Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiidegel a húgom kutyája,...

Kiidegel a húgom kutyája, veszélyes az én kutyámra nézve, apám kutyájának már neki ment. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem írok miérteket.

A szüleim 12 éve elváltak én apához a húgom anyához került.

Két éve nyáron lett a húgomnak egy kutyája akkor míg kicsi volt játszott vele de hogy megnőtt és elkezdődött a suli a kutya udvar dísszé vált.

A húgom 2 hete hozzánk költözött( gyámügy határozott így)

több mint 200 km re eddig városától, iskola váltás, új edző, apám által elvárások.

Nem sok ideje van a kutyára bár mikor megkapta se volt és a szabad idejét se a kutyával töltötte.


A kutya egy puli keverék, többször agresszívan nyilvánul meg a csivavámmal szemben és már neki támadt apám pitbulljának is, aki a nevelésnek köszönhetően nem bántotta.

A kutyától nem lehet enni, folyton ugrál, szét rágja a cipőket, táskámat mindent amit ér.

A fürdőből kihozza a wc kefét és azzal játszik.

Mivel a másik két kutya jár kell a lakásban így apa úgy döntött még nem viselkedik zárja be a szobába a húgom míg nincs otthon senki.

Ha bezárja naphosszat sír, szét szed mindent, a friss tapétát az ajtófélfát, pisil jobbra balra.


Mondtam apának hogy ha a húgom nem érti meg hogy meg kell nevelnie akkor keressünk neki egy tanyát vagy más jó helyet.

De a húgom lelkiállapota miatt apám nem akar.

Társasházban lakunk és a szomszédok is szóltak már hogy hangos.

Mit tehetek?

A húgom nem foglalkozik a kutyával

apám a húgom sajnálja mert lelki beteg

Én a kutyám féltem meg a cuccaim.


2017. okt. 24. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Mivel a húgod nem képes rá/nem akarja, ezért nektek kell szocializálni és megnevelni a kutyát, ha nálatok marad. Más megoldás nincs.

Kezdj vele foglalkozni, nevelni, kutyasulizni vagy te, vagy apátok, vagy is-is.

2017. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Ülj le a húgoddal (mennyi idős???), és tök normális hangnemben beszéld meg vele, hogy miért akart kutyát, és miért nem foglalkozik vele? Ha nincs rá ideje (vagy nincs kedve hozzá), akkor nem szeretné egy szerető családhoz adni???


AMúgy szerintem normális családban nincs én kutyám-te kutyád. Szóval akár te is elkezdheted nevelni, hisz veled (is) él.

2017. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Kérd meg apádat, hogy menjen el a húgoddal kutyaiskolába. Az is egy közös program és legalább a húgod is tanul kutynevelést.
2017. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
16 éves, szerintem normális család vagyunk és van én kutyám ő kutyája.
2017. okt. 24. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

"lakásban elmebetegek tartanak kutyát"

Az egyetlen elmebeteg itt te vagy.


Kérdező, ha se nevelni, se elajándékozni nem akarjátok a kutyát, akkor mégis milyen megoldást szeretnél?


U.i.: tegyük már ki a tárgyragokat, mintha tanult emberek lennénk és tudnánk magyarul... kutyámAT, húgomAT, apámAT stb.

2017. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
5# már miért lenne elmebetegség? A pitet és a csivavát amúgy sem lehet kint tartani, benti kutyák, viszont a pulinak tényleg nem jó a lakás.
2017. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Majd a 1,5 kilós csivit az udvaron tartom persze.

Nem véletlen van egy kutyám, és apámnak is.

Itt azzal van a baj hogy a húgomat nem érdekli és arra hivatkozik hogy lelki beteg és ezért kell a kutya.

2017. okt. 24. 17:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor viseljétek el, mást nem tudtok csinálni.
2017. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mégis miféle lelki betegsége van? Egyébként mond meg neki nyugodtan hogy ha ez így megy tovább akkor nem csak ő hanem a kutya is lelki beteg lesz, szóval ha kellett a kutya akkor takarodjon foglalkozni vele, ha meg nem akar akkor a kutyának keressetek új gazdát. Ennyi... azzal hogy mindent rá hagytok nem lesz jobb a helyzete, ha annyira lelki beteg akkor nem kutya hanem pszichológus kell neki.
2017. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha lelki beteg a húgod, akkor oda terápia kell, szakemberrel. Az iskolában biztos tudnak ajánlani gyermek pszichológust, aki átsegíti ezen az időszakon. Nem szégyen segítséget kérni.


De ha ráhagyjátok, akkor a büdös életben nem fog ez változni. Már ha tényleg lelkibeteg és nem csak egy jó ürügy, hogy mindent megússzon ezzel.


Nyilván te is tudod, hogy a húgod nem fog foglalkozni a kutyával. Ergo vagy ti kezditek el nevelni és foglalkoztok vele, vagy kerestek neki egy másik gazdát, akár családon belül, így szó eshet arról, hogy húgod meg tudja látogatni. Amúgy nem gondolnám, hogy apukátok ezt az állapotot a végtelenségig tűrné.

2017. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!