Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak (bolha)?

Most mit csináljak (bolha)?

Figyelt kérdés

Egy hete irtotta ki az ÁLLATORVOS a bolhákat, és ma láttam egyet az ágyamon! Az egyik kutyám nagyon vakarózik is még, igaz annyit nem mint amikor bolhás volt. Eddig nem láttam bennük bolhát, de ha az ágyon van akkor benne is van. :S

16! ezret költöttem a r*hadt bolhákra, többet nem tudok! Hogy lehetek ennyire szerencsétlen? Más vesz egy olcsó spot-ont, 100 Ft-os nyakörvet, vagy a legtöbben SEMMIT, és mégsincs baja az állatainak! :S


2010. máj. 30. 10:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
ez bizony sz*r ügy. A bolhákat csak módszeresen lehet kiirtani. Ha egyszer beveszik magukat a lakásba, akkor majdnem lehetetlen őket házilag kiirtani. A padló és a fal réseiben szaporodnak, megbújnak évekig is, az emberbő és állatból pedig táplálkoznak.Ha tudsz szerezni egy erős gőztisztítót és azzal mindent!!! átgőzölni, az segíthet.A kutyát pedig erőteljes szerekkel kell kezelni. Ez csak egyidejűleg működik,, tehát a kutyából és a lakésból egyszerre kell kiirtani őket. Sok sikert.
2010. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%

Hát mondjuk úgy kezdenem, hogy akármennyire is ügyürü-bügyürü, nem engedem az állatot az ágyba. Ha már lakásban tartod, akkor elégedjen meg azzal, hogy a szobában van , nem kell az ágyadra felengedni.

Bolha: Szerintem a legjobb az Advantix (nekünk a Fronline nem vált be). Akkor súlyos bolhafertőzésnél kiváló termék a barna ampullában kapható, fürdető, ami rettenetesen büdös, de piszok jó.(Neostomosan).

A lakásból meg hogyan tudod kiirtani?

Sűrű porszívózással, mert a bolha az általa szívott vérrel és bolhakakival táplálja a szőnyegben megbúvó lárvákat.

2010. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Akiteki ***** válasza:

Ezek szerint mégsem irtotta ki.

Mit használt?

2010. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Szia, ugyanez a gondunk! :/ Részvétem, minél hamarabb porszívózz ki a szobád minden szegletében, és fújj be rovarírtóval, mi is épp ezt csináljuk:/
2010. máj. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Már elnézést, nem vagyok hülye soha az életben nem volt az ágyamban a kutya, mert nem kezdő zöldfülű vagyok, keményen vannak nevelve a kutyáim.
2010. máj. 30. 11:06
 6/32 A kérdező kommentje:

Kimostam a lehető összes ruhát, anyagot, felmostam, porszívóztam az egész házat, bútorokat, zsákot elégettem. Befújtam az egész lakást Insecticide 2000-rel. Állatokat lefújta valami nagy nyomású spay alkalmazásával amitől azonnal elpusztultak a bolhák. 3 Kutya: Exspot (orvos győzködött, én egy kicsit drágábbat akartam de azt mondta tökéletes mert nincs 15 kg egyik sem) 1 Macska: Bolfo nyakörv.


Van 3 szoba, ami MINDIG be van zárva, és én meg az állatok SOSEM voltunk ott, oda nem tudok bemenni értelemszerűen és ott nem takarítottam. De hát miért lakna ott a bolha ha állat sosincs ott? :S Az orvos különben is azt mondta hogy a takarítás nem számít sokat, az a fontos hogy az állaton kiirtsuk és amikor a következők kikelnek azok is meghalnak az állaton és így tovább. Valami ilyesmit mondott, de elég zagyva volt, mert 4 álaltra kellett figyelnem közben egyedül.

2010. máj. 30. 11:12
 7/32 A kérdező kommentje:
Ja éas szőnyeg nincs is csak csempe mindenhol...
2010. máj. 30. 11:13
 8/32 anonim ***** válasza:
Ha bolhafertőzött az a terület, ahol élsz, a kutyán, macskán mindig lesz. Csak éppen megdöglenek, amikor bele mennek a bőrbe. Egyik szer sem tartja távol a bolhákat.A macskának a nyakörv gyenge.Cseppet neki is. Sajnos, tudomásul kell venni, ha háziállatunk van, az etetésen kívül finanszírozni kell a folytonos bolha-kullancs védelmet is.Próbáld meg, hogy veszel illóolajat. Akár citrom, eukaliptusz, cédrust. Kicsit felvizezed és spriccelsz rájuk.
2010. máj. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Tudomásul vettem, különben nem törném magam ennyire. De szerintem senki nem költ 16 ezreket egy sz*ros bolhára mégsincs vele ennyi gondja mint nekem.
2010. máj. 30. 11:21
 10/32 A kérdező kommentje:
Amúgy 30 éve vannak ebben a kertben és házban állatok soha egyikkel sem volt baj. Nekem is volt régen hogy a kutyáimnak kimaradt egyszer-kétszer a cseppentés és mégsem voltak bolhásak.
2010. máj. 30. 11:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!