Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a Havanese...

Mit csináljak a Havanese kutyámmal hogy kicsit nyugton legyen amig "gondozom"?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos Havanese-m. Mit tegyek hogy le tudjam szoktatni arról hogy minket harapdáljon. Legfőképp engem (gazdiját). Annyira játékos hogy simogatni se lehet mert iperaktiv, állandóan mozgásban van, harap és egy nagy bohóc. Betanitani sem tudom, mert el bohóckodik. A féslés a másik gond. Nem engedi, elszalad, de akkor is harap, és játszik. nem engedi. Hogy tudnám vagy mivel tudnám ezeket megcsinálni ugy hogy álljon is meg.? És a szőre mostanában be csomósodik neki, pedig sűrűn fésülöm.
2010. máj. 30. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
nekünk perzsa macskánk van és ő sem engedi hogy megfésüljük de muszáj különben csomós lesz a szőre szóval mi ilyenkor lefogjuk... nem örül neki de ha muszáj akkor muszáj... :/
2010. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is lefogom, és nem nagyon örül neki, és ezt is harapdálással mutatja, de persze játékosan, mindig játszik. Köszi a választ
2010. máj. 30. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor harap, el kell kapni a pofáját és összeszorítani erősen. Ha vonyít meg vonaglik, akkor se engedd el vagy 1 percig. Ha kinnmarad a nyelve, az se baj, legalább emlékezni fog rá. Ha következetesen csinálod, 1 hét múlva normális kutyád lesz.
2010. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Előfordult már ez is, de semmi. Annál jobban ugrik, és játszik harapdálva. De megprobálom hátha...köszi neked is :)
2010. máj. 30. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha felrakod vmire fésülés közbe pl: mosógép vagy asztal nem tud elszaladni...

a harapdálásnál meg sose hagyd rá a dolgot, mindig szólj rá (esetleg koppints az orrára) előbb-utóbb abbahagyja..

2010. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Általában széken, ágyon fésülöm, de volt hogy a kezemben tartottam. De ha nem szalad el, akkor a harapdálás van. A fésűt akarja mindenáron legtöbbször. Vol thogy adtam neki mást hogy lekösse, pár mp-ig tart:) Köszi a tanácsot, élni fogok vele.
2010. máj. 30. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:

hát először is..ne üsd meg -.-

másodszor, már rég hozzá kellett volna szoktatni az ápoláshoz.

ültesd az öledbe, fésülj rajta egy picit és azonnal dicsérd meg, és adj neki jutalomfalatot!!

aztán ismét fésű ismét falat, dicséret.


ha harap, megharap, sikíts fel és azonnal hagyd ott, menj át másik szobába. testvérei is ezt csinálnák.

egy 5 hónapos kutyust már sok mindenre meg kellene tanítani, nem hagyhatod rá h egy bohóc..majd kinövi.


nekem westiem van, de 5 hónaposan már ő kérte h ápoljam, tudott ülni, meg még sok parancsot és nem harapott.

vedd kezedbe a tanítást, ideje lenne.. szerintem.de te tudod..

2010. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam ütni, mert nincs szivem bántani, csak rá csapok de azt nem ugy kell érteni hogy minden erőmet bele adom. Mert mindig lelkifurdalásom van még egy ilyen utána is amikor éppen h meglegyintem. És tudom h ezzel semmit nem érek el. Köszi a választ neked is, sokat segitettél :)
2010. máj. 31. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!