Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás? Alkalmi süket, mit...

Behívás? Alkalmi süket, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 5,5 éves golden retrieverem. Régen el volt engedve, de amikor úgy gondolta, akkor nem hallgatott a behívásra, és ment a szaját feje után. Majdnem lekeveredett a "cigánykutyákhoz". Azóta nem nagyon merem elengedni.

Mit tudok tenni?


2017. okt. 27. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem tekint téged alfának, ezért tojik a megtanított parancsszókra.

Megfelelő dominancia kimutatással, határozott neveléssel "észhez" téríthető.

2017. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

határozott nevelés van, van mellete még 2 kutya azok érdekes módon azonnal ugranak, ha szólok.

bár lehet az a baj, hogy első kutya volt

2017. okt. 27. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én labradorom is ilyen, egyszerűen annyira át van szellemülve, hogy ilyenkor nem érdekli semmi. Ha már fáradt akkor első szóra jön de én nem engedem el olyan helyen, ahol bámi baja lehetne/bármi bajt okozhatna. Ja és mi suliba nem jártunk soha szóval itt inkább arról lehet szó, hogy én nem tudtam megtanítani neki
2017. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor irány a fressnapf és vegyél egy 10-15 méteres pórázt és kezdődhet a behívás tréning. Minden séta elején az elengedéskor megcsinálod 3-5ször és utána folyamatosan menni fog.

Én nem kimondottan így csinálnám, de ez is egy járható út: https://www.youtube.com/watch?v=1YvqASxE2b4

2017. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most komolyan? 6 éves leszaz első kutyu, amellett van még 2. Ennyire én se vagyok buta, hogy ezekkel ne próbálkoztam volna. Van esze a kutyának, hosszú pórázon érdekes módon mindig jött, egyszer kétszer sokkoló is volt rajta. milyen érdekes, hogy csak akkor nem jött, ha tudta, hogy semmi nem "köti" hozzám.

Túl rafkós a kutyám!

2017. okt. 27. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy túl ingergazdag a környezet.


És most felejtsd el azt, hogy van 2 másik kutya mellette, a kutyák sem egyformák és EZ most a labradorodról szól. A megoldás az, hogy kettőt-hármat visszalépsz a nevelésében:

- visszaszoksz a jutalomfalat használatára, teljesítményalapon: minél nehezebb a feladat, annál finomabb a falat

- fokozatosan viszed egyre ingergazdagabb helyekre, nem engeded hogy hibázzon (ha tudod hogy úgyse tudnád behívni, mert túl sok neki az adott hely, pórázra veszed)

- ha van olyan beépített embered, aki kizárólag testbeszéddel el tudja magyarázni, hogy rossz lesz a kutyának, ha közelebb megy hozzá, elviszed magaddal segíteni (tanulja meg, hogy a gazdi mellett van biztonságban)

- gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás

- jutalomfalatról fokozatos leszokás: ha egy helyen már nagyon ügyes, lehet variálni, a jutalomfalat értékén: most egy finomabb falat, most egy kevésbé kedvenc falat, később lehet játékot is adni neki (ha játék motivált) meg buksisimit, legkésőbb szóbeli dicséret - így a kutyának is izgalmas lesz oda mennie hozzád, hogy most éppen mit kap a gazditól. Aztán előbb-utóbb úgyis rutinfeladat lesz a behívás és csak az iszonyatosan nehéz eseteket kell nagyon lejutalmazni (pl. behívás szaladó vadról, amennyiben szeret dolgok után futni).

2017. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, eléggé ingergazdag a környezet. Annyira nem aktív golden, de ha pl talál vmit (lószar) és elkezdené enni, akkor van az h rászólok hogy fúj, gyere ide. Na akkor kb esélytelen.

Mindig is használtam jutifalit, de az se mindig érdekli, labdával nem motiválható.

Köszönöm a tanácsokat! Lehet, hogy csak én vagyok vele nagyon parás?

2017. okt. 27. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!