Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy kutya hogy...

Szerintetek egy kutya hogy fogja fel azt, hogy két családja van?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátom, aki rengeteget utazik. Olyankor én vigyázom a kutyájára. Most 9 hónapos a kutya és kb fele-fele időben van itt is és ott is. Nagyon szeret mindkét helyen lenni és ugyan úgy hallgat rá, mint ránk a párommal. A későbbiekben nem lesz neki fura, hogy 2 helyen él? Vagy neki ez lesz a nornális?
2017. okt. 23. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megszokja bár szerintem aki ennyit utazik az ne vállaljon kutyát.
2017. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha foglalkozol vele, akkor megérti!

Hisz mindig valaki mellett akar lenni! :)

2017. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megfogja szokni,kutyák tudnak alkalmazkodni.


Csak azt nem értem aki annyit utazik minek vállalt kutyát?


Én egy jó barátom kutyáját sem vállalnám megőrzésre így. Az, hogy évente 1-2 alkalommal 1-2 hétre vigyázok rá oké. De hogy kb fele-fele arányban. Az rohadt sok.


Legjobb bnőm akart kutyát, úgy hogy sokat utazgatnak,dolgoznak. Havonta 1-2 hétre kellett volna rá vigyáznom egész évben. Nyáron lehet 1 hónapot. Mondtam,hogy nem vállalom még pénzért sem. Nekem nem kell 3. kutya. Szerencsére le is mondott a kutyatartásról.


Van olyan ember akinek abszolút nem való. Jó barátodnak sem.

2017. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne való neki kutya, nagyon jól bánik vele. Arról nem tehet, hogy ilyen a munkája. Nem felelőtlenül ugrott bele, megbeszéltük előtte. Nekem is van egy kutyám és mindig akartam mellé egy barátot, csak anyagilag nem győztem volna. Így tulajdonképpen mindkettőnknek jó, mert ő is vállalhatott egy kutyát és nekem is lett még egy , még ha ilyen fura is a szituáció. Csak a kutya miatt tettem fel a kérdést, hogy vajon nem okoz e neki ez zavart a kis fejében...
2017. okt. 23. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak egygazdás kutyák, amelyiknél zavart és viselkedési problémákat okozhat az ilyen kétlakiság, mert akkor egyikőtökhöz jobban kötődne, őt tekintené igazi gazdájának, és a másiknál láthatóan depressziós vagy problémás lenne. Lehet a ti kutyátok nem ilyen, elfogadja ezt a helyzetet. Bár nevelés szempontjából nem szerencsés, hacsak át nem beszéltétek pontosan, mit szabad és mit nem, mert azt következetesen be kell tartani mindkét helyen.
2017. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tehet róla,hogy ilyen a munkája nyilván,de pont amiért tudatában volt ennek,ezért nem kellett volna a kutya!


Mivel különböztök, más a nevelési módszeretek, mások a szabályok vmilyen szinten össze zavarodhat,egyik válaszadó jól írta ha egy gazdás a kutyus okozhat viselkedési gondot is.


Nem tudjuk milyen fajta kutyus, de most még kölyök,jobban veszi a nehézségeket.


Felnőttként ahogy megkomolyodik valószínű jobban fog vagy hozzád vagy az igazi gazdájához ragaszkodni.


Az lesz cumi ha hozzád jobban fog és az igazi gazdinál meg másképpen fog viselkedni,illetve kevésbé lesz hozzá ragaszkodó akár megnyilvánulhat abban,hogy nálad jobban szeret lenni,aztán az igazi gazdinál fekszik az ajtóba és vár téged.


Igazából erre nehéz jó választ adni,mert sok mindentől függ. Lehet a kutya mindkettőtöket egyformán gazdájának tekint majd,nem lesz semmi viselkedési zavar. De az is lehet,hogy idővel a kutyát ez megviseli. Na akkor mi lesz ha idővel kiderül,látszik is,hogy a kutyának a kétlaki élet nem jön be? Akkor barátod mit fog tenni? Neked adja a kutyát? Vagy elajándékozza?


Na ezt hívják felelőtlenségnek,mikor vki önző módon akar kutyát,de a következményekbe nem gondol bele. Ki fog szívni? Persze,hogy a kutya.


Havonta 10-15 napon jó,hogy eltudja látni a kutyát,nem nagy kunszt.

2017. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!