Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort, collie -t vagy...

Labradort, collie -t vagy mudit válasszak?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok egy 11-12 éves lánynak,egy belga juhász mellé?
2010. máj. 30. 07:17
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
64%

A labrador nagyon jó választás, ha megfelelő helyről van, biztos idegrendszerrel, akkor igazi kincs:)


A collie szőre macerás, sokat kell vele foglalkozni, de ha rászánja a szülő az időt (mert a 11-12 éves gyerek nem feltétlenül fogja), szintén jó döntés lehet.


A mudit azért nem javaslom, mert nagyon pattogós, okos és mozgékony kutya, rengeteg foglalkozást igényel, és a gyerek szerintem még pici lesz ahhoz, hogy komolyan foglalkozzon vele. Ha pedig nincs lemozgatva, szétszedi a kertet és depis lesz.


Persze mindhárom fajtával kell foglalkozni:) Sok sikert hozzá!:)

2010. máj. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
71%

Ezek a kutyák MIND nagyon-nagy mozgásigénnyt szükségelnek.

A mudit nagyon lekell fárasztani sokat kell vele futni

nem tudom,hogy ezt tudnátok-e vállalni,de alapjába véve nagyon jó fajta.


A labrador vadászkutya,neki is kell a futás és nagyon "vízes kutya" :D

Vagyis imád úszni-vízben lenni.Gyerek szerető,okos,értelmes fajta,és annyi mozgást még tudtok is neki nyújtani.



A Collie is nagy mozgásigénnyel rendelkezik és fizikai fárasztással is (úgymond).Nem tudom,hogy a 11-12 éves gyermeked tudna-e vele annyit foglalkozni/ápolni és nem unná-e meg 1 vagy kevesebb év/idő után,mert aztán a te nyakadon marad,bár ez mindegyik fajtánál fent áll.



Én a labradort ajánlanám nektek!!

2010. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
47%
Én is labradorra szavazok, és azért mert a collienak nem elég a fizikai terhelés, fejben is dolgoztatni kell, feladatok kellenek neki, különben nem olyan kezelheő, és nem is érzi jól magát. Amudit meg már előttem leirták.
2010. máj. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Viszont egy labrador, ha nincs megnevelve, akkor simán elhúz egy ilyen kislányt és akkor nem fogod tudni egyedül sétáltatni. A collie szőrével nem kell annyit foglalkozni, mint ahogy sokan gondolják, kéthetente egyszer kell kifésülni, a füle alatti szőrt valamivel gyakrabban. A mudit nem igazán ismerem, de szerintem a két kisebb termetű fajta közül válassz.
2010. máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
56%

Ne beszéljünk már h.lyeséget.

Egy mudi nem fogja elhúzzni??

Ugyan úgy elfogja húzzni ha nem lesz megnevelve.

A labrador melett vagyok még mindig már picinek odakell figyelni,hogy-hogy sétálttjuk és már picinek vissza kell húzzni a pórázzal.

Vagy a sétát,hogy oldanátok meg?

Egy nap mennyit tudnátok sétálni??

2010. máj. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már,ne mondjátok már,hogy nem fogja tudni lefárasztani! Nyilván tudja,hogy mennyi mozgás kell nekik,mert leírta,hogy van egy belga juhásza.És annak is rengeteg mozgás+feladat kell!


A kérdésedre válszolva:Nekem ugyan malinoisom van,de mindhárom fajtából többet ismerek,de a colliet,vagy a mudit ajánlom.Esetleg más fajta nem jöhet szóba?Mert akkor tudnék még mondani egy pár fajtát!Vagy mondjuk még egy belga juhász?

2010. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Esetleg a csau-csau jöhet még szóba.
2010. máj. 30. 09:40
 8/35 Akiteki ***** válasza:
59%

Belga mellé inkább colliet. Hasonló természet, jól ki fognak jönni.

Ha belgához szoktál csaut semmiképpen, vért fogsz izzadni vele.

2010. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Mudi! :)

Nem kerül sokba, nem túl nagy, nem is túl kicsi, nem eszik sokat, nem kell ápolni a szőrét (csak kb évente kétszer), változatos színei vannak, egészséges és nem divatos, nem fog veled szembejönni minden sarkon vagy a kutyások között főleg nem, nagyon okos, rengeteg dolgot lehet vele csinálni, megvéd stb. Nekem is van mudim, 10! évesen kaptam és onnantól egyedül nevelem, és mégis olyan szintet elért hogy több vizsgája van és versenyeredménye. Kijön más kutyákkal de nem alázkodik meg, illik is kinézetben a belgához. :) Nagyon pörgős, de nem mániákus, ha kell napokat vár rád. Ne vegyél te is tucatkutyát. :)

A labrador divatos, emiatt lehet hogy több betegsége van, minden második kutya ilyen, nem véd meg stb. A collieból sem láttam itt munkavérvonalat csak a kiállításit. Bár lehet hogy te pont nem akarsz semmit csinálni vele. :)

2010. máj. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
A belga az az anyukám kutyája.Egyébként egy érett laekenois kan-ról van szó, úgyhogy biztos,nem lesz dominancia gond, ha erre gondoltatok a csau és a belga kapcsán.
2010. máj. 30. 10:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!