Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok jó Border Collie...

Tudtok jó Border Collie kennelt Magyarországon? / Mit szóltok a jófogáshoz, vaterához?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Border Collie kutyust szeretnénk venni majd tavasz környékén. Néztem kenneleket de főként régieket találtam.

2017. okt. 24. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Jófogáson és hasonló helyeken nem szoktak fajtatiszta kutyát árulni. Ha mégis, odaírják a kennelnevet, honlapcímet is.

2017. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Jófogás, vatera abszolút felejtős. Mire kell a kutya? Kedvenc, munka, sport, kiállítás...? Rengeteg kennel van a neten, sokan nem frissítik rendszeresen a honlapjukat, de attól még működnek.
2017. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Leginkább kedvenc, de szeretnék vele foglalkozni (később talán agality versenyre vinni).
2017. okt. 24. 20:37
 4/11 anonim válasza:
42%
Szia! Tanulok vezetni,és az oktatóm nagyon benne van ebben a témában,versenyeket nyer,és elég elismert a szakmában. Csütörtökön megyek hozzá,addig ráér a válasz? Szívesen megkérdezem neked,esetleg adok elérhetőséget.:) Van két gyönyörű border collie-ja,gyönyörűen bánik velük és imádja őket:3
2017. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

20:47es igen ráér és köszönöm

Azt még valaki megtudja mondani hogy kb milyen áron van egy ilyen kutya kennelből?

2017. okt. 24. 20:49
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
150 ezer körül
2017. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

"Leginkább kedvenc, de szeretnék vele foglalkozni (később talán agality versenyre vinni)."


Hát a border az nem az a kutyafajta, amelyik beéri a "talán lesz hozzá kedvem"-mel... Egyáltalán minek veszed meg a világ legpörgősebb, legenergikusabb kutyáját? Mert szép? Jah, hát a kutyának az kevés, hogy 10-15 évig csak nézik a kertben... Mert aztán meg jön a sírás, hogy ugat, felássa a kertet, szökik, stb.

2017. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bordertreowe, Wendigo's Wind, Dashing Dawn, Flower of Old Hill, By the Lake, Love of Scotland, YonderOaks, stb.


Én eddig csak ideggyenge, diszpláziás kutyáról hallottam akiket jófogásról vettek. Nézd meg a bordermania oldalát, ott le van vezetve, hogy miért 150 000-200 000 a kutya, és miért nem 50 000. Megsúgom, rengeteget spórolnak azzal, hogy egy kutyát se visznek el diszplázia, és egyéb szűrésekre.

2017. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Biztosan sokkal jobb,hogy ha kennelből vásárolod meg a kutyát, ezzel én is tisztában vagyok/voltam, mégis ennek ellenére nem kennelből vettem a border colliem. Természetesen ki kell fogni az olyan helyet szerintem az ilyen oldalakon is,ahol tényleg megfelelő körülmények között vannak stb...

Minden mellett persze vannak érvek ellene és mellette, te vagy az,aki eldöntöd mégis honnan és mennyiért szerzed be a kutyát. Így is én azt mondom,hogy a jófogás/vatera dologgal biztos érdemes vigyázni.

Mi a vásárlás előtt pár héttel megnéztük a helyet ahonnan elhoztuk ,pedig nem volt közel, a szülőket is megtekintettük, mindent megkérdeztünk,amit szerettünk volna és készségesen válaszoltak is nekünk viszont úgy gondolom nem mindenki ilyen,aki pl jófogáson hirdeti a kiskutyáit.

2017. okt. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anc válasza:
Az én kutyusom vaterán "vettem" 5 évvel ezelőtt (valójában ingyen elvihető volt), életem legjobb döntése volt. Imádom minden porcikáját, legcsodálatosabb lény a világon. :) Ő mondjuk keverék, nekem nem volt fontos, hogy fajtatiszta legyen. De a lényeg, hogy vaterán is ki lehet fogni egészséges, jó természetű állatokat. Viszont tényleg csak akkor legyen kutyád, ha lesz minimum napi 1,5-2 órád sétálni vele! A border collie-knak hatalmas a mozgásigénye és emberszeretete, nagyon boldogtalanok, ha nem foglalkoznak velük eleget.
2017. nov. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!