Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák miért így reagálnak...

A kutyák miért így reagálnak a fajtársaikra?

Figyelt kérdés

Ha egy kutya meglát egy másik kutyát, akkor mindig felfigyel rá és reagál valahogy. Pl. örül és oda akar menni, vagy támadni akar, vagy fél tőle, stb.

Ezt nem értem, hogy miért csinálják ezt? Miért olyan nagy ügy nekik az, ha meglátnak az utcán egy másik kutyát. Ez olyan mintha én az utcára kilépve pl. összevissza örömködnék, és minden emberhez odarohannék akit meglátok, hogy megismerkedjek velük. De mi nyilván ezt nem csináljuk, mert megszoktuk hogy más embereket látunk folyton. A kutyák miért nem szokják ezt meg? Nekik miért mindig olyan nagy izgalom, ha szembe jön egy másik kutya? Miért nem tudják csak egyszerűen figyelmen kívül hagyni a másikat, ahogy azt mi is tesszük a fajtársainkkal?


2017. okt. 11. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kutyákat az ösztöneik hajtják, hogy oda kell menniük, megnézni maguknak. Mi emberek már annyira el vagyunk egymástól hidegülve, annyira belénk van már ivódva, hogy mindig találkozunk idegenekkel, hogy nem zavartatjuk magunkat. De nem csak a kutyák ilyenek, bármilyen más állat megnézi a fajtársát, ha találkozik vele.
2017. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert neveletlen a kutyád.
2017. okt. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 Mi?!

Ha neveletlen a kutyám, akkor miatta az összes többi is az lesz? Vagy nem értem.

2017. okt. 11. 19:26
 4/11 A kérdező kommentje:
Az én kutyám boldog és oda akar menni haverkodni a másik kutyához. De nem rángat vagy erőszakoskodik. Szerinted ez neveletlenség? A jól nevelt kutya milyen akkor? Fapofával meg végig az utcán, és ha jön egy másik kutya, akkor oda se néz, és úgy csinál, mintha ott se lenne?
2017. okt. 11. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
4-es ha hiszed ha nem ,vannak ilyen kutyák amelyek nem reagálnak különösen semmire. Meg lehet nevelni őket ,közömbősíteni. Jól néznénk ki ha egy munkakutya vagy segítő kutya össze vissza kapkodná a fejét meg acsarkodna avagy húzna ,ha meglát egy másik ebet. Amíg nem éri közvetlen támadás egy jól megnevelt kutya ha kontrol alatt van ,nem reagál különösebben másik fajtársára,csak odanéz. Ha megkapja a parancsot hogy mehetsz vagy játsz vagy akármi ,és elengedik a futtatón akkor persze odamegy szaglászni.
2017. okt. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert társas, szociális lények. A jól szocializált kutya érdeklődve, barátságosan közelíti meg fajtársait. Amelyik támad vagy fél, az nem volt kiskorában hozzászoktatva fajtársaihoz, nem tanult meg velük normálisan kommunikálni.
2017. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy azért ilyenek alapból mert ösztönállatok, a többi állat is ilyen ,ingerek vezérlik: küzdj menekülj szaporodj szerezz információt .Az ember a gondolkodás és az önuralom miatt közömbös,és a rengeteg társadalmi és jogszabály miatt is.
2017. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát nemtudom nekem ez a "Pl. örül és oda akar menni, vagy támadni akar ..." kimondottan neveletlenségre utal. De ahogy már elöttem is írták egy vakvezető kutyánál például ez is olyan hiba ami miatt soha nem lehetne vakvezető kutya az a kutya. De ugyan ez vonatkozik rendőr kutyára is.

Persze ha elkezd örülni a csóválja a farkát azzal semmi baj nincs, viszont ha engedély nélkül elindul felé és tiltásra sem áll meg/jön vissza akkor azzal már van.

2017. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Mert vannak érzelmeik és nem olyan besavanyodott, begyepesedett, undok, rideg fa**fejek, mint az emberek.

A kutyákon kívül egyébként a többi állat is foglalkozik a fajtársaival. A macskák, a madarak, de még a bogarak is.

Sőt, egymással is foglalkoznak a különböző fajok egyedei.

2017. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

De te az időd nagy részét embertársaid társaságában töltöd. A boltban, a buszon, az orvosnál, a munkahelyen...stb.

Persze h megszoktad már öket. De a kutya ideje nagy részét az emberrel tölti, nem a fajtársaical, így igencsak érthető ha érdeklődik irántuk.


Mindazonáltal valóban nevelés kérdése. Az én 12 éves kis nyanyókám boldogan jön póráz nélkül láb mellett, szerelmes pillantásokat vetve rám, és le sem kakkantja a többi kutyát, még akkor sem, ha azok jönnek oda hozzá. Nem szereti a többi kutyát.

2017. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!