Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kiskutyát a születése...

Ha egy kiskutyát a születése előtt előjegyzek elsőként, akkor én választhatom ki legelőször a leendő kutyát? Vagy az aki leghamarabb megy kiválasztani? Az előjegyzés foglalóval járna.

Figyelt kérdés
A helyzet a következő,a kennelt melyet színpatikusnak találok a lakhelyemtől 200 km-re található. Én úgy gondolom,hogy 8 hetes kora körül mennék el kiválasztani a kiskutyát,amikor már leválasztható. Ekkor már látható valamennyire a kutya kiállása. Vagy érdemes lenne már 3-4 hetes korba kiválasztani,hogy ne előzzenek meg? Ilyenkor szerintem még nagyon kicsik a kutyák, a személyiségüket nem nagyon lehet látni.Még a szőrük is világosabb,esetleg sötétebb. Vagy a tenyésztők vannak olyan korrektek,hogy megvárják az első kutya tulajdonost?
2017. okt. 12. 10:50
 1/9 Ttibo ***** válasza:
100%

Amennyiben adsz egy telefonszámot a tenyésztőhöz, úgy szívesen felhívjuk neked és megkérdezzük tőle.


Máshonnan hogy mondjuk meg neked? Lehet megvár lehet nem (Azért a nem az esélyesebb)

2017. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a foglalás egyben előválasztási jogot is jelent, de célszerű ezt külön lebeszélni a tenyésztővel. Én 2. foglaló voltam, így is választottam a kölykök közül, 6 hetes korukban. Előtte láttam fényképeket, tehát volt elképzelésem, de végül nem azt választottam, amelyiket képről kinéztem.
2017. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt a válaszomból, lehet nem egyértelmű: 6 hetesen kiválasztottam, és 8 hetes kor után újra elutaztam kb. ugyanilyen távolságra, akkor hoztam el. Nekem fontos volt, hogy személyesen lássam előbb a kiskutyákat és úgy válasszak. 8 hetes korig, amikor már a többit is vinnék el, fenntartani a kiválasztási jogot nem túl korrekt a többi leendő gazdival szemben, szerintem. Annyi költség van egy kölyökkel, hogy plusz egy utazás már igazán belefér, vagy ha nem, akkor fényképről és a tenyésztő megítélése alapján is lehet választani, melyik a neked megfelelő.
2017. okt. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen meg kell beszélni ezt a tenyésztővel. Nincsenek erre szabályok, megegyezés kérdése.
2017. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A foglalót valamennyi gazdajelöltnek ki kell fizetnie a kölykök megszületése után. Ez általában nem jelent plusz jogokat. Az elsőválasztás joga pedig az, hogy te dönthesz elsőnek, hogy melyik kölyköt szeretnéd. Megnézhetik mások is a kicsiket, ki-ki megállapodhat a tenyésztővel, hogy neki melyik a legszimpibb kökyök, de tiéd az elsődleges döntés, hogy te melyiket szeretnéd.
2017. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam például a gazdik nem választhatnak, hanem én választok. Én látom a kölyköket 8 hétig, kölyöktesztet csináltatok, megbeszélem kinek milyen igényei vannak a kölyökkel kapcsolatban és úgy tudok dönteni. Egyszer csináltam ezt, hogy a gazdik választhattak. Meg is szívtam. Soha többet. 8 hetesen meg biztos nem engednék választani, mert addig a többi sem tudja hogy melyik kiskutya lesz az övé. 200 km meg nem távolság, hogy esetleg többször elmenj a 8 hét alatt megnézni őket...
2017. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 11:01-11:10-es! Köszönöm a pontos és korrekt válaszod! Azt hiszem valóan az lesz a legjobb,ha 6 hetes kora körül elmegyek személyesen kiválasztani. Való igaz,hogy 8 hetes kor körül már valószínű,hogy többen is vinnék. Természetesen a többieknek is köszi a hozzászólást!
2017. okt. 12. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért az első választónak "illik" már előbb oda menni. Ismerősnél úgy volt, hogy rengeteg fotót, videót küldött a tenyésztő és volt egy on-line videós "beszélgetése" is amikor kérte a tenyésztőt, hogy csináljon pár "trükköt" a kutyával és az alapján választottak (igaz kb. 2500km-re volt a tenyésztő). Ő 2. választó volt.
2017. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam sincs ilyen. Aki munkára viszi, azé az első választás.
2017. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!