Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell két kutyát összeszok...

Hogy kell két kutyát összeszoktatni?

Figyelt kérdés
Van két tacskóm az egyik már 4 éves lány és most vettünk egy 6 hetes fiút. Nem tudom eldönteni, hogy örül-e neki a nagy. Hogy tudom legjobban összeszoktatni őket már két napja vannak együtt. Szoktak játszani de viszont ha a kajáról van szó akkor a nagy nagyon ugat rá, rátámad meg morog. Nagyon félek ne higgye azt, hogy már nem fontos nekünk.
2017. okt. 16. 18:37
1 2
 1/11 MR.X. ***** válasza:
64%
Az ellenkező neműekkel általában nincsen baj. Ne legyen a nagyobbik elhanyagolva érzelmileg a kisebbik miatt. Tehát a nagy is ugyanannyi sétát, simogatást kapjon mint a kisebbik. Így nem lesz féltékeny az új "vetélytársára"!
2017. okt. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

No comment. Gratulálok hozzá hogy törvényellenesen elhoztál szaporítótól egy 6 hetes kiskutyát akinek bőven az anyja mellett KELLETT VOLNA maradnia 8 hetes koráig. Arról nem is beszélve hogy azt se tudtad a másik hogy fogadja és ez, hogy a kajánál ugat, morog és rátámad teljes fokú nevetlenségre utal. Arról megint no comment hogy kib*sztad hozzá a kicsit az udvarra két napra és most aggódsz hogy hogy tudnád őket összeszoktatni hogy két napja már együtt vannak de támadja meg morogja, ezt nevezem aztán felelős állattartásnak.


A kölyköt vidd vissza ahonnan hoztad mert az anyja mellett a helye, a kutyádat pedig neveld meg és ha még nem volt akkor vidd el ivartalanítani is mert csak nagyon remélni merem hogy nem azért hoztál fiút hogy később szaporíts. Kölyök kutyát csak olyan kutya mellé hozunk aki 97%-ban meg van nevelve.

2017. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Első tudnivaló: új kutyát csak már megnevelt, szocializált kutya mellé viszünk.

Második tudnivaló: 6 hetes kutyát nem veszünk, mert csak 8 hetesen szabad az anyja mellől elhozni, mégpedig 2 oltással és chippel.

Össze fognak szokni, már most is játszanak. Neked az a dolgod, hogy mindenféle morgást, támadást tilts határozottan a nagyobbiknak (és majd a másiknak is, ha kell). Illetve, ha még nincs, akkor a szukát mindenképpen ivartalanítani kellene.

2017. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"mindenféle morgást, támadást tilts határozottan a nagyobbiknak"


Ezzel nem föltétlenül értek egyet.


Nem kötekedésből mondom, gondolj bele.

Szerintem figyelni kell őket, és akkor beleavatkozni, ha nagyon muszáj.


Az idősebb bármikor dönthet úgy, hogy leállítja a kicsit, ha az túlzásba viszi. Ez teljesen természetes, egészséges dolog. Az anyja is ezt tenné, ne legyenek kétségeink, mindenhol megvan a határ, hogy eddig, és ne tovább.

A sokat emlegetett 8 hét is többek közt ezért kell, olyankor már határokat szab az anya is, ezt a fajta kommunikációt is meg kell(ene) tanulnia a kicsinek!

És az anyja is rámorog, ha nem elég, odakap, tiszteletre tanítja, betartatja a falkasorrendet, még ha nem is olyan keményen, mint ivarérettség után!


Úgyhogy figyelni kell őket, ami nagyjából 2 dologra vezethet.

AZ egyik, ha van egy tökéletes idősebb kutyád (nem keltek hiú reményeket, kb 50-ből 1 re saccolom) ilyenkor azt kell figyelni, mikor állítja le a kicsit, és tanulni tőle!

Mert innen lehet a legtöbbet tanulni, fegyelmezés terén, hogy k, maguk közt, mikor, hogyan, milyen intenzitással fegyelmeznek.

A másik, hogy azt kell figyelni, mikor viszi túlzásba.

Ilyenkor valóban le kell állítani a nagyot.


Pl a kajánál, amíg csak morgás van, azt nem föltétlenül kell leállítani, ha a nagy alapvetően hangokkal szokta kifejezni a nemtetszését.


Nem tudom, mit értesz rátámadás alatt, de ha fizikai bántalmazás, akkor egyrészt etesd őket egymástól kicsit távolabb, másrészt minden nemű komolyabbnak ítélt fizikai fegyelmezést tényleg szigorúan tilts!

2017. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

De okosak vagytok! Jó, hogy itt mindenki milliomos, hogy félmillás kutyákat vesz és nem kell dolgoznia, hogy 0-24ben kutyát nevelhessen + marad idő és energia mást lecseszni!


KÉRDEZŐ:

"semleges helyen" próbáld őket szoktatni, eleinte ha minden jó akkor is CSAK felügyelet alatt engedd őket össze, külön etesd őket, idővel megszeretik egymást.

2017. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat aki rendessen tudott válaszolni! Nem vészes a helyzet annyira és külön helyen etetem a kutyákat az egyiket bent a másikat kint szoktam etetni. Remélem, hogy gyorsan össze fognak szokni.
2017. okt. 16. 20:26
 7/11 anonim ***** válasza:
"itt mindenki milliomos, hogy félmillás kutyákat vesz és nem kell dolgoznia, hogy 0-24ben kutyát nevelhessen" - ezt a következtetést miből vontad le?
2017. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

6 hetesen elhozni egy kölyköt állatkínzásnak minősül. Ez úgy el is mond mindent a felelősség tudatodról, az állatszeretetedről és az értelmi képességeidről.


Miért kellett második kutya, ha az elsőt sem tudtad megnevelni? Ha nem értesz hozzájuk és lusta is vagy megtanulni kutyát nevelni? Hogy eztán két neveletlen kutyád legyen?

2017. okt. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mértne lehetne elhozni? Vannak kutyák akiknek anyjuk sincsen mégis megvannak. És nem csak mi vettük meg a kutyát. Ja és boccs de mért is mondod, hogy nem tudom megnevelni? Asszem neveltebb kutya nem is lehet a világon, nem hiába szobatiszta és halgat a gazdájára. Nyugi meg vannak biztos nállad is butább emberek a világon nem legyen ezért nyugtalan estéid.😋😙😏
2017. okt. 16. 21:58
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Najó én itt befejeztem egy ilyen egoista beképzelt tudatlan emberrel mint te nem lehet beszélni. Nagyon érthetsz hozzá, de várj, térjünk is vissza az eredeti kérdésre: Hogy kell két kutyát összeszoktatni? Na tessék, itt a tudásod határa, marha nevelt a kutyád hogy "hallgat a gazdájára" meg szobatiszta. Hat hetesen meg akkor is állatkínzás kutyát elválasztani az anyjától, de végül is igen, vannak babák akiket az anyjuk a kukába rak mégis megvannak ugye... Rendkívül arrogáns vagy, pedig minden válasz arra irányult hogy próbáljon jó útra terelni de látom nálad ez lehetetlen.


Ajánlom a figyelmedbe elsősorban a helyesírási kéziszótárt, másodsorban pedig hogy menj lefeküdni mert köpött a maci.

2017. okt. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!