Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet ilyen esetben szájkos...

Jó ötlet ilyen esetben szájkosarat adni rá?

Figyelt kérdés

A kutyámnak van egy régi kutyabarátja, akivel nagyon sokat játszott kiskora óta. Viszont a pár magukhoz vett egy másik kutyát, és az enyém nagyon féltékeny az új kutyára. Eddig kétszer találkoztunk, mind a kétszer nekiment. Szeretnénk ha továbbra is össze tudnánk járni, valahogy ki akarjuk békíteni a két kutyát. Tudom, tudom, neveljem meg, tiltsam, rajta voltam mind a kétszer, de egyszerűen nem tűri meg maga mellett, na meg a végtelenségig nem is akartam erőltetni a dolgot.


Az jutott most eszünkbe, hogy kimennénk egy semleges területre, elengednénk őket, és szájkosarat tennék az enyémre, így nem tudná bántani, de együtt tudnának lenni kicsit, és talán rájönne, hogy nincs mitől félnie. Viszont lehet, hogy ezzel teszem rá a parát meg stresszt, hogy kosarat adok rá, amiben azt gondolhatja, nem tudja megvédeni magát. Mit gondoltok? Esetleg más tipp?



2017. okt. 16. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell erőltetni, ha ennyire nem megy? Nem bírja azt a kutyát, ennyi. Te sem vagy jóban mindenkivel.
2017. okt. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Viszont a lánykutyát nagyon szereti. És mi is jóban vagyunk a gazdikkal már lassan egy éve. Nem fogom a végtelenségig erőltetni persze.
2017. okt. 16. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor találkozzatok külön a másik kutyával. Neked se mondta anyád annak idején, hogy de barátkozz a Pistivel akkor is, ha utálod. A kutya sem köteles mindenkit szeretni.
2017. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem jó, frusztrálhatja a szájkosár, ami csak olaj a tűzre.


Plusz attól még nekimehet, a másik kutya pedig reflexből védekezhet, és megsebesítheti a kutyád. Vagy épp visszatámad, és ő nem tudja megvédeni magát.

2017. okt. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!