Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hete szoptató kutyám, alig...

1 hete szoptató kutyám, alig akar enni. Csak a kedvenceit eszi meg, de azt is csak ímmel-ámmal. Ti mit adtok neki? Hagyjam ott előtte, majd megeszi?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez benne van a pakliban, ha az ember almot vállal. Normális esetben megcsinálnám, de egy vemhes vagy szoptatós szukával soha nem szívóznék. Ha most nem eszik, ha nem jut a szervezetébe elég fehérje, akkor nem lesz elég teje, ez ilyen egyszerű. Próbálkozz, hogy mire van gusztusa, mást nagyon nem tudsz tenni.
2010. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Adjál neki Calo-pet-et.
2010. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megviselte a kutyust a "szülés". Kimerült, és még szoptatni is kell. Nem tudom hány kicsi van az almában? fordulj állatorvoshoz, és kérd ki a véleményét. Lehet valami vitaminkomplexet ír fel neki.
2010. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen kutyus? Inni iszik? Mekkora az alom? Első fialása? Sok mindentől lehet... Lehet, hogy még nem volt felkészülve a szülésre, nem volt elég erős a szervezete, vagy még fiatal volt a szülésre, korán fedeztetted. De az is lehet, hogy a szülés miatt gyengült le. Veszélyes lehet az anya és a kicsik életébe is kerülhet. Minden esetre vegyél a legközelebbi állat patikában vagy gazdi boltban Béres Minera kutya cseppet és csepegtess a vízébe annyi cseppet ahány kg a kutya, ártani biztos nem árt neki. Mikroelem hiányra, legyengül immunrendszerre szokták adni. Ha egy hét elteltével nem javul, vagy rosszabodik vagy a kölykökkel lesz valami (tej hiány stb) akkor vidd orvoshoz őket.

Jobbulást!

2010. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem normális dolog. Egy hetes szoptatós kutya folyton éhes. Ráadásul pont ilyenkor kezd a legjobban beindulni a tejtermelés. Első héten még alig látszik, hogy megdagad a cicije, második héten már kifejezetten nagyok és látszik, hogy duzzad a tejtől.

Hívd ki az orvost! Az is lehet, hogy benne maradt egy halott magzat vagy egy méhlepény darab!

Addig is próbálj szerezni kecsketejet neki.

2010. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy brutálisan hangzik, de vízbe áztatott száraz tápot adj neki. Nyisd ki az egyik kezeddel a száját, a másikkal pedig rakd hátra a torkához a tápot, és fogd össze a kezedben a pofiját. Le fogja nyelni. Nem fog megutálni érte, ne aggódj. Tudom, hogy nem a legjobb módja az etetésnek, de neki se, és legfőképp a kicsinyeinek nem jó, ha semmit se eszik. (Nem tudom milyen fajtád van, ezt pici kutyáknál nem tudom, hogy lehet megcsinálni, de szerintem ugyanígy. Ja, és a tápot áztasd be etetés előt kb. 10 perccel, hogy jól megszívja magát vízzel, és könnyen le tudja nyelni, ha beleraktad a szájába.)
2010. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Akiteki ***** válasza:
Nem megerőszakolni kell a kutyát, hanem kitalálni, hogy mi baja! Attól, hogy megtömöd, mint a libát, még lehet beteg!
2010. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
német juhász másfél-1 éves, első szülése, 3 kutyus lett, 1 meghalt a szüléskor, biztosan ráfeküdt, egy pedig 1 héttel a szülés után.
2010. máj. 30. 16:08
 9/19 Akiteki ***** válasza:
Szülés után látta orvos?
2010. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
előtte látta, utána MÉG nem. Inni iszik rendesen, és szoptat is, viszont most vettem észre, hogy vérzik a pérája. Nem élénk, piros vér, inkább barnás nyálkás, és nem nagyon, csak egy picit. Valószínű fogja látni orvos, főleg ha ez így nem normális.
2010. máj. 30. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!