Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vihetem sétálni a...

Mikor vihetem sétálni a kiskutyát? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés
Másfél hónapja örökbe fogadtunk, egy akkor kb. 3 hónapos kiskutyát,akit elszakították a "gazdájától" aki minden oltás,és chip nélkül hagyta,hogy egyedül az utcán kóricáljon. Természetesen amint hozzánk került, első dolgunk volt az oltási program megkezdése. Most 4,5 hónapos a kutyus. 5 napja kapta meg a 4. oltását. Nagyon mozgékony kiskutya,ugyanis az anyja tacskó, az apja pedig nagy valószínűséggel vizsla,szóval már ne nagyon bírunk vele. Volt ahol olvastam,hogy 3. oltás után ki lehet vinni,volt aki a 4. után 3-4 nappal. Az orvosunk azt mondta,hogy a 4. oltás után 1 héttel (azaz kedden), viszont mi akkor utazunk (a kutyával) és szeretnénk,hogy megismerje addigra egy kicsit a kint létet. Pórázhoz már hozzá van szoktatva. Normális válaszoknak zöld mancs. :) :D

2017. okt. 29. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos szavát tartanám mérvadónak, de ha előtte pár nappal kimentek vele 10-20 percre, meg előtte való nap már több időre, semmi baja nem lesz. :) Nem is kell több, intenzíven rohangálni fog kicsit, de ilyenkor még mérsékelten fáradékonyak. Arra azért figyeljetek, hogy a biztonság kedvéért ne frekventált kutyás helyre vigyétek és nagyon figyeljetek rá, ne szaglásszon mindenféle kutyagumit az utcán. :)

- Egy hajdani tenyésztő

2017. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hol laktok? Mekkora az esélye, hogy oltatlan kutyák járnak a környéken?
2017. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Utolsó!


Tekintve, hogy a kérdésben szereplő eb is ki volt dobva az utcára oltás nélkül, nem szabad figyelmen kívül hagyni ezt a lehetőséget. De örülök, ha burokban élsz és szerinted nincs az országban kóbor kutya.

2017. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) :D. Második! Természetesen előfordulhat a házunk körül oltatlan, kóbor kutya. Menek a zöldek :)
2017. okt. 29. 11:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik! Ez nem volt túl értelmes hozzászólás. Konkrétan arra gondoltam, hogy nem mindegy, hogy a kérdező pl Budapest belvárosában lakik, ahol azért kis eséllyel találkozik oltatlan kutyával, vagy egy tanyán, ahol a környék tele van kóbor kutyával. A kérdező sehol nem utalt arra, hogy a környéken találták a kutyát, akármelyik menhelyről is befogadhatta.

Kérdező, ha sok a kóbor kutya a környéken, inkább várj vele.

2017. okt. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Budapest vonzáskörzetében lakom. (Mellette levő város). Nem sok a kóbor kutya havonta 1-2-őt látok.
2017. okt. 29. 12:09
 7/14 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld! :)
2017. okt. 29. 12:09
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Veszettség elleni oltás utáni 20. naptól. :)
2017. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Veszettség elleni oltás után után 5 nappal mi már elvittük sétálni a kutyát.
2017. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs második, túl sok trollal találkoztam az elmúlt napokban és egész máshogy értelmeztem az első mondatod intonációját. Mea culpa.
2017. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!