Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyát...

Szerintetek milyen kutyát kellene vennem? Dobermann /Németjuhászon vagy esetleg huskyn gondolkodtam. Lehetne bent a házban, de házörzésre nagyon alkalmasnak kéne lennie.

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, sokat vagyok otthon egyedül szüleim melója miatt, így nem csak én, a családom is olyan fajtát keres amelyik nagyon jó őrző-védő és erős kutya. Természetesen sokat foglalkoznék vele és tanítanám, ha kell kutya suli is belefér. Nem első kutyám lenne. Légyszíves komoly válaszokat, tanácsokat írjatok, felőlem lehet negatív válaszotok is de kulturáltan várom! :) Köszi mindenki.

2017. okt. 25. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Szia, nos én a dobit javasolnám. Kiváló házörző bár egy gazdás de a család összes többi tagját elfogadja és védelmezi ha tökéletesen beilleszkedett a családba. Ha bent lehet az egy nagyon jó hír mivel általában Dobit nem is adnak kinti tartással. Kemény kezű gazdit igényel jó tanítással, de nem lehetetlen. Ugyanúgy mint bármelyik kutyánál sok munkát és felelősséget igényel de általában a dobik rendkívül gyorsan tanulnak. A lényeg hogy SOHA ne üsd meg, se kiskorába se nagykorában, egy dobi tiszteletét és szeretetét ütésekkel sosem kapható. Nagyon ragaszkodó és szeretetteljes állatok, bár eléggé hiperaktívak és mozgékonyak erre azért majd figyelj, a napi séta, labdajátékokat igénylik.
2017. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet bent a házban, akkor dobermann. Személyvédelemre kiváló. Okos, könnyen tanul, de le kell mozgatni.

Husky önfejű, lakásban melege van és napi sok-sok km futásra van igénye. Sokkal többre, mint a dobermannak. Németjuhászt én nem tartanék a lakásban a szőre miatt, de van aki bent tartja.

2017. okt. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A dobermann egy nagyon jó kutya. Persze tenyésztőtől kell venni, és akkor sem lesz ideggyenge. Minden erős, örző-védő kuytát határozottan kell nevelni, hiszen ha elrontják a nevelését veszélyesebb lesz, mint egy elrontott pincsi, de amit az előző hozzászóló írt, az marhaság.
2017. okt. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Fenti három közül mindenképpen a német juhászt maximum, kutyaiskolával.

Husky abszolút nem házőrző típus.

Dobermann és német juhász sem kimondottan erre valók, de bennük azért valószínűbb, hogy megvan a területvédő ösztön, plusz személyvédelemre jól képezhetőek. Dobival azonban nem túl valószínű, hogy te önállóan bírni fogsz.

Német juhászt válasszatok, és kiskortól hordjátok suliba, képzésre.

2017. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Megbolondul a jó édes.....

Te tudatlan gyökér valószínűleg a drága szomszédod kimondottan egy "vadállatot" akart faragni a dobermannból és ez sikerült is neki, feltehetően ő így nevelte és valószínű hogy ütötte is ez válthat ki ilyet egy Dobiból mert ők ok nélkül családtagot NEM!!!!!! bántanak. 4 éve foglalkozom rendszeresen Dobermannokkal. Ami lehet hogy nem veszedelmesen sok idő. Volt 1mentett idős dobim még az utolsó napjain is védelmezett, és kimutatta mennyire hálás. Ezek a kutyák szó szerint beszélnek a testük minden pontjával, viszont ha rosszul neveled akkor tényleg egy veszedelmes dobit fogsz kapni... De tapasztalatból mondom, a világ legjobb kutyái megfelelő foglalkozással. Házőrzésre az egyik legjobb fajta, puszta megjelenésével tiszteletet és félelmet követel. Gyönyörű állatok, egy jó dobermann élete végéig megfog védeni téged az élete árán is. Ne higyj az ilyen baromságoknak. Minden a nevelés kérdése, és persze ne szaporítóktól vegyél Dobit ha majd veszel, nézd meg a helyszínt, szülőket kérj sok képet. Hiszen egy kutya szinte egy teljes életszakasz nem egy játék.. Sok szerencsét! :)

2017. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszolónak: ez bármely kutyára igaz lehet, amelyiket nem nevelték normálisan, vagy leginkább sehogyan. A dobermann normális tartás mellett nem ilyen.
2017. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne bírna a Dobival? Annyira el tulozzatok ezt a dobermann témát a barátnőm Eszti, 14 evesen kapott Dobit most 16 éves azóta is kiváló társak én is "ismerem" a dobiját valami csodálatos állat. Szerintem nem egy rettenetes veszedelmes állatok és nem kell hozzájuk több mint türelem, szeretet, odafigyeles és tanítás. Könnyen tanulnak ezt "tapasztalatból" mondom. Ne tarts tőlük szerintem simán tudnál te is tartani egy dobit :D Nagyon jó kutyák én is nagyon megszerettem az esztiét. Mindig örül ha megyek de viszont úgy senkit nem engedne be sztem ha a család nincs otthon.. :)
2017. okt. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Gyereknek nem való egyik fajta sem.
2017. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Akár egy kis öleb is lehet idegbeteg állat ha nem úgy neveled, ezt a baromságot ember.. A kutya valószínű nem magától vált ilyenné sajnos.. Nem jellemző ez a dobermannokra. Amúgy én is őket javasolnám szerintem nem fogsz vele rosszul járni. Nagyon figyelmes gyors, és szerethető állatok minden megvan bennük ami egy "tökéletes" társban kell hogy legyen. Csak egy valakit fog gazdájának tekinteni, de általában családban persze szót fogad másoknak is, de alapvetően csak téged fog elfogadni "falkavezérnek".. Rengeteg tanítással, fegyelemmel, szeretettel kiváló társak lesztek :) tényleg nincs mitől tartani nem olyan problémás kutyák mint azt állítják sokan.
2017. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek. Szerintem is a dobermann lenne eselyes. :)

Az hogy nem valo gyerekeknek akkora baromsag pont egy felnott is total eltudja cseszni a kutyat nem csak egy gyerek.-.- volt mar tapasztalatom kutyakkal imadom oket. Egy gyerek is lehet jo gazdaja a kutyanak nem csak egy felnott. ;)

2017. okt. 25. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!