Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A huskyk tényleg olyan engedet...

A huskyk tényleg olyan engedetlenek mit amilyennek mondják?

Figyelt kérdés
Pl ha elengedet kicsit futni akkor nem jön vissza akkor se ha szolítod a nevén . Ez igaz ??

2017. okt. 11. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincsenek megfelelően nevelve, akkor minden kutya ilyen.

Ha pedig meg van nevelve, akkor a husky sem ilyen.

Annyi igaz, hogy nehezebb a nevelése, mint pl. egy német juhásznak.

2017. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
megesik, bár ez függ attól hogy hogyan van nevelve és attól is hogy mellyire domináns és/vagy makacs egyedről van szó. Behívhatóak, de elvileg nem minden körülmények között. Megeshet hogy nem mennek oda hívásra.
2017. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
*mennyire
2017. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én most 14 vagyok . Elbirnék én egyedül egy husky és meg is tudtnám nevelni ??
2017. okt. 11. 15:04
 5/18 A kérdező kommentje:
*huskyval
2017. okt. 11. 15:05
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Kizárt hogy elbírnál vele és egyáltalán nem is való egy 14 éves gyereknek.


Egyáltalán miért kell neked ilyen kutya? Tudsz bármit is a fajtáról azon kívül, hogy "jajj de cuki mert hasonlít a farkasra"?

Gondolom te írtad a kék szemes kérdést is.

2017. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
tudok mert a barátomnak is ilyen van , de neki teljesen más a viselkedése mint amit irnak
2017. okt. 11. 15:52
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Van egy 15 éves lány barátom. Neki husky kutyája van, ráadásul kan. A kutya maximálisan szót fogad a gazdájának. Kutyaiskolába nem járt és nem is jár vele a lány. Mondjuk a nagypapája segített nevelni, akinek már elég sok év tapasztalata van.
2017. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tényleg ilyen engedetlenek. És azért, mert nagyon kevés az a gazda, aki kellő következetességgel, eréjességgel képes nevelni a kutyáját, és akinek elég ideje, kedve van a lemozgatásukhoz. Nyilván végtelenül könnyű azt mondani, hogy neveléssel minden rendben lesz, csak éppen azt nem lehet elmondani, hogy a nevelés eredménye mikor érik be és milyen lemondásokkal, stresszel, munkával jár ez az egész. Hidd el, annak a rengeteg menhelyi, gazdakereső huskynak az egykori gazdája is úgy állt az egészhez, hogy majd neki menni fog a nevelés.
2017. okt. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

8-as vagyok.

Kihagytam, hogy mi Északon élünk. A lány husky kutyája itt kedvére húzhat szánt, szaladgálhat. Sosem szenved a forróságtól, mert itt nincs. Tudtommal Magyarországon nem ritka a 40+ fok nyáron. Ez északi kutyáknak kínzás. Szerintem mindent fajtát csak ott szabadna tartani, ahol a számára ideális a környezet. Ez nemcsak az időjárásra igaz. A husky egy munkakutya. Elhiszem, hogy gyönyörű, nekem is ez az egyik kedvenc fajtám, de ettől még nagyon nem való mindenkinek. Mozgásigénye nagy és tudni kell vele következetesen bánni. Sima házikedvencnek nem ajánlom, főleg nem panelba. Ezzel a fajtával sportolni kell. Különben ő foglalja el magát...

2017. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!