Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pásztor kutyák vannak...

Milyen pásztor kutyák vannak Magyarország-on amik alkalmasok házőrzésre, télen is?

Figyelt kérdés

Nálam nagy havak szoktak lenni télen.

A német juhászkutya és a rottweiler nem vált be a téli hidegek miatt. Ezért szeretnék pásztorkutyában gondolkodni.



2017. okt. 15. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan bármelyik. :)


Kuvasz, komondor (neki azért kell valamennyi szőrápolás) kaukázusi, sárhegyi biztos bírja a hideget. A káj (közép-ázsiai) már rövidebb szőrű.

2017. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik, mind ugyanarra való és mind ugyanúgy dolgozik.

Annyi a különbség hogy az egyiket oroszok a másikat törökök a harmadikat meg magyarok papírozták le.

De kb. ennyi. Románoknál is vannak jó fajták: Mioritic, Bukovinai, és a személyes kedvencek egyike a Kárpáti.


Az Ázsia is csodálatos kutya, meg a Kuvasz is, de tényleg bármelyik.

Egyén függő ez ma már. Kauból is kapsz jót-rosszat, kuvaszból is, ázsiából is.


Ha őszinte akarok lenni akkor úgy tudom neked ezt szemléltetni hogy olyan mint hogy egy nő barna vagy vörös vagy szőke hajú, barna hajú is lehet jófej, kedves, szerethető, de lehet pénzéhes és hűtlen is.

Tehát nem ezen múlik, a fajtához ragaszkodás egy nagy tévedés. Ha tényleg bármelyik fajta annyival jobb lenne mint a többi akkor mindenki azzal a fajtával foglalkozna. Minden fajtának vannak jó és rossz egyedei.

Arányok között vannak különbségek, általában az Ázsiánál a legjobbak az arányok, az Ázsiák közül válik be a legtöbb. De ott is kifoghatsz túl gyávát vagy túl agresszívet, rossz idegrendszerűt.


De azt tudnod kell hogy a pásztorkutyák a legkeményebb kutyák a világon! Nem német juhász és Roti szint! Ezeknél a fajtáknál sokkal keményebb, szívósabb és dominánsabb kutyák! Tehát határozottan kell őket nevelni, és fontos a jó kutya-gazda kapcsolat és fiatal kori szocializáció különben egy jó idegrendszerrel született kutya is elvadulhat vagy túl félénk lehet ha nem érik megfelelő ingerek fiatal kora során.

2017. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Előszór is köszönöm hogy írtatok.


Átfogalmazom kissé a kérdést.


Én a vaskos kutyák híve vagyok : széles fej, hát stb.


A túlzottam nagy bundát nem szeretem mert könnyen koszolódik, de a rövid sem jó a tél miatt. Nálam -15 Celsius -20 Celsius van télen.


Én a régi család modellszerűen élek 2-3 generáció együtt. Na most ugye ilyenkor mindenki visít, hogy milyen legyen.


Én a ezekre gondoltam: kaukázusi, kangal, ázsiai, talán a kuvasz de mindenki mondja nálam hogy azt ne, mert senkinek nem tetszik.


Áttol félek, hogy a kangal a és ázsiai nem bírják a hideget, tudom az ázsiából most már mondhatni két szőrtípus van.


[link]


[link]


Nemrégen kaptam egy képet, hogy elszabadult kiállításon egy kau és meg támadót egy ázsiát és az ázsiai lenyomta.


Ez egyed függő vagy ekkora a különbség?

2017. okt. 15. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Egyedfüggő. Alapvetően egy pásztorkutya kiállításon semleges területen nem is támadhatna meg másik kutyák.. Hiszen ők TERÜLETŐRZŐK. Azaz területükön kívül feleslegesen mindenféle cél és ok nélkül nem is verekedhetnének, ha olyan kutyát akar valaki ami mindenféle cél és ok nélkül verekszik akkor Pitbullt vegyen.

Pásztorkutyák nem erre valók, az ő agressziójuknak célja van.

Ha a 2 kép között megnézed a különbséget a szőr mellett láthatsz még 2 szembe tűnő óriási hibát a második kutyán. Mély mellkasú és rövid lábú. A felső képen lévő kutya ami használható. Az alsó az szerintem már csak egy kanapémackó.


De az Ázsia és a Kangal is simán bírja a -15 és -20 fokot is.

Hidd el, ha MINDEN Ázsia le tudna verni MINDEN Kaut akkor mindenkinek Ázsiája lenne. Ez egyedfüggő. Vannak jobb és vannak rosszabb Ázsiák és Kauk is. Ha ez amit mondasz a fajta összes kutyájára jellemző lenne akkor mindenkinek az kéne amelyik az erősebb.

De fajta között nincs különbség.

Kutya és kutya között, egyedek között van a különbség, és nem a fajták között.

2017. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz macerát a bundával, akkor egyértelműen kuvasz. Kb öntisztuló a szőre.
2017. okt. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz vagy komondor! Mind a kettő faj direkt nyáj őrzésre később ház őrzésre tenyésztették ki, rottveiler és a németjuhász is jó kutyák, de nem házőrzésre vannak kk tenyésztve hanem "munka kutyák"! De ez egyéntől függ kinek milyen kutya fajta jön be, de azért ne felejtsük el, hogy minden kutya más egyéniség pont mint egy ember
2017. okt. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De az Ázsia és a Kangal is simán bírja a -15 és -20 fokot is. Ettől tartok hogy a rotis szőrhosszal nem fogja bírni.


Komondor biztos hogy nem lesz, a kuvasznak meg van 99% esélye hogy az sem lesz.


Különben szuka lesz az biztos.


különben melyik az előnyösebb, a robusztus-sab vagy az atletikus-ab testalkatú kutya?

2017. okt. 15. 21:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es válaszomban pontosan megválaszoltam az általad most megismételt kérdésekre a választ.


Ázsia simán bírja. Kangalt meg felejtsd el mert vagy csilliárdos áron kapsz vagy pedig átvernek valami Ázsia keverékkel amire azt mondják hogy Kangal.


Ázsia is bírja a -20 fokot is, simán. Ahogy a többi pásztorkutya is.


Ha olyan kutyát akarsz ami egész nap árnyékot keres és árnyékba lustul meg lomha, lassú, és nem dolgozik, mert nincs hozzá ereje cipelni a tömegét, és falánk, nagy étvágyú akkor robosztus.


Ha gyors, izmos, kitartó, jól dolgozó, jó csontozatú és jó izületű, jól mozgó, nagy munkabírású kutyát akarsz akkor pedig atletikus.

2017. okt. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Ázsia is bírja a -20 fokot is, simán. Ahogy a többi pásztorkutya is."


Érről megkérdezem Bartha László-t. Biztos ami biztos.


Ilyet szeretnék mint a medvék.


https://www.youtube.com/watch?v=HWuvopUzuYw


https://www.youtube.com/watch?v=SjSQQn16mMA


https://www.youtube.com/watch?v=HcQDIjwVMEE


Milyen áron vannak most az ázsiák, kanglok, és kauk?

2017. okt. 16. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!