Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is feltűnt hogy mostaná...

Nektek is feltűnt hogy mostanában a túlzott "szaporítózás" pont az ellenkezőjét váltja ki az emberekből mint ami az "állatvédők" célja lenne?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon feltűnt. Van egy egészséges hozzáállás, mert igen, elítélem a borzasztó szaporítótelepeket és nem, nem értek egyet az agyonszaporított divatkutyák akármilyen helyről való vásárlásával. De ez már túlzás hogy valaki feltesz egy kérdést arról hogy szerintük milyen fajták keveredtek a kiskutyájában akit ingyen elhozott valakitől, és akkora háborút robbantanak ki a bocsánat sötétzöldek, hogy a szaporítást támogatta és mekkora szemét a kérdező, tele vannak a menhelyek, holott ha nem hozza el a kicsit valószínűleg a felelőtlen gazda (akihez bocs már a kiskutya gazdájának semmi köze nincs hogy ivartalanítsa az anyakutyát) vagy agyonvágja a kölyköt vagy utcára kerül vagy menhelyre.


Összegezve az egészet komolyan azt érzem, hogy ez már olyan méreteket ölt hogy sok ember már csak ezért is kezdi egyre lejjebb nézni a tenyésztőket minél inkább istenítik őket, és egyre kevésbé foglalkozik a tenyésztő-szaporító témával. Nekem is a tököm tele van bocsánat a kifejezésért már hogy csak erről szól a világ amikor valaki keverék kiskutyát hoz el nem menhelyről hanem egy besikerült alomból ahol a kiskutya gazdája nem tehet a másik állattartó felelőtlenségéből született kicsikről ő pedig csak meg szeretne egyet menteni onnan és teljes életet biztosítani neki. Dühítő hogy a sok kanapéállatvédő ezen éli ki az életét hogy az ilyen embereket támadják le.


2017. okt. 28. 13:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
Ja, mert ha leírjuk, hogy milyenek a szaporítók, esetleg példákkal támasztjuk alá, már csak azért is onnan vesznek, és támogatják?
2017. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hanem hogy az embereknek egy idő után elegük lesz már ebből a témából, hogy semmi más nem jó csak a tenyésztő vagy a menhely. Aki valakitől hogy egy keverék kiskutyát az is egy felelőtlen hülye és mit képzel magáról, már lassan az ilyen embereket is állatkínzózzák ezen az oldalon.
2017. okt. 28. 13:37
 3/22 anonim ***** válasza:
39%

Meg kell tanulni kérdező, hogy mások véleményét magasról lexard :)


Höbörögnek mert más dolguk nincs, nem dolgoznak ,unatkoznak,és az emberek nagyon szeretnek ellenségképeket kreálni, jelen esetben a szaporítók azok,meg aki tőlük vesz állatot.


Én csak egyesek szerint szaporítónak nevezhető embertől hoztam el eddig kutyát, jelentem semmi genetikai idegrendszeri bajuk nem volt . De ha lett is volna akkor felírom annak hogy ez van,így jártam nem néztem meg alaposan.


Aki megveszi 2százerért a "minőségi" ebet az meg majd visszaviszi garanciába ha 1.5 évesen diszpláziás lesz . Nyilván a szeretett kutyáját leadja mint a zálogházban a bundát.. Szóval hagyjuk ezt, biológia- genetika itt van kockázat ,van hibalehetőség.


Mellesleg kérdem én macskáknál mi van? Ott is van fajtatiszta egyed ,de annyira nincs elterjedve , a legtöbb ember 'szaporítótól' utcán véletlen összetalálkozott macsekok szekrényaljára, pinceoduba pottyantott almaiból kap ingyen kisállatot. Még sincs túl sok baja az egyszeri házicirmosnak , szívósak életképesek, méternyi pedigré ,százezres vételár nélkül is.

2017. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ezt tapasztaltam amit te mondasz második válaszoló, és rettentően elszörnyeszt. Alapból már ez is hogy csak a jó tenyésztők és a rossz szaporítók léteznek, a tenyésztők kutyái az egekig vannak magasztalva, a szaporítóké pedig a béka feneke alá, de ha nincs pénzed tenyésztőre hozz el menhelyről. Ahol persze ugyanazok a kutyák vannak akik mondjuk egy véletlen alomból születtek. De akkor mire az álszentség, hogy nem hozhat el valaki véletlen alomból kiskutyát, ha az úgyis menhelyre kerülne? Hagyjuk a kutyát szenvedni végig az úton amíg eljut majd a menhelyhez hogy onnan egy jó eséllyel idegroncs bántalmazott kutyusként kerüljön ki ahelyett hogy ez meg lett előzve? És ha valaki elhoz egy ilyen ingyen kutyust onnan ahol besikerült miért azt kell itt is csesztetni aki elhozta hogy az anyakutyát rég ivartalanítani kellett volna akár vemhesen stb stb amikor az illetőnek jó eséllyel köze sincs az anyakutya gazdájához. Ezek akkora felesleges körök és soha nem is az adott kérdésre válaszolnak, de komolyan amikor azt látom már hogy ez van minden típusú kérdés alatt akkor már nekem is el tud gurulni a pöttyösöm tőlük.
2017. okt. 28. 15:47
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

Én pont ilyen keverék kutyát mentettem egy besikerült alomból.

Soha, sehol (itt sem) semmilyen negatív kommenttel nem találkoztam, sőt, mindenki nagyon pozitív volt.

(Mondjuk egy 70-valahány éves félig vak, félig süket néni nyilván nem szaporító:))


A szaporítókat én is megvetem. De szerintem könnyű a két esetet elkülöníteni: az első kér 20-50 ezer forintot, és pénzért teszi, amit tesz, a második esetben meg ingyen elvihető kölykökről van szó.


Én nem látom a problémát.

2017. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
Én is láttam a kérdést és a válaszokat, és lassan én is ott tartok, hogy azért is szaporítótól (nem az állatkínzó kutyagyáras fajtától) fogok kutyát venni. Amúgy meg nincs 100%-os garancia, csak ugyebár ezt elfelejtik közölni a tenyésztők is. Meg azért érdekes, hogy pl a Kutya magazin is nagyon nyomatja a szaporító ellenes cikkeket, a következő oldalon meg már a guggolva járó németjuhászokat mutogatják mint sikeres "championok"... Persze ezzel a tenyésztőt is reklámozzák.
2017. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hármas válaszoló ha nem láttál példát rá akkor csak tessék itt egy friss kérdés, elborzadva olvastam kb a kommenteket: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8932939-menn..


Na erről nem is beszélve, hogy a tenyésztők meg roncsá "tenyésztik" a kutyákat...szidják a szaporítókat hogy így meg úgy "elrontják" a fajtákat, de pl van olyan ismerősöm aki szaporítótól vett francia bulldogot, az orra nincs annyira benyomódva és kicsit egyenesebbek a lábai, boldog egészséges kutya és fele annyi baja nincs mint a fajtatiszta törzskönyves társainak akiket műteni kell a garat ráncolódással meg hasonlókkal, nagyszüleimnél pedig egy egyenes hátú németjuhász van "szaporítótól", akinek soha semmi diszplázia baja nem volt, de nem is lóg le a segge. A német dogokat az egekbe növesztik már és élnek szerencsétlen kutyák 8 évet, és had ne soroljam. Oké, szűrik a kutyákat, de szélsőséges standardokat tenyésztenek belőlük, rá kell nézni a tacskóra meg a boxerre hogy nézett ki pár évtizeddel ezelőtt, a bullterrierre, mindnek normális külleme volt, most pedig a tacskónak két ujjnyi lába van, a boxernek kiugrik a szeme olyan rövid orra a bullterrier orra pedig már a kosokén is túltesz.

2017. okt. 28. 16:53
 8/22 anonim ***** válasza:
36%

ma 16:35

Nagyon tévedsz, hogy az öreg nénit nem sorolnák a szaporítók közé.

Első sorban, miért nem ivartalan a kutyája?

Másod sorban sorolhatnám az összes unásig felsorolt bűnöket a véletlenül besikerült almokkal kapcsolatban. És nem számít,ki a gazda.

2017. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon sokszor valóban baj van a hangvétellel. Úgy támadnak neki mindenkinek, mintha már ezerszer elmagyarázták volna... ami igaz, csak épp nem annak az egy adott embernek magyarázták el.

De egyébként igazuk van, csak nem így kellene tálalni, hanem ezeregyedszerre is türelmesen és kulturáltan.

Aki állatvédelemmel foglalkozik, azok döntő többsége egyébként rohadtul nem unatkozik, és van normális munkája is, az állatok mentését stb. pedig saját szabadidejében és sokszor a saját pénzéből végzi. Célja nem más, mint hogy kevesebb szenvedő, éhező, beteg, gazdátlan állat legyen. Hogy akiken tud, segítsen.

És mivel nap mint nap szembesül a különféle elborzasztó, elrettentő esetekkel, a 100% fölött működő menhelyekkel, egy idő után kevésbé lesz toleráns, felmegy a pumpa benne. Ez nem mentség, hanem magyarázat.

Szóval: részben (ami a hangnemet illeti) igazad van. Részben meg nincs. Mert amíg ennyi (sok-sok ezer) gazdátlan, kidobott, nem normálisan ellátott, beteg, menhelyeken, gyepmesteri telepeken és utcán élő kutya van, addig nincs szükség újabb véletlen almokra - aki állatot tart, tartsa felelősségteljesen, ivartalanítsa, vagy vigyázzon rá úgy, ne legyen véletlen alom.

Nem kanapéállatvédő vagyok, ámbár nem is ez tölti ki az életemet, mivel elég sokat dolgozom, és a menhelyről örökbefogadott bull típusú ivartalanított kutyámmal is sokat foglalkozom, emellett, ha időm engedi, menhelyen vagyok önkéntes.

2017. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Értelek utolsó. Azt is értem hogy annak aki nem ivartalanít és felesleges almot csinál megmondják hogy ivartalanítani kell. De azzal nem értek egyet, hogy amikor már megvan az alom és a kiskutyát valaki elhozza, azt az illetőt támadják hogy mekkora felelőtlen és a szaporítást támogatja. Nem támogatja a szaporítást hiszen nem egy szaporítótelepről vett kutyát. Jobb lenne ha hagyná hogy a gazda agyoncsapja őket? Tény, hogy fel kell hívni a figyelmet az ivartalanításra, de nehogy már mindig azt támadják aki csak befogadott egy kiskutyát és jó életet akar neki nyújtani.


Egyébként a megoldás tényleg egy kutyaadó lenne ami alól az ivartalan kutyák mentesülnének, csak sajnos a magyar mentalitás azt hozná hogy az ország fele kirakná a kutyát az utcára.

2017. okt. 28. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!