Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne levágatnom a...

Érdemes lenne levágatnom a farkát vagy nem?

Figyelt kérdés
Angol bulldog kutyámnak rosszul nőtt a farka. Nagyon szorosan ráfeszül a végbélnyílásra. Sokat szenvedünk vele mi is de ő talán még többet. Viszket neki, fáj egészségtelen, képtelenség tisztítani. Szóval szörnyű. Büdös is. Ez idok lehet arra hogy levágják?

2017. okt. 11. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Vágasd le. De legközelebb a kezedet is, ha ilyen selejtes szapis kutyát veszel. Mert kizárt, hogy rendes tenyésztőtől van. Hamár életképtelen kutyának csúfolt disznót veszel, akkor jó helyről vegyed, pont az ilyenek elkerülése végett.
2017. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha fáj neki akkor szerintem levágja neki a doki. Már nem lehet csonkitani a kutyákat pl roti még is sok doki levágja nekik pedih ha nem munka kutyaként van használva értelmetlen. Az egészségügyi okokból való csonkítás más. Ismerösöm vizslája farkát törés miatt vágták. Szerintem ha úgyan ezt elmondod a dokinak amit itt leírtál megcsinálja neked.
2017. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
64%
Igen, mindenféleképpen vágasd le. Eleve bizonyos kutya fajtáknak, le illik vágatni a farkukat. Mostanában nem divat ugyan, de még csinálják és ez hagyomány. Én már rengeteg kölyök kutya farkát vágtam annak idején le, a 90-es években akkor ez volt a normális és minden állat boldogan egészségesen élt.
2017. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Orvos látta-e már?

Talán korrekcióval is lehet segíteni rajta.

2017. okt. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem mi, s nem is Te döntöd el, hogy érdemes lenne-e levágatni. Ha az állatorvos úgy ítéli meg, hogy eü-i szempontból szükséges, akkor levágja.

A szomszédban egy boxer kutyusnak vágták nemrég a farkát. Olyan erősen csóválta, nekicsapkodva mindennek, hogy gyakran eltörött. A ti esetetekben én biztosan a vágás mellett állnék, de konzultálj az állatorvosoddal ez ügyben. Ő tud csak segíteni.

2017. okt. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
19%

Szerencsétlen kutya... már megint a divatszaporítók áldozata.

Állatorvossal beszéld meg, hogy ő javasolja-e a műtétet. Elég komoly műtétnek számít, ha nem pár napos korban végzik el.

2017. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! a hasznosaknak ment a zöld. Még mielőtt egykét önjelölt szakértő megkövez, törzskönyves a kutya, tenyésztőtől van, tényleg rendes helyről. A tenyésztő semmire nem garancia különösen ennél a fajtánál. Egyszerűen csak nagyobb esély van arra hogy egészséges lesz a kutya. De a tenyésztő nem isten. Ennél a fajtánál amúgy is teljen lutri ez.. na mindegy. Megbeszélem majd a tenyésztővel és az állatorvossal is.
2017. okt. 14. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!