Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a kutyákat a felesleges ugatásról?

Figyelt kérdés

Most mondhatjátok hogy maximalista vagyok de nem úgy kell elképzelni hogy üvöletenek 24 órában csak nagyon néha és hiába próbálkozom nem megy a leszoktatás.

3 kutya van és pl akkor van ilyen amikor nem viszem magammal ki mindegyiket sétálni. Olyankor aki(k) otthon marad az ugat amíg haza nem jövünk. Nem üvöltenek akkor sem csak úgy ugatnak mint aki őrzi a házat. Vagy pl nem hagyják abba az ugatást amikor már elment az ugatnivaló hanem még vakkantgatnak sokáig.

Na most az a gondom, hogy egyszerűen LEHETETLEN őket rajtakapni. Túl okosak és elég rossz a kertfelépítés. Tudniillik ha én nem vagyok itthon akkor a kutyáim kennelben vannak, és a kennel meg úgy van hogy belátni a házba és egyszerűen nem tudok úgy kilopakodni hogy ne vegyék észre. De ha el is érek az ajtóig onnan a kennel még messze van és mivel nincs egyvonalban a házzal így nem lehet elbújni. De sokszor már akkor abbahagyják amikor az ágyban elhatározom hogy most kimegyek. Ha sétálni megyünk akkor sem ugatnak csak ahogy kiértem az utcából. Általában csak akkor kezdenek ugatni amikor meghallják hogy a többi kutya ugat ránk és onnantól nem hagyják abba. Van előttünk egy nagy rét, ha ott elbújok, síri csöndben maradnak csak azért is... Ha egyedül megyek ki akkor sem ugatnak.

Viszont ha rájuk szólok azonnal abbahagyják, bemennek a helyükre, de aztán később ugatnak megint ha akarnak.

És légyszi ne azzal gyertek ők a főnökök mert ez nem így van.


2010. máj. 29. 17:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olvastam a top macs kiképzők könyvében hogy slaggal elég hatásos messziről is. De azt sem tudom szerintem a házban rákapcsolni a vízre meg elég sokan mondják hogy ettől a kutya meggyűlöli a vizet, enyémek meg amúgy sincsenek odáig érte. De amúgy nem tartom kegyetlen dolognak hisz sok kutya játsztik a slaggal.
2010. máj. 29. 17:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Foglalkozz vele sokat és tanítsd őt meg mindenre. :)
2010. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Te meg ne válaszolj ha nem tudod miről van szó. Nem egy kutyám van hanem 3! És ki vannak képezve megfelelően de szerint a legjobb kutya sem tökéletes.
2010. máj. 29. 17:26
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem valami csalafintaságot kellene kitalálni. Mint mondjuk egy duda vagy hangszóró, vagy valami a kennelek közvetlen közelében, ami kellemetlenül hangos és váratlan és természetesen távirányítással működik, hogy a házból is csak egy gombnyomással lehessen riasztó, kellemetlen hangot hallatni. Enyémek a nagy ötletek, de a kivtelezést rád bízom. :D
2010. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy fel lehetne szerelni a kennelre valamilyen mechanikus, elektronikus (izés :D) sötétítőt kívülről és ha elkezdenek ugatni, te egy gombnyomással elzárod előlük a külvilágot, és amint abbahaggyák, visszajöhet a fény az életükbe. :D Így lassan megtanulják. Vagy nem is tudom. Vannak ilyen ugatásgátló nyakörvek, de személy szerint nem tartom túl humánus megoldásnak. Vagy az is lehet, hogy mindegyik kutyával külön kellene tréningezni. :S Nem tudom...
2010. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megtenném én külön mindegyikkel de ha velem vannak vagy ott vagyok akkor tökéletesen viselkednek. :D
2010. máj. 29. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Jajj, meg még egy jó ötletem van, ami kivitelezhetetlen. :D Szóval permet. :D Valami bűzös permet, amire kifejezetten érzékenyek és az is távirányítóval működik, és ha túl sokat ugatnak, te megnyomod a gombot és meg rájuk a büdi-permet. :D

De komolyan ezek jó ötletek, amikkel nevelni és büntetni lehet a kutyákat: váratlan büdös szag, váratln hangos zaj ésha nem láthatnak téged, vagy láthatják azt, amit amúgy szeretnek nézni. :)

2010. máj. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ez a büdi-permet jó ötlet, de aztán a gazdi szívná meg, mert büdös lenne a kutya.:D
2010. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én valami citromos izé nyakörvről hallottam ami kispriccel ha a kutya ideges és ettől lenyugszik vagy valami ilyesmi?? Kutyás újságban olvastam
2010. máj. 29. 20:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos van benne valami, mert a kutyák gyűlölik a citrus félék illatát, főleg a citromét.
2010. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!