Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyből hoztunk egy 8...

A menhelyből hoztunk egy 8 éves szuka staffit. Nagyon félős mert elvileg harcoltaták. Hogy tudnám kicsit gorombítani?

Figyelt kérdés
2017. okt. 28. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy gorombítani? Remélem nem vadítani akarod te is szerencsétlent, ez a kutya lelkileg sérült, nem gorombítani kell hanem feloldani, sok szeretetet adni és megtanítani bízni emberben állatban egyaránt.
2017. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, ha ilyen háttérrel hozzá nem értő embernek adták ki azt a kutyát.
2017. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
itt arra gondolok hogy legalább jelezzen ha idegen jön. mert amúgy meg jól bánunk vele sok szeretetet kap. sétákat. játszani sajna nem lehet vele mert a labdától vagy bármitől is fél
2017. okt. 28. 22:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg hozzá nem értés ez a kutya nem nektek való nem akarlak megbántani. Ilyen múltú kutyának rehabilitációra van szüksége hozzáértő embertől, de minimum kutyaiskolába járatni vagy ilyen félős kutya esetében magánkiképzőt házhoz hívni. Nem úgy működik hogy játszani nem lehet vele mert fél és jól van az, hanem fel kell oldani a félelmét, valószínűleg azt se tudja mi az a labda nem fogja magától megtudni hogy jó neki. A staff típusú kutyák nem házőrző típusok, miért ilyen kutyát hoztatok ha házőrzőt akartok? Hogy várhatod el tőle hogy jön egy számára idegen ember és ne féljen tőle amikor harcoltatták és verték? Még most szerintem vigyétek vissza és mondjátok meg hogy milyen típusú kutyát szeretnétek, mert ha nem tesztek érte semmit ez a kutya csak sínylődni fog nálatok.
2017. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ahhoz képest hogy nem akarsz megbántani elégé úgy írsz. azért hoztam ki ezt a kutyát mert nem akartam hogy ott rohadjon plusz egy másik ember is ki akarta venni akit jol ismerek és ugyanugy harcoltatta volna akkor inkább hagytam volna ott? és amugy meg mindent megteszek azért hogy segítsek feloldodni neki. csak volt valaki kedves aki megmérgezte az előző kutyánkat és nem szertném hogy vele is ez legyen ezért lenne jo ha ugatna
2017. okt. 28. 22:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ezt nem fogják megmérgezni? Mit fog ugatni az átdobott mérget? Értem én hogy mit akarsz de nem fogja magától. Bocs ha megbántódtál, de azt a részét is elolvastad a hozzászólásnak hogy szakemberre lenne szüksége hogy feloldódjon a kutya? Amúgy meg a staffoknak rövid a szőrük és alkalmatlanok csak kinti kutyának, ezért jobb lenne ha már ezekben a hidegekben bevinnétek, akkor meg se mérgezhetik. Hamarabb hozzátok szokna és megbarátkozna az új környezettel.
2017. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapból elég unfair dolog egy ekkora traumán átesett kutyától házőrzést elvárni. Ha házőrzőre volt szükségetek, azt kellett volna elhozni. Ennek a staffinak sok segítségre lesz még szükésge, remélem, fel vagytok rá készülve és nem csak megsajnáltátok és vittétek is.
2017. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
bent szokott lenni a szobában ha pedig kint van akkor van kis ruhája
2017. okt. 28. 22:43
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De jó neki. Akkor már csak a lelki nyomorát kell valahogy megoldani.
2017. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed megfogalmazása elég csúnyán hangzik, az tény. De most hogy már írtad, mit is szeretnél valójában: idővel fel fog oldódni körülöttetek a kutya, ha szeretettel bántok vele. Ha sok szeretetet kap, akkor egyre magabiztosabb lesz a környezetében, és nem kizárt, hogy idegen láttán egyet kettőt vakkant majd. De a kerítést cibálni valószínűleg sosem fogja majd, ha jön valaki, erre azért ne számítsatok.

És igen, a szőre és a szocializáció miatt is érdemes bent tartani, meg azért is, mert mostanában egyre gyakrabban lopnak ilyen típusú kutyákat, pont avval a céllal, ami az ő múltjában is meghatározó volt.

2017. okt. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!