Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj a kutyának ha 10...

Nagy baj a kutyának ha 10 órát kell kibírnia egyedül, pisilés nélkül?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztünk, majd novemberben csatlakozik hozzànk egy làny két kutyával,addig egyedül leszünk.


A kutyámnak hétfőtől-péntekig ki kellene bírnia napi 10 órát egyedül, pisi nélkül (fél 8-tol fèl 6-ig). Ez nagyon rossz hatàssal lenne rá? Lelkileg és fizikailag?

Eddig is volt már egyedül így ennyit, de csak heti 1 nap.


2017. okt. 16. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez borzasztóan sok. Vagy nem fogja kibírni és balesetek lesznek, vagy károsodhat a szervezete is az ilyen sokáig visszatartott pisitől. Nincs senki akit meg tudnál kérni hogy legalább egyszer köztes időben levigye?
2017. okt. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is sok. Ha fiatal kutya, akkor persze vissza tudja tartani, de nem tesz jót neki. És előfordulhatnak balesetek, de ebben az esetben ne szidjátok le, mert az csak azért lesz, mert már nem bírta tartani szerencsétlen.

Neki is ugyanolyan rossz érzés, mintha te tartogatnád ennyi időn át. Sok egészségügyi baja lehet tőle: kinyúlt húgyhólyag; elfáradt, rosszul záró izmok; és a pangó vizeletben úgy elszaporodhatnak a baktériumok, hogy soha nem tudod kigyógyítani belőle.

2017. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem gondolkozzatok el a panzión, vagy fogadjatok fel sétáltatót. Ha novemberben úgyis jön segítség, akkor nem fog annyira sokba kerülni ez a pár hét. De a kutya jóléte érdekében megéri.
2017. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
35%
Az ilyen élet büntetés egy állatnak.
2017. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%

Nem lesz semmi gond vele, ha felnőtt kutya bőven kibírja.Előtte-utána jól mozgasd le és rendben lesz.

Azért az előző szörnyülködők se gondolhatják komolyan, hogy ebben az országban senki nem dolgozik, mindenkinek van ideje napi 3-4 órát csak kutyázással foglalkozni :DDD

Legtöbb családban a szülők dolgoznak, gyerekek is vannak, nem a kutya körül forog az életük.

2017. okt. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

11 hónapos kutya. Amióta szobatiszta, sosem pisilt be ilyen miatt.

Egyébként a sok díszhuszàrnak mondanàm, szerintetek éjszaka mennyit kell kibírnia a kutyának?? Leviszed este 9-kor utàna meg reggel 7-kor. Ugyanúgy 10 óra. Azt meg nem mesélje be nekem senki hogy ő még 11-kor is leviszi a kutyàt utána meg reggel 5-kor.

2017. okt. 16. 22:28
 7/16 anonim ***** válasza:

Pedig sokan leviszik.

De sztm is elvan túlozva a dolog.

En pl amikor nem kertesben laktam ,leakartam vinni a kutyákat ,de nem tudtam őket kirobbantani a lakásból.

2017. okt. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

azért az éjszakával ne hasonlítsuk már össze

éjszaka a kutya is jobb esetben alszik, nem aktív és nem is iszik (annyit mint napközben, vagy egyáltalán nem), és emiatt a kiválasztás is lelassul


egyébként ha már az éjszakával érvelsz, akkor épphogy azért nem kéne még napközben is ilyen sokáig tartogattatni vele a vizeletét, mert az éjszaka folyamán is pang sajnos eleget..


így ha jól számolom, a kutyád egy nap alatt kb 2-szer pisil akkor

ha szerinted ez nem "nagy baj" a kutyádnak, akkor próbáld ki egyszer saját magaddal


Egyébként meg, minek jöttél véleményt kérni, ha senkinek sem hiszel? Úgy utálom, amikor valaki már eldöntött valamit, mert hogy úgyis ő tudja a tutit, de azért csak kiír egy kérdést, aztán lepontoz mindenkit aki nem ért vele egyet...

2017. okt. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Már miért pisilni a kutyàm 2-szer??? Reggel 7-kor, du. fél 6-kor, este 9-kor. Ez 3...

És nem vèleményt kértem. Ha akarnàm se tudnàm màsképp csinàlni.

2017. okt. 17. 06:21
 10/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Aki dolgozik és lakásban tartja a kutyáját, a 10 óra magány átlagosnak számít. Nappal is alszik a jól nevelt, lemozgatott kutya.
2017. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!