Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám beteg. Lázas. Mi...

A kutyám beteg. Lázas. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött hogy nem volt étvágya, egy idő után már nem is evett semmit. És hányt. (mindent próbáltam, még a parízert sem ette meg) Egész nap csak az óljában gubbaszt. Lázas, mielott még elmentünk dokihoz, este 41.4 fokos volt. Ma lesz a 3. nap hogy majd délután megyünk szurira. 1. nap azt mondta a doki, tuti kullancs, mert ilyen magas lazat az okoz általában. Kapott szurit, (nem tudom miket, de a kullancs ellen is nyomott neki vmit) éjjel nagyon vígan volt. Rohangált ugatott játszott.. Reggel megint nagyon szarul lett. A láz maradt. Viszont lett vmi étvágya, a konzervből eszik. Nem láttam hogy hányt volna. Kapott megint vmit de most mást (tegnapi nap) a doki nem tudja mi baja, tapogatta a hasanal, meghallgatta, stb. Nem tudja mi. baja. Arra tippelt h mivel a kullancs miatt legyengült a szervezete, vmi más vírust kapott. (de én kullancsot nem is találtam benne) Előbb mértem a lázát. Most 40 fokos. Evett egy keveset. Ma délután megint doki de nem tudom/tudjuk mi baja van. Vkinek hasonló volt már? Most is csak az óljában fekszik, és nem néz ki vmi jól.. 1 éves staffordshire keverék. Nagyon aggódom miatta. 😓
2017. okt. 11. 07:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg vmit tudok tenni érte? mondjuk valahogy vmi vizelet mintát vinni a dokinak vagy nem tudom. Itthon vagyok egész nap szinte, tudom figyelni.
2017. okt. 11. 08:01
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát vérvétel nélkül nem is tudja csak találgathat. Ha kullancs lenne az sztem még ott lenne, ill lenne több is.

Mérget nem evett??

2017. okt. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amikor meg par napja hanyt, vmit tuti megevett, mert vakondhalo darabok meg szovet es kis kodarabok voltak a hanyasaban. Aztan mikor megint hanyt mem volt mar semmi a hanyasaban. Nem is h megette, hanem ahogy ragja. Benyel belole apro darabokat. a vakondhalo vanlerakva az egesz kertben, van h felszed belole darabokat. Ko pedig az udvar egy reszeben ilyen diszkertben. De azok nagy (teniszlabda meretu) kovek. Azt raghatta azt nem tudom elkepzelni... Ennek lehet vmi köze a dologhoz? Méregről nem tudok. Ha valaki etetett is vele vagy bedobott vmit, a masik kutyamnak semmi baja. Nem hiszem h merget evett.
2017. okt. 11. 08:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez ugyan olyan mint embereknél, kellene egy röntgen és vérvizsgálat, enélkül sötétbe tapogatódzás.
2017. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi. Ma már akkor gondolom fog vért venni tőle a doki ha nem változik délutánig az állapota.
2017. okt. 11. 09:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is kullancstól van. Egyáltalán nem kell, hogy találj benne kullancsot. 3-szor volt dolgom babesiával és csak 1-szer találtam meg benne a kullancsot.


A vizeletét mindenképp figyeld, szerintem megnézhette volna már korábban a doki, van-e benne vörösvértest, valószínű azért nem nézte, mert teljesen biztos volt a dolgában.


Az Imizolt 2-szer kapja meg mindenképp! A vizeletét meg azért kell figyelni, mert szükség lehet infúzióra, hogy átmossa a veséjét.


Kicsit felületesnek tűnik az orvosod, vagy spórolni akar neked, nem tudom, de ha biztos is a babesiában, hogyan akarta megállapítani, van-e szükség infúzióra, anélkül hogy megnézné a vesék állapotát??? Az én kutyám nemrég esett át babesián, de azonnal vért vettek és vizeletet néztek. Nem kellett infúzió, annyira időben el lett kapva, de ő lázas is csak 1 napig volt.

2017. okt. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!