Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan emberek segítségét...

Timido kérdése:

Olyan emberek segítségét kérem, akiknek nagyméretű szobakutyája van?

Figyelt kérdés

Hogyan neveljem?

Mikor vigyem le sétálni? Mennyit?

Mikor adjak neki enni?

Személyes tapasztalatokat is szívesen elolvasok, és bármit ami a témához kapcsolódó.

Lesz egy nagyméretű szobakutyám, akit kölyökkorba kapok meg. Fel szeretnék készülni. :)

A válaszokat előre köszönöm!

18 éves vagyok


2010. máj. 29. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Úgyanúgy kell nevelni mint minden más kutyát.
2010. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Nagyméretű szobakutya?? Csak sajnálni tudom szegényt :(
2010. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

A nevelését már rögtön akkor elkezdheted amikor megérkezett hozzátok. De arra figyelj hogy a kiskutyák nem tudnak még huzamosabb ideig koncentrálni. A szobatisztaság elérése nem túl könnyű, mi a szőnyegeket is felszedtük addig. Legtöbbször játék, evés-ivás, ébredés után ürítenek szóval ilyenkor érdemes azonnal levinni. De ha lehet minél többet legyél lent vele, (persze ha megkapta az oltásokat) így megszokja hogy lent végzi a dolgát és persze szocializálódik is. A rendszeresség is nagyon fontos! Minden nap azonos időpontokban kapjon enni, kölyökként 3x egy nap, aztán amikor 'kamasz' 2x, és mikor felnő napi 1x. Legyen sok-sok játéka majd a kutyusnak, hogy inkább azokat rágcsálja mint a cipőket..stb.

Nekünk egy staffordunk van, jól érzi magát a lakásban mert velünk lehet és van időm hogy minden nap jól lefárasszam. Ezt azért gondold még egyszer végig, hogy lesz e elég időd a kutyára. A miénk 8 hónapos korára lett szobatiszta, tehát 6 hónapig folytonos takarítás utána. Kitartás és türelem! Megéri!

2010. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Az becsülendő, hogy fel szeretnél készülni, de 18 évesen nincs benned annyi felelősségtudat, hogy legalább egy szakkönyvet megvásárolj? Ehelyett itt kérdezed a vadidegeneket. Mi van, ha mindenki mást mond? Szerintem szaladj el egy Libribe és vegyél egy szakkönyvet, mert nagyon sok hasznos információ van benne, amit itt a válaszolók 90%-a elfelejt mondani. A "mikor vigyem le sétálni" kérdésre egyszerű a válasz: színte kétóránként kell, amíg kicsi, ha nem akarod, hogy lépten-nyomon egy "ajándékba" lépj. Mivel nagytestű lesz, ha megnő érdemes legalább 1 órát naponta (tanácsosabb 2 órát) szaladgálni, labdázni a téren. De ez is csak akkor oldható meg, ha már megtanítottad a behívásra, különben nem fogod tudni összeszedni vagy ne adj Isten kiszalad az útra... Az étkeztetős kérdésedre jól válaszolt az előző hosszászóló, de annyit még hozzáfűznék, nem mindegy, mit adsz neki és mennyit. Ezért is lenne érdemes venni egy szakkönyvet, abban leírják pontosan, hogy mit ehet, mit nem ehet, mi az, ami számára mérgező, mik a tévhitek és mi az, amit minden nap biztosítani kell a kutyának. A nevelés. Hát ez egy annyira, de annyira hosszú monológ lenne, hogy igazán nem várhatod el senkitől, hogy azzal töltsön jó egy órát, hogy minden infót leír neked részletesen és érthetően. Szóval vegyél kérlek egy könyvet. Ha rámírsz privibe, akkor elküldöm az én könyvem írójának a nevét és a könyv címét, mert fejből nem tudom. Vagy megpróbálom beszkennelni a gépbe a legfontosabbakat és megpróbálom elküldeni neked. Jah még annyi, hogy az etetéssel oda kell figyelni, mert ha túleteted, akkor a neveléshez (képzéshez) szükséges jutalomfalatok nem biztos, hogy eléggé motiválni fogják...
2010. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Örülök, hogy lepontoznak azért, mert lakásban állatkínzásnak tartom nagytestű kutyát tartani. Ilyen embereknek van kutyája... gratulálok!
2010. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én nem pontoztalak le, ha ez vígasztal. :) Amúgy egyet értek veled nagyrészt. De szerintem inkább jól jár egy nagytestű kutya egy lakásban SZERETVE, mint egy akármilyen testű kutya akárhol NEM szeretve... :S Az a lényeg, hogy a kutya mozgásigénye ki legyen elégítve és hogy szeressék. :)
2010. máj. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó tudod majd ha többet tudsz a kutyákról akkor rájössz hogy a nagy mérettől nem lesz nagyobb a mozgásigény!
2010. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Azt hiszem eleget tudok a kutyákról. :) Természetesen tudom mi a különbség egy Magyar Vizsla és egy Bernáthegyi között. A Vizsla ugyan kisebb (középtermetű) de jóval nagyobb a mozgásigénye a Bernáthegyinél, aki viszont inkább egy nyugodt, alvós kutya kis mozgásigénnyel. Az előbb csak általánosítottam, mert azért a nagytestű kutyáknak sokkal inkább szüksége van nagy és kiadós mozgásra, mint egy csivavának. De persze tudom, hogy a mozgásigény nem a kutya méretével növekszik. :) Azért köszi a felvilágosítást ... :):):)
2010. máj. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Vagy nem is nekem szántad? :) Látom csak egy perc az eltérés, ha nem nekem írtad, akkor bocsi, hogy fölöslegesen téptem neked a számat. ... :D De amúgy abból is lehet következtetni, hogy nagy mozgásigényű lesz a kérdező kutyája, mert azt írta nagytestű, nem pedig azt, hogy órásméret. Mert főképp az óriásméretű kutyákra jellemző, hogy a termetüktől függetlenül kis mozgásigénnyel rendelkeznek. De a közép/illetve nagytestű kutyák általában aktívabbak, mert a közép és nagytestű kutyák rendszerint agarak, kopók, kísérőkutyák, retriverek, vérebek, vizslák, őrző-védőkutyák, terelő és mentő-kutyák és szánhúzókutyák. Persze vannak kivételek, mint pl.: spánielek, buldogok vagy masztiffok, de a nagyja általánosságban igen aktív... :)
2010. máj. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Egy 40 négyzetméteres lakásban élek a nagytestű kutyámmal együtt. Naponta több órát mozgok vele, szerencsére a közelemben van a Duna és a Rákospatak is, így sok kutyával is tud játszani, rohangálni. Szerintem egy nagytestű kutyát simán lehet lakában tartani (aki az ellenkezőjét mondja, az próbálja ki), hisz közelebb van a gazdihoz, sokkal többet foglalkoznak vele, mint egy kerti kutyával.

Egy valamire figyelj, hogy sokat sétáljon, le legyen fárasztva a nap végére, hisz egy lakásban tényleg kisebb a mozgástere mint egy kertben.

Kérdéseidre válaszok:

Nevelés: vegyél pár könyvet és azokat olvasd el, valamint ha már pár hónapos, menj el vele kutyaoviban, később kutyaiskolába.

Séta: egy kölyök kutyát nagyon sokszor (2 óránként) kell levinni, hogy minél hamarabb szobatiszta legyen, utána lehet egyre nyújtani az időközöket (én néha hajnal kettőkor is felkeltem levinni,hogy minél hamarabb kint legyen a pisi és ne bent).

Ha még nagyon pici, akkor négyszer kell még kapnia enni, ha 4 hónapos akkor 3szor, utána át lehet térni a kétszeri evésre (én ennél maradtam 1,5 éves kutyámnál, érzékeny a gyomra és jobb neki kétszer enni mint egyszer).

Miután hazavittétek, vidd el állatorvoshoz, vizsgálja át, beszéljétek meg az oltási programját. Az etetéssel kapcsolatban is kérj tőle tanácsot, mit és mennyit. Bár lehet ezért sokat leszólnak majd, de az ivartalanítást is ajánlom (ha lány még az első tüzelés előtt), ha fiú, akkor a doki tud róla többet mondani.

Tápban ne a legolcsóbbat vegyétek! A legjobbat sem kell. Erre nagyon figyelj oda. Mivel nagytestű lesz, ezért a legalacsonyabb fehérjetartalmút vedd neki. Ezt én elszúrtam. Royal caninnal etettem és a sok fehérjétől túl gyorsan nőttek a csontjai (csontgyulladás, etc lett belőle). A happy dogot ajánlom, nem is túl drága és jó minőségű, de az állatorvossal ezt is beszéld meg.

Ja és a lakást próbáljátok kicsit kutyabiztossá tenni. Pl. cipőket, papucsokat mindig elrakni, a kutya számára nem elérhető helyre, ez vonatkozik a kukára és a szennyestartóra is :):)

Hirtelen ennyi jut az eszembe, ha kérdésed lenne, nyugodtan írj, akár e-mailt is, szivesen válaszolok!!


Sok sikert és örömöt a kutyushoz!!:)

2010. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!