilyen fenyegető mozdulattól megijed, és nem meghátrál, mint az enyém, hanem támad. Vagy ilyen abszolút nem fordulhat elő, egy kiegyensúlyozott kutyánál, akit jól neveltek? Szerintem bármennyire is jól nevelt meg szelíd a kutya, nem lehet minden ehhez hasonló szituációra felkészülni a gazdájának, vagy igen?

2017. okt. 9. 23:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
64%
Minden esetben te vagy a felelôs a kutyádért, teljesen mindegy, ki milyen csúnyán néz rá. Ez van, jobb elôvigyázatosnak lenni.
2017. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
27%

Továbbmentél... hát én biztos leorditom legalább az idiota szülöt, de a gyerekhez ks lett volna pár kedves szabamr. Pont leszarom mennyire sérül szegény lelkecskéje ettöl, de nem ütünk másra még viccböl sem.


Érdekes, ha én ilyet csinálok kicsiként nem teszem zsebre amit a szüleimtöl kapok.

2017. okt. 11. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Memtségükre szóljon, hogy az apuka is meglepődött, hátrébb is húzta aztán a gyerekét meg rászólt.
2017. okt. 11. 08:36
 24/26 anonim ***** válasza:

Helyes, legalább apuka neveli a gyerekét. Ezt jól esett olvasni.


De ilyenkor téged vehetnek elő, hisz tiéd a kutya, neked kell kordában tartanod őt.

Sajnálom, hogy ez történt, viszont komolyan nem értem, nekem 3 évesen eszembe nem jutott senkire bottal ütni, hisz kiskoromtól kezdve keményen rám szóltak.

2017. okt. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#24 Szerintem halvány fogalmad sincs, mik jutottak vagy nem jutottak eszedbe 3 évesen. Egy ennyi idős gyerek még egy csomó hülyeséget csinál. A húgomék abszolút állatbarát emberek, vannak is otthon állatok, akiket természetesen sosem volt szabad bántani a gyerekeknek, mégis, olyan 3-4 éves kor körül kezdett kifejlődni az az empátia a gyerekekben, amitől már nem felejtettek el rendszeresen abba is belegondolni, hogy az állatnak nem biztos, hogy tetszik, amit művelnek vele. Teljesen normális gyerekek mind a négyen.
2017. okt. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Te vagy a hibás ha harap nem tudom külföldön hogy van de itthon a gazdi felelősége hogy a kutya ne tegyen kárt semmibe. Ha Marinénit arcon nyalja és az közbe szívrohamot kap akkor is a gazdi a hibás. Amúgy az emberek meg hülyék. Múltkor veszem le a fizum az 50kilos kutyám pórázon mellettem számolom az autómatánál a pénzt és oda toppanik mellém egy idegen faszi a kutyám meg kettőnk közé. Na és még neki állt feljebb mer hogx bántani akarja a kutya. Na ilyenkor közlöm hogy nem a kutya csak köszön de én harapok ha közelebb jössz.
2017. okt. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!