Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen érzékeny lehet a bőre?

Ilyen érzékeny lehet a bőre?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy a kutyám elkezdett vedleni, nagy csomókban jön a szőre, szoktam fésülni viszont úgy veszem észre hogy fáj neki. Ha csak óvatosan kihúzgálom a kihullott darabokat akkor is rángatózik a bőre, forgolódik, ha fésűvel csinálom az sem tetszik neki. A lényeg hogy a térdén egy nagy részen borzasztóan kikopott a szőr, és a mellső lábán is elég ritkás. Néha rágcsálja és nyalogatja. Ez csak mostanában jelentkezett viszont az előző vedlésnél is megtörtént, akkor probléma mentesen visszanőtt a szőr, szerintem most is vissza fog nőni, de nem értem hogy a fésű kaparhatja ki neki? Valakinél volt már ilyen? Minden esetre nem fogom tovább fésülni inkább elviszem kutyakozmetikushoz.

2017. okt. 22. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább allergiás reakció lehet, azért kopik ki a szőr, és rágcsálja, nyalja magát a kutya.
2017. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kutyakozmetikus helyett inkább állatorvosnak mutasd meg.
2017. okt. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Állatorvos látta a múltkor is, vérvizsgálat is volt, meg bőrkaparék teszt, de semmi. Mire vége lett a vizsgálatoknak vissza nőtt a szőr és ennyi. Most hogy újra vedlik és fésülöm újra kikopott. Szerintem a kihullott szőr lehet az oka, mikor nem vedlig nem rágcsálja vagy nyalogatja. Az egyetlen dolog amire allergiás az a csirke, de már kölyök kora óta nem eszik csirkét, erre mindig figyelünk.
2017. okt. 22. 23:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Szoktad fürdetni? Ha igen, akkor lehet, hogy az nem tetszij a bőrének, ha nem, akkor meg lehetne próbálni, hátha valami irritálja a bőrét. Valami nagyon kíméletes samponnal.
2017. okt. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!