Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bichonra kell...

Szerintetek bichonra kell kutyaruha télen vagy nem?

Figyelt kérdés

Egy facebookos csoportban, a szőr festéséről alakult ki vita, és szóba jött, hogy a ruha is felesleges divat hülyeség. Én csak külső szemlélőként olvasgattam, a szőrfestésbe most nem is akarok belebonyolódni, csak a ruhába.


Mi szoktunk adni a bichonunkra, bár anyukám már kicsit túlzásba esik, mert ő már ilyenkor is rászokta adni, ha hidegebb van, amikor csak a kertbe engedi ki. Télen viszont szerintem is kell rá.


2017. okt. 16. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak fagypont alatt adok rá, illetve esőkabátot, ha nagyon esik, ne ázzon el (annyira). Igaz, a mienk nincs rövidre nyírva, csak félhosszúra.
2017. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha idős, vagy beteg, továbbá hajnalban -5 foknál adok rá én is..nincs rövidre nyírva pedig.
2017. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is csak 0 fok alatt adok rá kabátot.
2017. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én szeptemberben nyírom le a kutyáimat utoljára, de már akkor nem a nyári fazonra,hosszabb marad a szőr, télire szépen megnő. Akkor adok rájuk ha már nagyon csípős hideg idő van,akkor ők is fáznak. Bichonoknak,yorkiknak nincs tömött aljszőrük ami szigetel,szóval hiába hosszú, az teljes védelmet a hideg ellen nem ad.


Mondjuk kertbe kiengedésnél én biztos nem adnék rájuk ruhát nagyon hidegbe sem,mert nem tölt kint órákat gondolom pisi,kaki kis szimatolás és már megy is be.


E.ü sétákhoz nem szoktam adni amik 15 percesek. Ha

a hosszabb sétára megyünk akkor adok rájuk.


Én utálom öltöztetni a kutyáimat.De kell rájuk nagyon hidegben. Ugyan úgy fáznak mint pl télen a fejünk. Hiába van hajunk jobb ha van rajta sapka vagy kapucni,más a hőérzet. Kutyáknál ugyan ez.


Ami hiba,hogy pl pomerániakat vagy spicc féléket is öltöztetik,na ők a dupla bundának köszönhetően nem fáznak viszont!

2017. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy én azt vettem észre hogy fázik az öt fokban is- nem akart sétálni :D ..tényleg lehet hogy alulról a kis hasáról fázik na meg ők közelebb vannak a talajhoz :P
2017. okt. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!