Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajta választás? Jól...

Kutyafajta választás? Jól jönne kis segítség.

Figyelt kérdés

Szoval tapasztalt kutyás vagyok. Több kutyám is volt már életemben és elég erős jellemű kutyám is volt már meg otthon laktam a szüleimmel de most a párommal szeretnénk kutyust venni. Amit nyújtani tudunk : Kutyasuli

napi 1,5 óra séta , futás , hétvégente korlátlan mennyiségű túrázás , nyáron úszás.

A kutyus kinti - benti lenne egyedül a konyhába nem lenne bejarasa az is csak a kutyaszor miatt. Az ellátási költségekkel tisztában vagyok , és az sem kérdés hogy bármilyen fajtát valasztanank , neves tenyésztőtol vennénk.

Mi egy lehetőleg rövid vagy félhosszú szőrű nagy testű kutyust szertnenk. Ezek alapján mit ajánlanátok nekünk?


2017. okt. 22. 19:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyar vizsla, Nemet boxer, bár ok inkább közepes testűek

Német dog, ő meg óriás testű

Dobermann, Dalmata, Cane Corso stb

De nézz szét ezen az oldalon, szerintem eleg jo:)

[link]

2017. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg fajta megfelelő lenne a leírt körülményekkel.

Pl. vizslák, labrador, golden retriever, más vadászkutyák, vagy német juhász is jó például. Ez csak néhány ötlet. Igazából azt kellene átgondolnotok, milyen jellemű kutyára vágynátok.

2017. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a választ! 😊
2017. okt. 22. 19:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van drótszőrű vizsla, nagyon cukik..a vizsláknak sok futás kell! a drótiról sok jót mondanak..!
2017. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Belga juhász? Gyönyörű, okos, középnagy testű hosszabb szőrű. Játékos, de egyben jó házőrző is.

Vagy rottweiler, magyar/német vizsla, cane corso, szibériai husky, német juhász, labrador/golden retriever.

Sok fajta van, esetleg keveréket is nézhettek.

2017. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hovawart?
2017. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sikerült a kört szűkíteni. Van koztuk hosszú szőrű is de megbeszéltük a párommal hogy ennyi meg belefer.

Angol szetter

Ír szetter

Gordon szetter

Cavalier kung Charles spániel

Beagle

Afrikai oroszlán kutya

Igen , tisztában vagyunk azzal hogy mennyire eltérő habitusu kutyusokat választottunk de mindhez tudnánk alkalmazkodni és mindegyik megfelelő lenne számunkra 😊

Ti melyiket választanátok és miért?

2017. okt. 22. 22:40
 8/14 anonim ***** válasza:
Beagle. Mert rendkívűl barátságos, intelligens (emelett gyakran önfejű és makacs is) és hosszú életű, mindez rövidszőrrel és közepes mérettel párosulva.
2017. okt. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem ír szetter keverékem volt, mindenképp szettert ajánlanék. Nagyon ragaszkodó, érzékeny, intelligens kutyák, néha hajlamosak megmakacsolni magukat, de még kezdő kutyásnak is könnyen kezelhetőek (bár neked van már tapasztalatod, szóval ez mindegy is), és egy csepp agresszivitás nincs bennük. A szőrüket nem nehéz karban tartani, amire viszont figyelni kell, az a fülük, hajlamosak a fülgyulladásra, szóval ha szettert vesztek, akkor hetente ellenőrizzétek, és ha bármi pirosságot, elváltozást láttok, vagy kellemetlen szagot éreztek, akkor irány a doki. A mozgásigényük viszonylag nagy, de ahogy látom, azt kielégítenétek. Úszni is szeretnek elvileg, a miénk mondjuk utált, pedig labi is volt benne. :D A túrázást viszont nagyon élvezik.
2017. okt. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A leszűkített körből nekem a szetterek a szimpatikusak legjobban :) Okosak, gyönyörűek.
2017. okt. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!