Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok hol a kutya "helye"?

Nálatok hol a kutya "helye"?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mit szabad neki és mit nem. Mi az ami abszolút tabu, és mi az ami nálatok egyértelmű, hogy azt a kutyának szabad, míg másoknál az általában tilos?

Remélem, értitek, mire vagyok kíváncsi.

Pl. ágyban alvás, kanapéra ugrás (esetleg asztalra is), házba bejövetel, kaja kunyerálás, stb.


2017. okt. 22. 23:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Ágyban alszik mindkét kutyám velem! Szabad kunyizni is néha!
2017. okt. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
A lépcsőn lemenni engedély nélkül tilos, ugatni ok nélkül tilos, asztalra mászni tilos, cipőt rágni tilos. Az ágyra felmenni szabad, de nem szokott, kunyerálni is engedjük ha nincs vendég, házba bejöhet.
2017. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

házba bejövetel tilos, vendégre felugrálás tilos, macska és egyéb állat kergetés tilos, póráz rángatás tilos, kunyerálás tilos, nagyjából így

amit kutyának szabad, másnak nem: séta közben kakkantás (felszedjük), eldobott botok visszahozása

2017. okt. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Házba bejöhet, kunyerálni szabad, de ha elküldjük, arrébb kell mennie, kanapéra, ágyba feküdni tilos, minden helyzetben engedelmeskedni kell, macskát kergetni tilos.
2017. okt. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Andizsuzsi ***** válasza:
71%

Tilos a házban ugatni, kunyerálni, bútorokra felmenni. Csak utasításra ugorhat fel valakire, nem nyalogathat. Nem ehet fel a földről semmit és nem fogadhat el kaját csak közvetlen családtagtól. Tilos macskát vagy bármilyen más állatot üldözni. Köteles gyerektől mindent eltűrni. (Ez nem azt jelenti, hogy én nem állítok le bárkit, aki nem megfelelően nyúl hozzá, de ő nem moroghat és főleg nem kaphat oda).

Szabad rengeteg helyre velem jönnie. Mivel tud viselkedni, általában szívesen látják mindenhol.

2017. okt. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Az én kutyámnak tulajdonképpen bármit szabad. Anno az utcáról fogadtuk be, előtte nem volt kutyánk, nem tudtuk, hogy kell nevelni, de érdekes módon nagyon jól viselkedik.

A házba bejöhet, a bútorokra is jöhetne, de inkább marad a lábtörlőn, csak akkor ugrik fel mondjuk a kanapéra, ha hívjuk, de akkor sem mindig. A konyhán, ebédlőn és a nappalin kívül egyik szobába se megy be, pedig ez is szabad lenne neki. Kunyerálni azért szokott. :D

2017. okt. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinti-benti, tehát bármikor bejöhet, bent alhat.

Ami tilos: ágyra, bútorokra felmenni, ételt kunyerálni vagy kint hagyott ételhez hozzányúlni, cicát cseszegetni, cica elől kaját elenni, cipőimet ellopni (cserébe vannak "saját" régi rágható cipői :)

2017. okt. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

asztalra nem mehet fel, nappaliban a kanapéra és az én ágyamra igen.

Ha anyukám főz, szokott kunyerálni, akkor 1-1 hús "falatot" ad neki anyum. Fürdőbe csak akkor engedjük be, ha valaki ott van, nehogy valami vegyszerbe igyon stb..

A kinti ólat nem használja, van 1 kutyaágya a folyosón.

Általában nálam alszik este az ágyamban, de van, hogy a saját ágyában vagy a nappaliban a kanapén.

Szüleim és a tesóm ágyára sem mehet fel.

(Kistestű "pincsi" keverék 4 éves)

2017. okt. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok ez lemaradt: nálunk a póráz rángatása nem tilos, többi állatot (kutyát macskát stb támadni tilos.)

Szófogadó értelmes kutya, nem katonát neveltünk belőle hanem családi kedvencet

2017. okt. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A házba bejöhet, hogy mikor, az időjárásfüggő: alapvetően reggel (és marad, ameddig akar, akár délig is) meg este. De nyári hőségben, téli hidegben, viharban stb. igény szerint.

A lakásban az ablaknál van a helye, ott fekhet le, és odamegyünk hozzá simogatni / játszani.

Lakásban ugatás nincs (kivéve, ha alapos oka van rá), ok nélküli ugatásra nem reagálunk (ha épp a lakásban van, legfeljebb kiküldjük).

NINCS kunyerálás! (Mondjuk nem is nagyon szokott. Jutifalat persze van, de neki való.)

2017. okt. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!