Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya vagy hovawar...

Német juhászkutya vagy hovawart kezdő kutyásnak?

Figyelt kérdés

Gondolkodom még a svájci fehér juhászkutyán, és a simaszőrű retiveren, de valahogy inkább a nj és a hovi vonz. És nálam fontos szempont, hogy őrizzen,védjen.

A kezdőkutyás alatt azt értem, hogy bár már korábban volt kutyám (foxi-keverék),de akkor még nem tudatosan választottam. Szeretnék egy kutyát, aki őriz-véd, és egy remek társ.

Cesar Millan 3 könyve megvan, megvan egy novawartos könyv németül és egy német juhászos is. Tényleg szeretnék jó gazda lenni, és nem elrontani, hogy agresszív legyen, vagy nagyon félénk. A kennel(hovawart), ami tetszik már meg. (Pusztai Pandúr, Anonymus, Szőke Tiszaparti). Nj-ból még nem tudom. Szóval tapasztalatok, vélemények?

Kant szeretnék.



2017. okt. 22. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
A német juhászkutya igen, a hovawart semmiképpen sem (legalábbis az egy szem, amelyiket ismertem, az ilyen volt).
2017. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő kutyásnak a kettő közül mindenképpen német juhászt javaslok, kutyaiskolával.
2017. okt. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő kutyásként német juhászt választottam. Én is rengeteg könyvet elolvastam, és rá kellet döbbennem hogy azoknak csak egy részét tudtam hasznosítani a kutyámnál.Direkt szukát választottam, mert azzal könnyebb. Ha ezzel könnyebb nem is akarok belegondolni milyen lehetett volna a kan:-) Borzasztó okosak a német juhászok túlságosan is. Meg kellett vele tanulnom bánni.Most 17 hónapos és csak most csiszolódtunk össze, a hajam téptem míg kamasz volt és míg pici.Alig vártam hogy felnőjön, és még most sem az igazi de határozottan kezd beérni az a sok meló amit rá fordítottam. Imádom! Azt még elfelejtettem, hogy kölyök korában oviba jártunk, azóta meg suliba.
2017. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!