Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés...

Szobatisztaságra nevelés hogyan kell kutyáknál?

Figyelt kérdés
Van egy 10hónapos angol bulldogom és már szinte mindent kipróbáltunk hogy ne kakiljon meg pisiljen be.hogyan tudnám rászoktatni hogy ne bent hanem kint végezze el a dolgát?
2017. okt. 10. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Eddig hogyan próbáltad?

Mennyit sétáltok, milyen időbeosztással?

2017. okt. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eddig mit csináltatok? Már rég szobatisztának kellene lennie! Milyen módszert használtatok eddig és azt hogyan? De akárhogy is, most nagyon nehéz lesz szobatisztaságot elérni, ha eddig azt tanulta, hogy bent is üríthet.
2017. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát jutalomfalatot kapott ha kint végezte a dolgát ezt kb 2-2,5hónapig csináltuk de nem ment ha meg elverném nagyon ugy hallottam az még csak rosszabb lenne így nem is próbáltam.
2017. okt. 11. 15:26
 4/8 anonim ***** válasza:

Hányszor viszed ki naponta sétálni? Milyen időközönként? Írd le a napirendeteket.

Pelenkát a lakásban használtok?

Egyéb dolgokban rendben van a kutya? Jól nevelt? Egészséges?

2017. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

5hónaposan került hozzánk pelenkát nem használtunk viszont az előző gazdija azt mondta hogy szobatiszta

3x szoktam kivinni naponta a kutya teljesen egészséges

2017. okt. 11. 16:17
 6/8 A kérdező kommentje:
5:30kor-délután 3-4felé meg este 7kor szoktam kivinni esti séta után kap enni
2017. okt. 11. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Az kevés még egy felnőttnek is, de pláne 5 hónapos kutyának! Ha jól is alakult a szobatisztaság, akkor is maximum 4-5 óránként kellett volna kivinni 5 hónaposan!

Lépj vissza, amíg meg nem tanulja legyen 3 óránkénti kiengedés. Egy rászólás lehet, ha rajta kapod, de komolyabb büntetés valóban csak ártana.

2017. okt. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lépj vissza, és kezeld úgy egy ideig, mintha sokkal fiatalabb lenne. Azaz vidd ki gyakrabban, kb. 3-4 óránként. Este 7-reggel 5.30 között még egy felnőtt kutyának is túl hosszú az idő, kellene egy késő esti 10 körül pisilés is mindenképpen.

Ha jól kimozoghatta magát a sétákon, érdemes megpróbálni a szobakennelt is. Oda nem szoktak bepiszkítani, ha normális időintervallumot töltenek csak benne (6-7 óra max.) Fokozatosan kell beszoktatni.

Bántani nem érdemes, nem használ.

2017. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!