Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt ki tudja levágni?

Ezt ki tudja levágni?

Figyelt kérdés

Átjött a szomszéd kutyus, egy kis öreg pumi.

Ezzel nincs is baj, szeretjük, a kutyáink sem utálják nagyon, a cicákat nem bántja.

Ma pacsit adott és elborzadva vettem észre, hogy az első lábain közel 4 cm-esek a körmei, már spirálba csavarodva. Én elvinném levágatni, de hova?

Kozmetikushoz biztos nem, de nem is hiszem, hogy vállalná.

Marad az állatorvos, de tudom, hogy a kutyáknak ér van a körmében, tehát ehhez altatás és műtét kellene. Vagy nem?

Nagyon öregecske, beteges is, mert asztmásan sípolva veszi a levegőt, nem tudom, hogy egyáltalán lehet e altatni.

Nagyon magányos kis figura, a fiatal gazdái megörökölték az elhunyt mama után, kora reggeltől, este 8-9 előtt nincsenek itthon. Ellátják, talán szeretik is, de nem nagyon tudnak vele foglalkozni, ezért tenném ezt meg én, de nem tudom mit csináljak?


2017. okt. 26. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb beszélj a gazdákkal, mondd el nekik, hogy mi a helyzet, és ha akarják, elviszed te orvoshoz akár. A lényeg, hogy beszélj velük, mielőtt altatják a kutyát, ilyen állapotban kockázatos lehet.
2017. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Természetesen megbeszélném velük, de szinte biztos vagyok benne, hogy rám bíznák a döntést (még ha az anyagi vonzatát vállalnák is) mert nem igazán értenek hozzá, soha nem volt kutyájuk.

Tényleg nem rossz emberek, de talán nem lennének öngyilkosok, ha a kutyus már nem lenne.

2017. okt. 26. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elhalt részében nincs ér.
2017. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nincs valami genetikai elváltozása, akkor szerintem az élő rész ugyanannyi lehet az ő karmában is, mint más kutyáéban. Ebbe nem szokás belevágni, a többit meg egyszerűen levágják egy éles karomvágóval, nem kell hozzá altatni, ha a kutya együttműködő és hagyja.
2017. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell altatás állatorvosnál. Rendes lenne tőled ha elvinnéd, mert biztos a járásban is akadályozza a kutyust, egy orvos profin levágja bódítás nélkül is.
2017. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért merült fel nálam ez a kérdés, mert egyszer az egyik kutyánknak is hosszabb volt a szokottnál és az állatorvos azt mondta, hogy csak keveset vág le belőle,(2-3mm) hogy az ér visszahúzódjon, hozzam 2 hét múlva, akkor megint vág belőle. Összesen 3x vittük és még így is vérzett az egyik.

Ebből én arra következtettem, az ér majdnem addig növekszik, mint a köröm, nincs határ, illetve a végétől egy pár mm-el ér véget.

Bár lehet, hogy egy 4 cm-es körömben nincs végig, de ilyennel még nem is találkoztam.

2017. okt. 26. 17:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Többször vág egy alkalommal az orvos, ha vérzik akkor abbahagyja. Nem a világvége ha vérezni kezd, pár perc múlva elmúlik. Nem egyszer vágattam hosszú karmú kutyát állatorvosnál, szóval tapasztalatból írok. Csak le kell fogni míg tart a vágás, szó sincs altatásról.
2017. okt. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenképpen elviszem, mert így nem maradhat.

Csak hétfőn vagy szerdán tudok rá sort keríteni, mert nálunk felújítás folyik és minden idő be van táblázva.

Ez meg szerencsére nem életmentés, bár biztos vagyok benne, hogy nem kellemes neki.

Nem tudom mit fog szólni, remélem nem izgatja fel az autózás, a beavatkozás és minden rendben lesz.


Érdekes, a két kutyánk közül az egyiknek soha nem kell vágatni a körmét, a másiknak meg egy évben kétszer is.

2017. okt. 26. 17:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos,de kozmetikus is megcsinálja.


Kutyakozmetikus vagyok,sajnos van,hogy a talpárnájukba vagy bőrükbe is belenőtt már. Nem a tipikus karom vágó kell,meg sokszor macska karomvágóval csináljuk,mert az kisebb. Lefertőtlenítjük,meg vérzéscsillapító. Ettől több nem kell. Simán ha véletlen bele vágunk akkor is vérzéscsillapító és kész.


Még a légproblémásabb kutyának is levágjuk a körmét ha kell, szóval ehhez altatni kutyát a világ legrosszabb dolga lenne,mert egy kb 5 perces művelethez vagy annyi se felesleges altatás. Öreg kutyának meg előzetes vérvizsgálat kell altatás előtt. Felesleges cécó lenne egy karom vágás miatt.


Nyilván 2 emberes vagy 3 emberes lesz a karomvágás,de lehet jól fogja tűrni. Ha meg vérzik puff neki nyomnak rá vérzéscsillapítót,de a kutya megszabadul a kellemetlen nagy karom által okozott kellemetlenségtől.

2017. okt. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindnyájatok segítő válaszát köszönöm!:)
2017. okt. 26. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!