Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi (medveölő? ) juhászk...

Kaukázusi (medveölő? ) juhászkutya?

Figyelt kérdés
Az előbb került szóba itthon. Férjem állítja,hogy a medveölő külön fajta,elöl rövidebb lábbal,erős,magas farral. Apja (apósom) sokat volt kint Tengizben,ott így tenyésztik. Én eddig úgy tudtam,hogy medveölőnek csak a hülyegyerekek hívják a kaut. Valaki tud erről valamit?
2017. okt. 23. 20:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze tudom,hogy mindenki csak az itthoni viszonyokat ismeri,de hátha :)
2017. okt. 23. 20:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Itthon juhászkutya a neve, medveölő az csak a népi neve, mint pl a német juhásznak a farkaskutya. Az, hogy Tengizben hogy hívják, az más kérdés, arról nem tudok nyilatkozni, de itthon ez így van. Illetve a kaunak több különböző vérvonala van, ami közül az egyik lehet akár olyan, amilyet a férjed leírt.
2017. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az amstaff se úgy néz ki eredetileg, és külföldön, mint itthon. Erről ennyit. Biztos nem külön fajta a medveölő, hanem csak úgy emlegetik. Rákerestem most, mert a medveölőről nekem más ugrott be, de a wikipédián a kauról a fotót, ha nézed, nem tudom, ennél lehet rövidebb az első lába, és magasabba a fara? Elnézve a képet, ez tűnik olyan normális, átlag kinézetnek. Google adja a kaukázusi medveölő kifejezést (mivel az volt a feladata, hogy megvédje a nyájat a medvéktől, farkasoktól, stb.).

[link]

Ja, és még annyit, hogy másképp néz ki egy rendes tenyésztő kutyája, meg a szomszéd udvarában a valahonnan szerzett kau, mint minden ilyen esetben.

2017. okt. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A farkasölő, medveölő amolyan hangzatos hülyegyerek név. :) Ennyi erővel a kuvasz is lehetne magyar farkasölő, a komondor pedig magyar medveölő. :D


A kaukázusi ovcharka (pásztorkutya), amit magyarul rosszul juhászkutyának fordítottak, bár igazából mindkettőt jelenti, de a kau esetében pásztorkutyáról (őrző) beszélünk, míg juhásznak a terelőket szokták nevezni.


Szóval a kaukázusi ovcharka 1 fajtának tekinthető, de sok földrajzi változata van. A grúzók, a türkmének és még több nép is saját fajtájának tekinti, bár hivatalosan orosz fajtának minősül, de hát ez a szovjet időkre vezethető vissza.

2017. okt. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kaukázusi medveölő és a kaukázusi juhászkutya ugyanazok, ahogy az első is írta, a medveölő/farkasölő csak a népies neve.

Egyébként a környékünkön régen gyakran hallottam, hogy "jugoszláv farkasölő"-nek hívják a sarplaninacot, de ez is ugyanolyan népies név, mint a kau esetében.

2017. okt. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom én is. Mindegy is,úgyis ott kellene ahhoz lenni,hogy lássam,van-e különbség. Férjem elhiszi az apjának,legyen vele boldog :) . Nekem meg mindegy. Sose lesz kau-m. Erről ennyit. Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 24. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!