Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon frise vagy bolongnese...

Bichon frise vagy bolongnese esetleg havanese ilyen feltételek mellett, első kutya ként?

Figyelt kérdés

A tesommal viselnénk gondját ketten.

Én reggel 6:30 kor vinnem le 10-15 percre.

Ha dél elöttös tesom akkor 16:30 kor

Ha dél utanos 10:45 kor tudns levinni 20-30 percre.

Ha dél elottos én vinnem le 3-4 ora kozott 10 percre.

Majd 18 ora utan tudnam levinni

De az beszeltuk hogy 20:30 kor levisszuk mikor haza ér es akkor egy óras seta.

Nem tudom igy meg felelő e egy kis kutyának, mert nem mindig tudnánk ugyan abban az időben levinni ez hetente változik a tesóm miatt.

Ill hogy ezek a fajták jok e kezdő kutyásoknak.

Csivava es a yorki is szoba jott de azt olvastuk hogy ők egy gazdásak.


2017. okt. 30. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A bichonok jók kezdő kutyásnak, igen.

Lényeg, hogy lehetőleg 8-9 óránál több semmiképp ne teljen el levitel nélkül, és napi egy legalább 1 órás sétája is legyen, amikor szabadon szaladgálhat, és más kutyákkal játszhat.

Viszont kölyökkorban még sokkal gyakrabban, eleint 2-3 óránként kellene levinni, fokozatosan növelve a két séta közt eltelt időt, míg nem lesz elég érett a szobatisztaságra.

2017. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 10-15 perces setak eleg kevesnek tunnek, nalunk a sima egeszsegugyi seta is eltart 30-45 perc kozott, igy reggel is elfarad, es nem pakol/rombol amikor egyedul otthon van, hanem nyugodt es alszik tovabb. En mondjuk a delutani setat hosszabitanam meg, mig az esti seta megint egeszsegugyi lenne. Es mint elottem irtak, amig kolyok addig surubben lekell vele menni. Amugy elso kutyanak tenyleg jok a bichonok, mert konnyen tanulnak, szeretnek a gazdi kedveben jarni.
2017. okt. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!