Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan szétrágja...

A kutyám állandóan szétrágja a játékait. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Mindig szétrágja a labdáit. Az utóbbi időben kezdte el és akármit veszünk neki széttépi. Vettünk neki kötelet azt cafatokra tépte. Labdával ugyanez. És tökre unjuk hogy hetente vesszük neki a játékot, azt meg nem lehet, hogy nem veszünk neki semmit, mert játszania kell. De csak akkor rágja szét a játékait mikor én ott vagyok. Leül és elkezdi rágni. 9 éves keverék.
2017. okt. 28. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
addig örülj míg a játékait rágja, gondolj bele hogy milyen lenne ha a cipőket is pusztítaná?
2017. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt is csinálná csak mivel nem tud bemenni a teraszra nem teszi :/
2017. okt. 28. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Viszitek rendesen sétálni? Ha nem akkor lehet, hogy a túl sok energiát vagy a frisztrációját így éli ki.

Esetleg próbáljátok meg napi 3x legalább egy órát sétáltatni és akkor kevésbé lesz kedve még pusztítani vagy ha az előbbi megvan és mégis ezt csinálja akkor esetleg tegyetek egy próbát pl. a kong extreme játékkal amit direkt extra erősen rágó kutyáknak fejlesztettek ki. :)

2017. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért hagyjátok előtte a játékot? Mennyit mozgatjátok? Mennyit dolgoztok vele? Hogy nevelitek?
2017. okt. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát nagyon nagy kertünk van és van még egy kutyánk is ezért ő ott jól el van hetente 3-szor visszük. Köszi a tanácsot :)
2017. okt. 30. 15:22
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát azért hagyom előtte a játékot, mert egyedül is hagy játszon vele :) Mindennap 1-1,5 órát játszom vele, és hétvégén 1 órás séta szokott lenni a játék mellett.
2017. okt. 30. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:

A válasz egyértelmű így. Előtte van a játék = az az ő játéka, tehát szétrághatja. Akkor ez innentől kezdve ne zavarjon téged. Normál esetben a játék a gazdáé, nincs a kutya előtt.


Mivel nincs rendesen lemozgatva, lefárasztva, nem foglalkozol vele megfelelően, persze, hogy rombol. Nem is értem mit várnál el tőle. Nagy a kert, de miért rohangáljon benne magától? Mivel fárassza le magát, ha te nem elégíted ki az igényeit és ha nem rombolhat?

2017. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Le írtam, hogy én foglalkozok vele eleget szerintem. Mindennap 1-1,5 órát játszok vele és eléggé lefárasztom ez látszik rajta mivel a vége felé elfárad. Sétáltatom is heti 3-szor és az is 1 óra.
2017. okt. 31. 09:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és van még egy kölyök kutyánk is, ők rendszeresen játszanak egymással.
2017. okt. 31. 10:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, elfárad úgy 20 percre. És sétáltatod heti 3 órát. Ez a kutyának nulla. Ezért rombol, nem másért.

De mindegy is, ha ennyire kis ostoba vagy, kár bármit is mondani.

Azt viszont nem értem hogy ha nem akarsz normálisan foglalkozni a kutyáiddal, akkor minek kell még egy és még egy? Hogy azoknak is sivár, ingerszegény életük legyen?

2017. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!