Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet féltékeny egy kutya?

Lehet féltékeny egy kutya?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyánk, az egyik 8, a másik 7 éves. A 8 éves kiskora óta velünk van (kan) a nőstényt pedig pár éve fogadtuk be.

Eddig teljesen jól megvoltak egymás mellett, de a kan, sokszor nagyon erőszakosan viselkedik.

Már a nőstény közelébe sem enged. Ha megpróbálom megsimogatni a kezem és a kutya közé furakszik, hogy még véletlenül se tudjam megsimogatni.

Ha sikerül, akkor pedig egymásnak esnek.

Próbáltam már úgy, hogy mindkét kutyával egyidejűleg foglalkozom, de akkor is összevesznek.

Ez az összeveszés, nem egy kis veszekedés, de nem ám. Konkrétan egymás torkának esnek, alig tudom őket szétválasztani.

Már a nőstény közelébe sem enged, mert ha próbálunk egymás felé menni, jön a kan és elállja az utunkat, vagy agresszív magatartást tanúsít a másik kutyával szemben.

Mindig ő akar a középpontban lenni és azt akarja, hogy csak vele foglalkozzak.


2017. okt. 13. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
a kutyusok is lehetnek féltékenyek ha a gazdi mással foglalkozik
2017. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Simán lehet. Nálunk is ez volt, csak mi a nagyon öreg mellé hoztunk egy kölyköt, és a fiatal kamasz korától csinálta ezt a féltékenykedést. Ha az öreget simogattam, egyből jött furakodni, de sosem bántották egymást, csak engem terelt el. Ha dobtuk az öregnek a labdát, akkor a fiatal egyből elvette, de az öreg már olyan nyuhis volt, hogy inkább ráhagyta a dolgokat. Mi meg próbáltuk a fiatalt nevelni ezen a téren, de csak pár perci bírta max.
2017. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Ez szimplán csak pocsék nevelés. De miért hagyod ezt a viselkedést a kannak? Jó látni, hogy ölik egymást? Gondolom igen, hisz nem teszel ezek szerint semmit ellene. Miért nem állítod le végleg ezt? Miért nem neveled meg őket?
2017. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon utálom látni, hogy veszekednek, ilyenkor leszidom a kant és próbálom őket afelé terelni, hogy jobb legyen a kapcsolatuk, de ez csak pár napig működik, utána visszaáll minden.
2017. okt. 13. 21:39
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Ivartalanítva vannak?
2017. okt. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
De egyáltalán miért hagyod a kannak ezt a pofátlan viselkedést? Miért nem neveled meg őket?
2017. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, itt a baj, hogy én nem tudom kezelni ezt a helyzetet, nem tudom megnevelni a kutyát, mert ha erőteljesebben rászólok, akkor az kb. semmit sem ér. Azzal, hogy szétválasztom őket pedig csak azt a pillanatot oldom meg, de másnap ugyanaz a probléma fog felmerülni és ez ismétlődik állandóan.
2017. okt. 13. 22:08
 8/15 A kérdező kommentje:
Nincsenek ivartalanítva a kutyák!
2017. okt. 13. 22:09
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
Világos, mint a nap. A kan bevéd téged a szukával szemben. Ergo, ő dönti el ki kivel mit és hogyan. Nem te vagy a falkavezér, hanem ő. Nem késő még most sem átvenni a falkavezér szerepet. Olvass ezeknek a dolgoknak bővebben utána. Rengeteg oldal foglalkozik ilyesmivel.
2017. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, utánaolvasok ennek mindenféleképpen, mert ez már nem állapot. Szeretném, ha a következő pár évben nem így telnének a mindennapok.
2017. okt. 13. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!