Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyes reakció ebben a...

Mi a helyes reakció ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy közel féléves keverék kutyám. Nem vagyok "szakember", de úgy gondolom elég szépen sikerül nevelgetni. Elég akaratos, nem egy egyszerű eset, de jól formálható. Szófogadó, tud egy pár trükköt is. De.


Másodjára fordult elő az, hogy benyúltam a házába, és morgott, illetve kapott a kezem felé. Én rákiabáltam, hogy NEM, illetve finoman koppintottam az orrára. A kezem továbbra is bent hagytam, ne érezze azt, hogy elérte a célját. Hátracsapta a fülét, és elkezdte nyalogatni a kezem. Jól csináltam ezt így, vagy mi a módja az ilyen viselkedés leszoktatásának?


2017. okt. 10. 19:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Én ez esetben a házából is kirángattam volna.
2017. okt. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez minden csak nem hasznos tanács!! Miután kirángatod, mit csináltál volna vele? Felrúgod? Véresre vered?


Neked se nagyon kéne kutya!!

2017. okt. 10. 20:12
 3/21 anonim ***** válasza:
29%
Pedig én is kirángattam vagy kiborítottam volna a házából. Azért az nagy pofátlanság, hogy ő úgy gondolja, hogy bevédheti a helyét, házát. Egyébként az, hogy elmagyarázod neki, hogy abban a házban sem tehet meg mindent, hogy ott sem lehet agresszív, miért is egyenlő az agyonveréssel? De nyilván lehet jutalomfalatot is tömködni belé, amikor elengedte a kezedet egy harapás után...
2017. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Nem rúgom fel, nem verem véresre természetesen. Hanem kitépem onnét és közlöm vele (úgy, hogy meg is értse), hogy nem védheti be előlem a házát (és semmit).

Felneveltem már több kutyát is, és egyik sem lett lelki sérült. Viszont ha egy féléves kutya kap a kezed felé és megmorog, annak nem lesz jó vége, amikor ivarérett lesz, ha nem teszed helyre idejében.

Finom orra koppintás az gyakorlatilag semmi egy keményebb kutya esetében. Grabancánál fogva kirángatás, megrángatás.

Hidd el, ez nem bántalmazás, és nem lesz tőle semmi baja. Viszont meg kell értenie, hogy ilyet nem tehet veled szemben. Kutyát kutyaként kell nevelni, az adott egyed habitusának megfelelően.

(Első voltam).

2017. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"Büntetni a kutyát morgásért (ami egy figyelmeztetés, semmibe vétele további agresszióhoz vezet) vagy egyéb figyelmeztető jel leadásáért gyakran ahhoz vezet, hogy a kutya kihagyja a figyelmeztető jelet és meghatározóbbá válik az agresszió („figyelmeztetés nélküli harapás”)."


Forrás: [link]


Most ti linkeljetek olyat, ahol a testi fenyítést(erőszakot) preferálják.

2017. okt. 10. 20:52
 6/21 anonim ***** válasza:
17%

Hát én is kikaptam volna az biztos mert ilyet nem lehet csak egy üvöltéssel elintézni.5-6 hónapos kutyának főleg egy keményebb kutyának az üvöltés enyhén mondva nagyon sokat nem ér max annyit hogy hirtelen nagy hang és tudja hogy baj van. De ha nem lesz folytatása csak az üvöltés akkor nem fog semmit hatni. Ő morog,harap te üvöltesz ő bemerevedik aztán így megy körbe és nem fog komolyan venni.

Amúgy senki nem veri véresre a kutyát.Ha meg abban sem vagy biztos hogy jól csináltad akkor meg kérlek ilyeneket pláne ne mondj.

2017. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Ismerem a blog íróját, Virágot. A kutyáját nem mondanám a legjólneveltebbnek. Olvastam én is a blogját, de sajnos így elég hiteltelen számomra az egész. Biztos tud működni a csak jutalomfalatos, simogatós nevelés, ahogy tud működni a csak kényszeren, büntetésen alapuló nevelés is, de a kettő megfelelő, az adott kutyára szabott ötvözete jelentősen eredményesebb, egyértelműbb és biztosabb megoldást hoz. De mindegy, nyilván mindenki úgy foglalkozik a saját kutyájával, ahogy szeretne, ameddig az nem válik ön és közveszélyessé.


Egy kamasz kutya agresszív próbálkozásait én is gyökerestül szüntetném meg, még most, amíg ez csak teszt, próbálkozás.

2017. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Pedig én is kirángattam vagy kiborítottam volna a házából."


Biztos vagy abban, hogy tudná a kutya miért borítod ki éppen a házából? Az már jóval az "incidens" után történne. Azt te is tudod, a kutya nem fogja tudja összekötni a dolgokat, ha nem sikerül pontosan elcsípni az eseményt?! Annyi történne, hogy a saját házában sem érezné biztonságban magát. Ahová vihar, tűzijáték, különféle félelmek ellen menekül.


Mint említettem, a kutya jól nevelt. A kaját elvehetem előle anélkül, hogy egy kicsit is mordulna. Ez az egy dolog amit egyenlőre meg kell oldani, mert természetesen meg kell, de erőszak nélkül is menni fog. Majd beszámolok. Nem fog széttépni a kutyám nyugi.

2017. okt. 10. 21:02
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

A kutya morog, kapkod utánam, akkor azonnal rászólok egy erős nemmel és kiborítom a házából, majd kap egy grabanc rázást, vagy kirángatom onnan. Akár el is küldöm a helyéről és nyilván nem engedem, hogy magától visszameneküljön oda, ahol megtanulta, hogy lehet agresszív, hogy ott a gazdának nincs hatalma. Majd ha lehiggadt, én küldöm vissza őt, benyúlok megint, megsimogatom, stb. Ha morog, újra elölről kezdem.


Persze lehet jutifalattal tünetet kezelni és az alap problémát kikerülni.

2017. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

#6 vagyok

# kérdező

Gondolom ezt te sem gondoltad komolyan hogy linkeljünk egy cikket. Egy író sem fogja ezt leírni hogy fizikailag neveljünk kutyát mert akkor a hozzád hasonló emberektől lenne hangos a média. Amúgy mi (legalábbis én) nem könyvből meg videóból tanultam a kutyázást. Nem egy kutyát neveltem már fel szóval kérlek ne oktass kutyanevelésből.4 türkmén KÁJ-om van jelenleg.

Amúgy a kutyát ne nevelgesd hanem neveld.

2017. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!