Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 évesen lehet-e dobermannom?

14 évesen lehet-e dobermannom?

Figyelt kérdés
Vinném kutyaoviba kutyaiskolába napi 1-2-3 óra séta meglenne és szuka lenne.Szerintetek nagyon nem akarom azt hogy pl megszoĺjanak az utcán hogy nem nekem való stb.Mondom a neveléssel majd nem lenne gond mert ott a kutyaiskola

2017. okt. 10. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem azért tartunk vagy nem tartunk kutyát, mert megszólnak. Én 14 évesen korainak tartom a dobit még kutyasulival is.
2017. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És például egy malinous vagy boxer,nemetjuhász?És nem azért veszem higy megszólnak-e vagy nem
2017. okt. 10. 18:59
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Miért ilyen fajtákban kell minden gyereknek gondolkozni ? Tegnap staffi, ma dobermann kell 14-15 évesnek.

Egyébként én is 15 vagyok és tetszik pl. a roti, de eszembe nem jutott volna kezdőként ilyet választani. Egy cavalier spániel boldog tulajdonosa vagyok.

2017. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
A boxer és a többi felsorolt fajta sem neked való. Kezdőknek valót válassz.
2017. okt. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

A kérdésre a szüleid tudnak válaszolni.

Talán pár szempontot tudok adni:

Egy kutya 10-13 évig él (számoljunk 10-el úgy könnyebb)

Most 14 éves vagy. 24 éves korodig folyamatosan lest olyan lakásod, ahol elfér egy kutya?

Érettségire, Vizsgára, készülve is lesz elég időd a kutyára?

A párod is szeretni fogja a kutyát?

A 10 év alatt mindig lesz pénzed etetni, orvoshoz járatni, fedezni az egyéb költségeit?

Egy kutya hatalmas felelősség. Nem egy személyes döntés. hanem családi. Beszéljétek meg, hogy vállaljátok-e.

A fajta szinte mindegy. A dobermann, ha egy kis szerencséd van megfelelő nevelés esetén egy nagyon szófogadó kutya, de a testmérete miatt nagyon gondold meg. Talán egy kisebb testű kutyával talán könnyebb dolgod lenne.

2017. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Ezek a fajták közül egyik sem gyereknek, vagy kezdő kutyásnak való. Mind kemény kezet, nagyon sok szellemi és fizikai fárasztást, kutyaiskolát igényel, nem csak úgy hogy van egy gyönyörű munkakutyám ami heti egyszeri kutyasuli után csodásan viselkedik.


A költségekkel mi lesz? Van 200.000 Ft-od csak a vételárra, egy újabb 100.000 csak a kezdeti költségekre majd havi 10-20.000 az etetésre, és akkor még nem is beszéltünk se kutyasuli pénzről, se élősködők elleni védekezésről, de állatorvosi költségekről.


Jól gondold meg mert erre egy 14 évesnek nincs pénze, ez mind a szüleidet terheli, valamint egy ilyen fajta nem fogja tolerálni amikor jön a továbbtanulás és heti 2 napon tudsz csak vele foglalkozni, amúgy nincs rá időd a sok tanulnivalótól.

2017. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Még belegondolni is rossz, hogy egy 14 éves kezében egy Mali. Ezek a fajták egyike sem való gyereknek és nem is tudnád megadni nekik a kellő szükségleteket. Egyszerűen képtelenség ennyi idősen. Plána ha elmész majd késöbb kollégiumba, egyetemre és már időd sem lesz az amúgy napi 30 óra foglalkozást igénylő malihoz.
2017. okt. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, de minek?


- fizetni nem tudnád a költségeit

- nincs hozzá tapasztalatod

- fizikumod sem igazán, de tekintélyed még annyi sem (pont az a kor, hogy vagy már elfogadna falkavezérnek (mázli), vagy nem (pech)

- lehet négy év múlva az ország másik végében tanulsz, külföldre mész, ahová nem viheted a kutyát

2017. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Elviszed kutyasuliba - ez eddig teljesen rendben van.. csakhogy nem ennyiből áll az egész, hogy hetente viszem egyet iskolába (sajnos). Hiába "kutyasuli" a neve, attól még téged tanítanak mit hogyan csinálj. Amiket ott tanulsz, azt otthon is és máshol is alkalmazni kell, úgy lesz eredménye. Persze, erre mondod azt, hogy "csinálnám is".. igen ám, így elméletben rohadt egyszerűnek és könnyűnek tűnik, csak amikor a kutya elkezd kamaszodni, akkor majd azt fogod mondani, hogy a t.köd kivan vele, te ezt már nem bírod idegileg.. és ez az időszaka elég sokáig tart. Én is nagyon sokat vártam az első dobermannomra (pontosan 10 évet), de azt mondom megérte, 14 évesen én sem bírtam volna vele (már csak azért sem, mert felnőtt korára a súlya annyi mint egy kamasz kislányé - és mint tudjuk, hamar megnőnek..)

Szóval szerintem ezzel még várj, nem késtél le semmiről. Inkább tanulj amíg tudsz és szeretnél, aztán majd ha lesz biztos állásod majd akkor vegyél kutyát.


egy 1.5 éves kan dobi gazdija

20/N

2017. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 aranyos121 ***** válasza:
18 év alatt nem lehetsz kutya tulajdonos..az előző kommentekre meg tök mind1 hogy milyen kutya(nem gyerekek mellé való) minden kutya szereti a gyerekeket,felnőtteket stb..a leghűségesebb az emberhez a kutya..neveléstől függ hogy milyen a kutya..egy csivava is lehet vérengző ha úgy van nevelve
2017. dec. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!