Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az élet vak, süket...

Milyen az élet vak, süket idős kutyával? Milyen trükkökkel lehet az ilyen kutyával kommunikálni?

Figyelt kérdés

Hogyan hívom be a lakásba vagy küldöm ki, ha elmegyünk itthonról? Vagy hogyan tudom odahívni magamhoz?

Házőrzésre alkalmas?


2017. okt. 29. 14:53
 1/9 anonim válasza:
87%
Házőrzésre...? Ez most komoly?!
2017. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Egy vak és süket kutyát ne zavarj ki az udvarra, ne zárd ki egyedül, pláne ha nem ott nőtt fel. Zárd kennelbe, ha elmész otthonról, mondjuk az “alvósrongyát” szagoltasd meg vele és úgy irányítsd. Házőrzésre alkalmasabb egy idős, süket és vak kutya, mint te gazdának...
2017. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Először is, akinek már annyira idős a kutyája, hogy már vak és süket is, közöttük általában már meg van az a fajta kutya-gazdi kapcsolat, hogy gyakorlatilag "szavak nélkül" kommunikálnak. Ilyenkor a gazdi örül amíg vele lehet a társa, nem holmi trükkök tanításával bohóckodik (arra volt 10-12 éve)... A házőrzést meg ugye te sem gondoltad komolyan?
2017. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kimész és megsimogatod,ha van nyakörve akkor megfogod és elkezded picit meghúzni,esetleg nyakörvestül bekíséred a lakásba.

Idős kutyát nem kéne ki küldeni,mert bármi történhet vele az udvaron.De ugyan azzal a módszerrel nyakörvét fogd meg és vezesd ki.


Házőrzés remélem vicc volt.

Hiszen nem lát nem hall semmit.


Én idős kutyám arra se kell fel ha csengetnek kaputelefonon,sokszor hogy haza érünk arra sem kell fel.


Én érintéssel kommunikálok.Hiába hívom arra már nem jön. Bár a miénk nem teljesen vak,doki szerint foltokat,homályokat lát,de már teljesen nem.

2017. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad átrendezni a lakást, udvart. Ha azt akartuk kövessen, akkor hozzáértünk az orrához, és szag után jött. Ha aludt mindig úgy ébresztettük, hogy a kezünket vagy a kaját odatartottuk az orra elé, mert ha simogatással ébresztettük, megijedt. Egyébként hagytuk pihenni, naponta 2-3x kelt fel, evett, wc-zett, körbesétált az udvaron, kért egy kis simit és ment vissza aludni.
2017. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Házőrzésre XD

Jó, hogy nem rendőrkutyának akarod kiképezni. :D

2017. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A házőrzős részt nem gondoltam végig, bocsánat. Az viszont megmaradt bennem, hogy kiskoromban nagymamámék szomszédjában volt egy nagyon öreg kutya, vak és süket volt. A gazdája egyedül élt, nem járt hozzá senki, csak a postás hozta a nyugdíját, mindig bement a nénivel a házba, gondolom azért hogy ne az utcán adja neki oda a pénzt. A kutya mindig ugatta őt, már akkor amikor a kapun kívül volt. Ezért feltételeztem, hogy függetlenül attól hogy vak és süket a kutya, érzik ha idegen sétál be a kapun.


Kertben nőtt fel a kutyám, éjszakára beengedem az előszobába aludni, de ha megyek dolgozni, ki kell mennie az udvarra. Ha hazaérek munkából vagy otthon vagyunk, szeret velünk bent lenni, szóval ki-be járkál.

Még nem volt dolgom vak és süket kutyával, nem kell rögtön elítélni, egyszerűen csak megijedtem ettől a számomra új helyzettől és azért írtam ki a kérdést, hátha írnak olyanok akiknek volt/van egyszerre süket és vak kutyájuk és leírják hogy mire kell figyelni náluk, tapasztalatokat, hogy szokták meg az új helyzetet, stb. Nekem ő az első kutyám.

Akik normálisan válaszoltak, nekik köszönöm! Akik ítélkeznek, gondolom nem csak ezen az oldalon, hanem az életben is ilyenek.

2017. nov. 1. 12:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Se vak, se süket kutyám még nem volt, de szomszédnál akadt már vak kutyus. https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7302454-vak-..


Érintés, simogatás lesz a kapcsolattartás fő "eszköze".

Egyébként: ha rövidszőrű, ha nem, jobb, ha találsz egy kuckót a lakáson belül , arra az időszakra is, amikor nem vagy otthon! Nem kell neki a meglévő bajai mellé egy kiadós felfázás, vagy ízületi betegség is, egyikőtöknek sem előnyös állapot!

Biztos lehetsz abban, hogy nem "szedi szét a lakást", ha meg olyan szoba van, ahová semmiképpen nem akarod beengedni, akkor szépen becsukod előtte az oda vezető ajtót.

Ilyen kérdésnél mindig írd ki, milyen fajta kutyáról van szó. Pl. egy palotapincsit, vagy egy Havanese-t totál egészségesen sem tartok alkalmasnak téli házőrzésre. Ha pedig az orrát használja , JELZŐkutyának még mindig alkalmas lehet, (odamegy, megbök, ha érzi, hogy jön vki, vagy épp odaég a kaja), de ne akarj tőle többet, mint amennyire az állapota még alkalmassá teszi. "Adj neki feladatot", biztosíts neki játszási lehetőséget, de jusson eszedbe : mintahogy tudod, hogy ilyen állapotban lévő kutyussal nem fogsz már agilityre járni, ugyanúgy tudd, hogy a környezeted közelsége akkor is fontos neki, amikor nem éppen a lábaidnál hever.

Ha télen, vagy durva kánikulában, egyéb pocsék időben beengeded, az nem jelent ám felesleges kényeztetést, "elkapatást"! Tuti, hogy találsz belül is pár négyzetméternyi helyet, ami akkor is az övé, és számára akkor is biztonságos, nyugis hely, ha a gazdi épp nincsen otthon.

Idősen, vakon és süketen muszáj teljesen rádhagyatkoznia : ne élj vissza az állapotával! Vigyázz rá, mint ő segítene, ha hasonló állapotban lennél te.

2017. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy nem ítéltél el! Nekem ez a kutya a mindenem, belehalnék ha történne vele valami. Vigyázok rá természetesen, nálunk családtag! Rossz belegondolni abba hogy ő már idős és bizony elfogom veszíteni egyszer, megszakad a szívem hogy nem lát, nem hall engem.

Az előszobában a lépcső alatt van a helye ha bent van, kint pedig van neki szigetelt háza. Labrador-németjuhász keverék, ízületeire GF 600-at kap és javult a fekvésből felállása, élénkebb.

2017. nov. 3. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!