Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a törvényről? Hasznos?

Figyelt kérdés

Egy kérdés kapcsán amit itt olvastam eszembe jutott az a bizonyos 2016 januári törvény. Most olvasgattam cikkeket amiben sok helyen leírják, hogy sokan ennek következtében elaltatták a kutyát ( [link] )

Vagy éppen kivitték az erdőbe es kikötötték meghalni. Szerintetek volt értelme ennek a törvenynek? Ráadásul nemnis pontos. Ha naponta 5 percre elengedi a kutyát mar az sem tartós. Vagy ha jönnek ellenőrízni és azt mondja épp most kötötte meg, tudja bizonyítani az ellenőr az ellenkezőjét?

Szerintem emiatt sok kutya az életét vesztette feleslegesen :(


2017. okt. 16. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos lenne, ha be is tudnák tartatni...

De míg tele van az ország oltatlan kutyákkal is, és még ezt sem tudják elérni, hogy legalább a kötelező veszettség elleni oltást beadassák az emberek a kutyájuknak, addig sajnos tök fölösleges újabb olyan törvényt hozni, amit senki nem tud betartatni.

2017. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%

Ezek a hülye mániákus "állatbarátok" annyira túlzásba vitték ezt az "állatvédősdit" hogy többet ártanak a kutyáknak mint segítenének


Nem az a baj ha láncon van a kutya,hanem az ha mostoha körülmények között tartják.Ezzel csak azokat szívatják meg akik normálisan szeretnének állatot tartani.Bezzeg azokkal a c******-okkal nem csinálnak semmit akik mostoha körülmények között tenyésztenek kutyákat viadalokra.Érdemi változás nem történt csak az hogy egy csomó kutyát kiírtanak emiatt.Tehát gratulálok ti nagy "állatvédők"


Egyébként ezeknek az idiótáknak köszönhető a kutya chip is.Értelme persze nincs,ez is csak a pénzre megy ki.A sok birka persze bólogatott rá és szerintük a kutyába ültethető chip elengedhetetlen feltétele annak hogy valaki normálisan tartson kutyát

2017. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó szerinted egy kutya jól érzi magát láncon?

A chip pedig azért van, hogy minden kutyát be lehessen azonosítani. Ha eltűnik a kutyád és valaki megtalálja akkor a chip adatai alapján meg lehet nézni, hogy kié a kutya. Nem egy kutyát vittem már én is így haza. Plusz így van nyilvántartva a veszettség oltás is, a tulajdonos neve, címe,telfonszáma.

Ezt csak az látja feleslegesnek, aki kibssza a kutyát az udvarba mert jó lesz az házörzőnek... Különben is 3500Ft nem tétel, ha ennyi nincs a kutyára akkor nem kell tartani mivel a kutyatartás NEM KÖTELEZŐ!

2017. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem az a baj ha láncon van a kutya,hanem az ha mostoha körülmények között tartják."


Mert szerinted a kettő nem függ össze??


- A kutya nem hülye, meg lehet tanítani arra, hogy ne menjen be a virágos kertbe, nem sokkal nehezebb, mint a pacsit megtanítani neki. Csak egy kis hajlandóság kéne a gazdi részéről.


- Ha meg szökik a kutya, akkor talán olyan körülményeket kéne biztosítani, hogy ez ne történjen meg!

2017. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj ez nem fed minden szituációt, a törvény szerint sokkal rosszabb ha én egy akkora lámcra teszem a kutyát ami elér a telek legmesszebbi sarkáig mert elől nincs kerítés, de az teljesen oké ha egy párszor pár méteres karámban tartom koszban és néha dobok be neki kaját
2017. okt. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!