Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni harapós...

Mit lehet kezdeni harapós kiskutyával?

Figyelt kérdés

Általában játékból harap csak, de az is elég fájdalmas.


Cesar Millan könyvében le van írva, hogy ilyenkor meg lehet próbálni kizökkenteni, csak ez se mindig könnyű. Pl. ha harap eldobom neki a labdáját általában abbahagyja.


Viszont az oldalba bökés, vagy a bőr összecsípése a nyaknál vagy a combon kb. semmit nem ér nála, csak még jobban harap.


Mondhatni nem is annyira harap hanem inkább rág, tehát alapvetően rágcsálni akarja a lábujjakat, vagy akár az ember kezét.


Illetve minden mást is hajlamos rágni, brkapni, pedig már kicserélődtek a fogai.


2017. okt. 13. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

A kutya harap -> te eldobod a játékát. A kutya legközelebb azért harap, hogy eldobd a játékát. Érdemes végig gondolni, hogy mit is tanítasz neki.


Nagyon látványos lehet ez az oldalba bökdösés meg lábcsipkedés, éppncsak nem működik egy kutyánál sem, lévén, hogy egymással is pont így játszanak. Meglökik a másikat, feldőntik, megharapja a lábát, nyakát, stb. Ez tipikus kölyök játék, amivel próbálkoztál. Félre ne érts, nem téged akarlak cikizni, de sajnos a könyvből, pláne CM könyvekből kutyázni tanulásnak nem sok haszna van.

Ami általában jobban beválik, hogy ha harap ott hagyod, levegőnek nézed míg le nem higgad teljesen. Vagy a pofáján a bőrt rászorítod a fogaira annyira, hogy belesírjon. De itt se kapkodj, lassan, nyugodtan engeded el, ha egyből bedurvulna, megint ráfogsz ugyan így a pofájára. Vagy sokaknál működik az is, hogy ha harap egyből megfogod az állkapcsák és csak tartod. Nem szorítod, csak tartod percekig is akár.

2017. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Köszi! Mondjuk elsétálni nem olyan egyszerű mert szalad utánnunk. Egyébként akkor azt mondot CM módszerei nem használnak?


Amúgy én is gondoltam arra, amit te írsz, tehát, hogy mindig harap majd ha azt akarja, hogy eldobjam a játékát. (Sőt már azt is teszi, ha türelmetlen.)


Viszont akkor megpróbálom amit te írsz.

2017. okt. 13. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyik leggyakoribb kérdés itt.

Tessék, szemezgess a válaszokból:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=harap+a+kis..

2017. okt. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Èn Viktoria Stilwell mòdszereit jobban szeretem.( youtubon rengeteg videòt talàlsz tőle) Cesar annyira ràmegy erre a ki a falkavezèr dologra meg ràngassuk/ bökjük meg a kutyàt... Tök rossz irànyba el tudja vinni a dolgokat.

Èn amit az emlìtett, hölgy videòibòl àtvettem ès sikerrel alkalmaztam erre a problèmàra:

Mikor a kutya elkezd harapni( a legjobb a zero tolerancia, tehàt nem kell megvàrni,hogy fàjjon, ahogy a kutyus a szàjàba veszi a kezedet), egy baromi magas visìtò hangot kell kiadni. Ès ezt ismètelni minden alkalommal. Ha ez nem elèg a hangjelzès utàn, fond karba a kezedet ès ne vegyèl tudomàst a kutyàròl. Ne nèzz rà ne beszèlj hozzà. Ha màshogy nem megy, àllj fel ès hagyd ott. A kutyànak a legnagyobb büntetès, ha megvonod tőle a figyelmed. Ezzel a mòdszerrel megtanulja, hogy addig megy a jàtèk , amìg jòl viselkedik. Nekünk 3 nap alatt leszokott ìgy a ràgcsàlàsròl anèlkül, hogy ehhez bàntani kellett volna.

2017. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a csoda doki módszerei semmit nem értek. Viktória módszereiből egy pár bevált. De ha abból indulsz ki hogy kölyök tehát most tanulja hogy mekkorát haraphat és ha ezt a testvérével csinálja az mit tesz? Hát felnyüszit és jelzi ezzel hogy fáj a másik pedig abba hagya és rájön hogy ez sok volt. Neked is ezt kell utánozni. Amúgy én a kutyámon szoktam hagyni hogy harapjon pont ezért hogy ha fájt nyüszitettem és tudja hogy az emberrel finomabban kell mint a kutyákkal. Ez azért ia hasznos mert ha kisgyerek van a családba azzal is finomabban játszik.
2017. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!