Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom hová tenni, nem is...

Nem tudom hová tenni, nem is igazán értem. Ez mi?

Figyelt kérdés

Lányoméknak 11 évig hűséges kaukázusi farkasölő kutyájuknak 2 hét alatt akkora daganat nőtt a farán, mint egy labda. Nem a helyi állatorvos,hanem egy többezres lélekszámú község (rendelője is van) ment ki, az amúgy is aktuális kötelező oltás beadása miatt kb. 3 hete. Pénteken már annyira rosszul volt a kutya, hogy lábra sem tudott állni. Felhívták a helyi állatorvost, aki kb. tehénelléshez, meg kismalacok heréléséhez ért. Adott neki injekciót, nem lett jobban.

Ma kihívták a másik orvost, hogy altassa el, mert menthetetlen, alig élt, de nem akarták,hogy tovább szenvedjen.Se enni,se mozogni nem tudott már.


Ami a fő kérdésem és számomra érthetetlen, hogy kiment az állatorvos,beadta az injekciót, szerencsére békésen gyorsan elpusztult a kutya. Viszont azt KÉRTE az állatorvos, hogy mondják azt a lányomék, hogy magától pusztult el, nem az injekció által. MI EZ?? Ráadásul még azt is kérte, hogy 5 évig tartsák meg a kutya könyvét. Esküszöm, nem tudom hová tenni, és fel is háborít. A lányom egyébként is maga alatt van, nem igazán akarok vele erről beszélni, mert 11 év mégis csak tizenegy év, és ez az egész ma történt. Máshol is van ilyen, vagy van valami stikli benne? Szegény amúgy is elpusztult volna pár napon belül, annyira beteg volt, akkor az állatorvos miért mondhatott ilyet?



2017. okt. 10. 21:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek hozzá de szerintem nézz utána mert lehet illegális vmilyen engedély nélkül az altatás.
2017. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Na akkor...


1. Hogy a francba nem vettétek észre a daganatot előbb? És ha 2 héttel ezelőtt kezdett el nőni neki, miért nem akkor kerestetek állatorvost??


2. Mi a búbánatos istenért nem lehetett volna megoldani, hogy szerencsétlen kutyát elvigyétek egy rendelőbe, ahol talán meg is vizsgálták volna, nem csak tolja bele a szurit a "lódoktorotok"?


3. Ha elmondásod szerint ennyire trén az említett állatorvos, miért nem kerestetek másikat?


4. Azért kérte az állatorvos az altatás titokban tartását, mert ha a kutya gazdái nem lettek volna akkora sóherek amekkorák és vették volna a fáradtságot, hogy elvigyék a kutyát egy rendelőbe, akkor talán meg lehetett volna menteni és tán boldogan élhetne - ha ez meg kiderülne, úgy vége lenne a praxisának.


+1 Nagyon, de nagyon remélem, hogy többet nem lesz kutyátok! De ne is beszélj a lányoddal se, dugd a fejed a homokba és nyugtatgasd magad azzal, hogy "úgyis elpusztult volna", azt a legkönnyebb! Csak aztán majd ha te leszel daganatos, aztán a lányod beküld az elfekvőbe, ne csodálkozz ha azt mondja "úgyis meg fogsz halni", ahogy azt mutattad neki a kutya példáján.

2017. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg rosszul fogalmaztam. Az az állatorvos kérte ezt, aki kimondottan kutyákkal, macskákkal, stb., nem haszonállatokkal foglalkozik. A rendelőbe pedig azért nem vitték, mert kihívták hozzá! Nem tudott vele mit kezdeni, azt mondta, nem érdemes megműteni. Így már érthetőbb? Én nem ott lakom. Az eljárást nem értem...
2017. okt. 10. 21:52
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
És honnan tudta, hogy érdemes-e műteni vagy sem? Műszerek, röntgen és minden nélkül? Talán médium? Na hagyjuk már... Rendelőbe meg azért nem vitték, mert annyira azért nem volt fontos, hogy megmaradjon a kutya! Ennyi! Ő se menjen kórházba daganattal, csak hívja ki házhoz a háziorvost!
2017. okt. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ilyet ne állíts, hogy nem akarták, hogy életben maradjon, mert ez nem igaz. Rengeteg pénzt költöttek a kutyára az utóbbi 3 hétben. Nem mintha a pénz volna ilyen esetben a fontos. Nem ismered őket, akkor ne ítélkezz.


A kérdésre válaszolj inkább, miért kért ilyet, hogy magától pusztult el, amikor többször is látta, miért mondta, hogy nem érdemes műteni, miért nem mondta, hogy ha kicsi esélyt is lát, akkor vigyék be a rendelőjébe? Miért kéri, hogy öt évig tartsák meg a kutya könyvét?

2017. okt. 10. 22:15
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Mintát kellett volna venni a duzzanatból - vékonytűs biopszia -, kiderült volna mi a baja csóri kutyának. 2 hét alatt egy rosszindulatú daganat nem nő labda méretűre, és nem viszi el a kutyát. Annak is több idő kell. Ki kellett volna vizsgáltatni és utána kezelni az állatot! Persze, altatni olcsóbb...
2017. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Jogosan ítélkezünk, mert leírtad fentebb milyen "kezelést" kapott a kutya.
2017. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen bevihették volna a rendelőbe, igen lehet még élne. De azt is valljuk be, kevés az az orvos aki egy 11 éves óriás testű kutyának a műtétet javasolja, hiszen az altatás egy ilyen idős és ilyen méretű kutyánál végzetes lehet. Másrészt lehet azért kérte a titkolózát, mert a régimódi 1 szuris verziót alkalmazta, amit mostmár nem szabad. (Először meg kell kapnia a kutyának egy altató injekciót, és csak utána a méreginjekciót, hogy ne érezzen semmi fájdalmat)
2017. okt. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ki tudja, miért kérte az orvost azt, amit kért?

Azért egy telefonnal meg lehetne kérdezni, hogy mégis, miért kellene titkolódzni, és az öt éves oltási könyv megtartást is megmagyarázhatná.


Volt chip a kutyában?

2017. okt. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha annyira fontos lett volna nekik a kutya, nem várják meg hogy ekkorára nöjön a daganat, hanem az elsö észrevételnél állatorvoshoz, korházba viszik.

Persze ha rá sem néznek, akkor fel sem tünhet nekik a dolog.


Aki ennyire leszarja a kutyája macskája stb egészségét, annak nem való állat és pont.

Vergődhetsz, de akkor is igy van.

2017. okt. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!