Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fél éves golden retrieverem...

A fél éves golden retrieverem négy napja rám szált. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A családból a legtöbbet én foglalkozom vele minden nap futunk sétálunk hétvégente kutyasuliba járunk játszok vele. Négy napja nem tudom mi ütött belé támad rám többször is megharapott el tépi rángassa le rólam a ruháim nekem ugrik. Amikor próbálom szeretgetni vagy megharap vagy vicsorog rám. De csak rám. Mindenki mással kedves. Ha rákiáltok , rá csapok az orrára vagy ellen állok annál jobban kezd agresszívabban viselkedni Kérdeztem az állatorvost miért van ez azt mondta kölyök még. Volt már ilyen veletek ? mit tegyek ?

2017. okt. 19. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Kan vagy szuka?

Alapjáraton, ha kölyök, akkor sem megengedett az agresszió, pláne nem egy goldennél. Ez genetikai vagy nevelési hiba. De leginkább az első.

Szerintem keress egy oktatót, aki tud csak kettőtökkel foglalkozni, hiszen mással nincsen baj. Nálam egyszer a labim csípett meg, akkor én "túlreagáltam" az esetet, megmutattam, hogy ki a főnök, azóta eszébe sincs próbálkozni. Lehet, hogy hierarhia harcot akar kezdeményezni, hogy ő lehessen a falkavezér.

2017. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kutyasulis oktatóddal konzultálj. Ő látja a viszonyotokat.
2017. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Le akar dominálni, próbál a "falka" élére kerülni
2017. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Masszívan oda kell lépni, de nem csak neked, hanem a domináns viselkedés elkezdésénél az egész családod menjen oda rögtön és nyomjátok le a földre, de te legyél az aki a feje fölött legyen. Ha folytatódik, akkor fizikai ráhatás is megengedett, amíg abba nem hagyja. Tök mindegy mennyi idős, ez a kutya később 40-50 kilót fogja súrolni, meg gondolom nem akarsz a sürgősségire kerülni egy tetanusszal a seggedben.

Egyébként, ha az oktatód ezt nem látta meg vagy nem segít, akkor válts kutyasulit. Illetve kérj privát képzést, menjen ki házhoz. A jó oktató megnézi a napi rutint, meglátja, hogy mi váltja ki, milyen helyzet, aztán pedig közbelép.

A kutyát pedig ha eléri az 1 éves kort, vidd el ivartalanítani.

2017. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Rangsorvitát akar veled szemben eldönteni, ő akar lenni feletted. Ezt persze csírájában el kell fojtani.

Az állatorvos ehhez nem ért, vagyis mondjuk úgy, nem az ő szakterülete. A kutyasulis oktatóhoz fordulj ezzel a problémával, ő elmondja, megmutatja, hogyan kezeld.

Ne próbáld szeretgetni mostanában, bánj vele nagyon határozottan!

2017. okt. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!