Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítotól miért nem ajánlot...

Szaporítotól miért nem ajánlott fajtatiszta kutyust vásárolni?

Figyelt kérdés
Labrador retrievert szeretnék vásárolni 40000 forintért(600lejért) törzskönyvel és első oltásával kapnám,megéri így az árát (reális ár vagy nem ? Ha nem akkor mennyi a reális ár ?) Ha esetleg megéri és innen vegyem olvastam olyat hogy a szaporítoknál mindenféle örökletes betegség jelentkezhet ,mire kell figyelni hogy az ilyet elkerüljük ?

#labrador #fajtatiszta kuyta #kuyta kölyök vásárlás #örökletes kuyta betegségek
2017. okt. 11. 11:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A tk biztos? Ha csak beígéri a tenyésztő, de végül nem kapod meg -ami gyakori átverés-, nem fogod tudni, hogy kik is a valódi szülei, főleg ugye a kan. Ha nem tudod kik a szülei, nem tudod mit örökölt. Illetve nem is tudsz elvárni semmit a tenyésztőtől, se jó egészséget, se jó idegrendszert, se jó ösztönöket, hisz egy keveréknél ezekre nem lehet garanciát vállalni.


Ha tk rendben van, arra nagyon figyelj, hogy a szülők egészségügyi szűréseit megnézhesd élőben is. Mivel nem retrieveres vagyok, így nem tudom, hogy őket dp-n kívül mire szűrik még, ennek nézz utána. Emellett a szerződést, a tenyésztő részéről történő garanciát mindenképp követeld ki! Mert még ha a felmenők egészségesek is, a tiéd lehet örökletesen beteg, az pedig milliós költség és rengeteg szenvedés lesz neked is. Ha van garancia, akkor vagy a tenyésztő fizeti az orvosi költségeket, vagy legalábbis beszáll a kezelések árába.

2017. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elkérsz egy másolatot a törzskönyvről és felhívod a fajtaklubbot. Megkérdezet tőlük, hogy létezik-e ez a törzskönyv és a kennel. Ha igen akkor elvileg minden rendben van, ha nem akkor pedig nyilván nem.

Ezen kívül még elkérheted a felmenők szűrési eredményeit.


Különben 40 000Ft még ígyis irreális ár mert csak a szűrések kerülnek 300 000Ft-nál többe. Emellett etetni kell a kölyköket, oltani, chip, féreghajtó, stb.

Arról nem tudok, hogy Romániában kötelező-e 8 hetes korig az anyjával tartani a kölyköt de ha igen akkor nyilván min 2 oltással kéne kapnod.


A reális ár kb ennek a 2.5szerese lenne.

2017. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első kettő írja. :)

Nagyon gyanús ez az ár, ennél sokkal többe kéne, hogy kerüljön. Valami valószínűleg hiányzik.


Esetleg megpróbálhatod, hogy facebookon keresel labis csoportokat, és ott megkérdezed, hogy ismerik-e ezt a tenyésztőt, és mit gondolnak róla. Én hallottam ilyenről pl.: kennelnek szuper weboldal, meg minden, megkérdezel pár fajta tulajdonost, azt mondja, hogy csak onnan ne :D Nyilván ők tudják, mert vettek onnan, látták már a tenyésztőt kiállításon, stb.

2017. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%

Ja, hogy neked is csak az számít, hogy MEGÉRI E meg hogy épp a te kutyád nem e lesz beteg... aha... pont a te hülye fajtád miatt élnek meg olyan vígan a szaporítók. Tudod, mi megy náluk? Nagytestű kutyákból 5-10, kicsikből 20-30 sínylődik az ilyen szaporítóknál, nem udvarban, nem házban, hanem ólakban, kennelekben, ketrecekben, a saját vizeletükben meg kakijukban, fázva és éheztetve... vizet alig kapnak...

És a szaporítók addig elletik a kutyáikat, amíg szerencsétlen teljesen bele nem betegszenek, tele lesznek emlőrákkal, méhrákkal, megvakulnak, lebénulnak, stb... aztán amikor már nem tudnak több kölyköt szülni, akkor vagy kinyírják őket vagy kiteszik az erdőbe vagy az út szélére.

Most mentettek egy telepről 130 (!) kistestű kutyát... 130 kiskutyát egyetlen hülye baromtól.

És igen, az ilyen szaporított, túltenyésztett kiskutyák betegesek, sokuk az első három hónapban elpusztul, sokuknál 1-2 évesen jelentkeznek a súlyos tünetek.

Az ilyet akkor lehet elkerülni, ha használod a kis agyadat, és nem vásárolsz szaporítótól, hanem ha tudsz egyről, akkor szépen feljelented.

Ha feltétlenül fajtakutyát akarsz, akkor keress egy normális tenyésztőt, ha pedig egy társat akarsz magad mellé, akkor fogadj örökbe menhelyről, ami INGYEN van, viszont százával vannak benn a csodaszép, egészséges labradorok. Kölykök is.

2017. okt. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
#4 miért kell vele így beszélni? Örülj inkább, hogy kérdezett, és a kérdéséből kiindulva azt gondolom, hogy megfogja fogadni az itteni emberek tanácsát. És mivel kérdezett, ez a kérdés mostantól itt marad, és hátha más ember is egyszer erre téved, és tanul ebből a kérdésből. Nem kell mindenkinek a torkának ugrani, csak azért, mert te kutyaprofesszornak hiszed magadat. Ma Magyarországon a legtöbb ember nem tudja megkülönböztetni a tenyésztőt a szaporítótól, és egyenesen szuper, ha valakinek vannak ilyen kérdései, és normális választ kap rá. Azzal, hogy most ilyeneket mondasz neki, hogy "ha használnád a kisagyadat" szerinted mit segítettél? Elárulom: semmit. Kutyásként pont a "te hülye fajtád" miatt vagyok kiakadva, mert olyan magas lóról tudtok beszélni egy olyannal, aki nem ért hozzá, nincs elég információja, hogy néha én szégyellem magam. Meglehet mondani normálisan is a dolgokat, nem kell egyből úgy kezelni, mintha ő is szaporító lenne.
2017. okt. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

Szaporítót akarsz támogatni?

Hallottál a söjtöri szaporítótelepről? Olvass utána, és döntsd el, támogatod-e a szaporítókat.

2017. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem állatkínzókat támogatnék ismerőskről lenne szó . Nem csak te szereted és véded az állatokat de az ilyenekkel hogy kitámadsz egy ilyent mint én aki csak egy kuytát szeretne azzal nem segíted őket .. Szerintem nincs szó egészségügyi szűrésekről mert csak annyit mondtak hogy törzskönyv , első oltás semmi egyéb .. Ha a szülők egészségesek és ők rendelkeznek mindenféle papírral akkor is fennállhat a veszély ? Nem azt szeretném hogy csak az én kutyám ne legyen beteg vagy ilyenek csak egyszerűen alap hogy nem szeretném hogy majd beteg legyen a kuytám akit szeretek.
2017. okt. 11. 15:37
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Legalább egy szerződést köttess velük, hogy vállalják a felelősséged, hogy a kutyád nem lesz örökletesen beteg. Vagy ha mégis, fizetik a költségeket. Ha ezt sem teszik meg, akkor nagy ostobaság lenne bízni bennük.

A szűrések pedig nem amiatt kellenek, mert most betegnek tűnik a kutyájuk. Hanem mert ha pl dp-s, akkor az lehet, hogy csak 6-8 évesen jön elő.


De kicsit te is gondolkozz el rajta, 40.000 ft nagyon kevés. Mivel etetik? Premium táppal? Féreghajtót kaptak? Olyan kutyát ne hozz el, amelyik moslékon nevelkedett és férges, mert egy életre tönkre ment az emésztése és immunrendszere.

2017. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős ide vagy oda én nemhoznám el mert az egész sztori nem kere. Elő körben a TK-t meg sem kaphajta ha nincsenek szűrések. Továbbra is tartom magam ahoz, hogy keress rá a TK-ra, kennelre és kérdezd meg a fajtaklubbot. Így hamar kiderül majd, hogy törzskönyv alatt ő az oltási kiskönyvre gondolt. :)
2017. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted a problémát. Szűrni nem a kölyköt szokás, mert kölyköknél még a legtöbb gondot nem lehet kiszűrni, hanem a szülőket. És hivatalos papír kell arról, hogy a szülők mentesek, mert ránézésre nem lehet megállapítani.
2017. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!