Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhetett a kutyákkal,...

Mi történhetett a kutyákkal, mire utalnak ezek a jelek?

Figyelt kérdés

3 kutya van.

Sajnos sokszor ki tudtak menni, de azóta már javítva lett a kerítés. Azelőtt is vigyáztunk rájuk, de mindig megoldották valahogy, hogy meglépjenek, hiába drótoztuk, javítottuk a kerítést. Mivel ez nem vezetett eredményre, a problémás szakaszt teljesen klicseréltük, ahogy volt rá pénz. Ez azért fontos, mert van egy idióta szomszéd, tuti, hogy nem komplett, az balhézott párszor emiatt. De ha nem emiatt, akkor talált volna mást, már mindenkivel összeveszett a környéken, ez élteti, hogy okoskodhat.


Szóval a kutyák: tegnap még semmi bajuk nem volt, ma meg a 3-ból 2 bágyadt, nem eszik, nem ugat, nem ugrál. Felállnak, odajönnek, de csak néznek. Mikor szoktam hazajönni, majd' szétszednek, úgy örünek, ma meg meg sem ugattak. Az egyik olyan falánk, képes lenne egyszerre bezabálni 10 kiló kutyakaját is, erre ma hozzá sem nyúlt a kajához.


Egyelőre ezek a lehetőségek jutottak eszembe:


1. a nyomorult szomszéd megmérgezte őket, bedogóbott vmit a kerítésen. a patkányméreg tudm, hogy nem egy nap alatt hat, de az első 1-2 napban milyen hatásai vannak, mit csinálnak a kutyák?


2. miután a szökésekből hazatértek, mindig volt bennük kullancs. ezeket ki tudom szedni... ha megtalálom. át szoktam őket simogatni, hátha találok, de őszintén szólva lehet, hogy ehhez szökniük sem kell, nagy a telek, vidéken vagyunk, simán lehet akár a kertben is kullancs.


3. Dió-szezon van, és imádják a diót, de még nyers. Minden nap összeszedem, amikor hazaérek, de egész éjjel + nap közben, este 5-ig annyit esznek, amennyit csak találnak. Ennél nem értem, hogy miért csak a 3-ból 2 kutyának lett baja. Ha erről van szó. Tulajdonképpen ez mindhárom esetnél kérdéses, ha méreg, miért nem hatott a harmadiknál, az is odamegy a kerítéshez, ha lát vmit. Ha dió, a harmadiknak erősebb lenne a gyomra? Ha kullancs, akkor akár érthető is lenne, hogy ő nem fertőződött meg, de akkor meg fura, hogy a másik kettő pont egyszerre, mikor évek óta megvannak?


2017. okt. 20. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán elvihetnétek őket orvoshoz....
2017. okt. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy betegek. Hogy mi a bajuk, azt így nem lehet megtippelni sem, ehhez el kell vinni őket orvoshoz (ma, nem holnap, nem kedden...). Ha babézia, akkor keddre bele is halhatnak könnyen. Ha méreg, akkor meg még hamarabb, tehát a dolog nem várhat.

Kullancs ellen védekezni kell, nagyon jó készítmények kaphatóak már.

2017. okt. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Pl. babézia pont egyszerre kettőnél, ennyi év után?


Dióról örülnék, ha lenne vkinek tapasztalata, olvastam, hogy nem tesz jót a gyomruknak, de személyes tapasztalat jó lenne.

2017. okt. 20. 18:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagy mennyiségű dióhéj bélelzáródást okozhat. Székletük rendben van, nem hánynak?
2017. okt. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
2 kutyánk nagyon sok diót eszik évek óta. Semmi bajuk nem volt tőle eddig.
2017. okt. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mieink is sok diót esznek, semmi bajuk tőle.
2017. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nyersen eszik, amikor lepotyog?


Igen, azóta is olvasgatok a témában, a bélelzáródást olvastam, ha nagyobb darab, és elakad a bélcsatornában.


Még vmi eszembe jutott.

Minden évben "megszivatnak", mikor a két lány tüzel, és azt hisszük, hogy betegek, mert nem akarnak enni.

Nem egyszerre, hanem egymás után szoktak.

A kan megőrül olyankor, követi a lányokat, de nem tudja, mit kell velük csinálni, ezért csak követi őket és nyöszörög. Na ilyenkor nem esznek. Legutóbb tavasszal már képben voltam, de előtte minden évben eljátszották ezt velem, hogy fel se keltek, alig mozdultak, és nem ettek.

2017. okt. 20. 18:44
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A tüzelés elég látványos, azt csak észrevetted volna.
2017. okt. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%
Minden hátha, hátha...hiába keresel okokat, csak a doki tudja megmondani. Addig ötletelsz, amíg elpusztulnak.
2017. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy egy kan nem tudja mit kell csinálni a tüzelő szukákkal. Ivartalanítás még nem jutott eszedbe? Ha nem is a te kanod, de a csavargásuk során bárhol ráugrik egy kan a szukáidra. "Jó" esetben már most teli a hasuk... Figyelj, vidd őket orvoshoz, mert a bágyadtság, étvágytalanság tünet. Senki nem fogja őket a neten keresztül diagnosztizálni, és kezelni.
2017. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!