Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem engedi hozzánk a...

Miért nem engedi hozzánk a kutyáját?

Figyelt kérdés
A környéken lakik egy srác a pitbulljával, akikkel már többször is találkoztunk sétáltatás közben, nagyon jófej kutya, mindig haverkodnak az enyémmel. Illetve általában csak akarnának, mert a srác szinte soha nem engedi ide a kutyáját az enyémhez, pedig az nagyon szeretne jönni. AZ én kutyám is láthatóan lelkes. A srác pedig direkt nem engedi és elvonszolja őt tovább, és én nem értem, miért. Néha mi mentünk oda hozzájuk, és akkor nem tudtak "elmenekülni" :D, és nagyon jól elvoltak a kutyák, játszottak is kicsit. De mostanában sose engedi hogy találkozzanak a kutyák. Gondolom hogy másokkal is ezt csinálja. De én úgy sajnálom azt a kutyát. Mármint olyan ritkán látni, hogy egy "harci kutya" ilyen jófej barátkozós legyen a fajtársaival, erre a gazdája meg nem engedi őt más kutyával találkozni, érintkezni, hanem teljesen antiszocinak neveli őt. Én nem csodálkoznék rajta, ha emiatt egy idő után elkezdene agresszívan viselkedni a többi kutya láttán. Mit gondoltok?

2017. okt. 12. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd békén, biztosan van oka rá. Ha nem tudsz beletörődni akkor kergetőzés és csesztetés helyett inkább kérdezd meg hogy zavarod-e.
2017. okt. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nekem Staffom van. Barátságos emberrel állattal, de ėn sem szeretem, ha "ránkrontanak" kutyával vagy csak úgy kutya nėlkül.
2017. okt. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha hozzám jössz oda kérdés nélkül, elküldelek a halálba.

Nyilván OKKAL nem akarja hogy barátkozzanak, az ö jityéja, ö ismeri.

Bezzeg ha az eröszakoskodásod miatt esetleg odakap a pit, akkor te vinnyogsz leghangosabban.


Hagyd őket békén!

2017. okt. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga kihez engedi a kutyáját. Normális szülő a gyerekét sem engedi oda akármelyik gyerekhez.
2017. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megkérdezheted a gazdit, hogy miért tesz így. De ha nem akarja, akkor nem szabad ráerőszakolni magadat, sem a kutyádat.
2017. okt. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem értem miért vagytok ilyen ellenségesek. Szerintem félreértettetek.


Soha nem voltam erőszakos és nem "rontottunk rájuk", amikor szembe jönnek vagy elhaladunk mellettük, akkor szoktak barátkozni a kutyák. Mikor először találkoztunk, akkor nem merte hozzánk engedni a kutyáját, mert nyilván még nem ismert minket. De aztán látta, hogy barátságos a kutyám és nem bánta. Ezután pedig mindig amikor találkoztunk akkor a kutyák is haverkodhattak. Az utóbbi időben viszont már nem akarja ezt a srác, úgy látom. Mert csak tovább húzza a kutyáját mindig. De eddig meg nem volt baja, szóval ezt nem értem.

Nagyon szerettek pedig mindig játszani és hasonló súlycsoportban is vannak, mindketten kanok egyébként, de semmi domináns harcias viselkedést nem produkált egyikük se soha. Az enyém más kutyával is szépen viselkedik, szereti őket. És ez a kutya is (amennyire eddig megismertem) olyan jellemű mint az enyém.


Amúgy legutóbb a nő sétáltatta a kutyát, és ő pedig engedte hogy találkozzanak a kutyáink.

2017. okt. 12. 17:41
 7/9 Manka68 ***** válasza:
Kérdezd meg. :-) Mi csak találgatni tudunk.
2017. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat figyelj nálunk van akivel már jó párszor találkoztam mégis mindig megkérdezi a kutya nevét és h harap e (ebből a fajtából csak nekem van a környéke szóval latvanyosság), valószínű a faszi beteg és azért nem emlékszik. Egy nő azért nem engedi már oda a kutyáját mer én melegítőbe sétáltatom ő tűsarkuba és nagyképű. Legegyszerűbb megkérdezni vagy szólni hogy figyelj nem harap ám a kutya csak játszana. Lehet az övével olyan dolog történt ami miatt félti. Én is elhúzta a kutyám mikor betegségből gyógyult fel és még nem kapta meg a védő oltás bár szóltam is hogy ne engedjék oda nehogy megfertőzék egymást.
2017. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát miért nem kérdezed meg?


Valószínűleg én is otthagynálak, ha rá akarnád engedni a kutyádat az enyémre, miközben némán bambulsz.

2017. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!