Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy kutyának hogy a gazda nem morogható és nem támadható?

Figyelt kérdés
Jó kutya, engedelmes, de a dominanciáját a családtagokon is próbálja érvényesíteni, morgással és harapással. Erről hogy lehet leszoktatni?
2017. okt. 30. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Alap, minimális neveléssel. A kutya agressziója a gazda felé a legnagyobb viselkedési hiba és a legnagyobb félrenevelés. Már minimális tudatossággal, következetességgel is ki lehetett volna ezt kerülni.

Valami komoly gond lehet veletek, ha ennyire nem tudjátok nevelni őt. Itt már kutyaiskola kellene.

2017. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kutyasuli kéne mert ez nagyon nagy baj. Kicsit szkeptikus vagyok azzal az állításoddal szemben, hogy amúgy jó kutya, engedelmes. Nyilván a kertben az, meg talán kint az utcán, ha éppen semmi izgalmas nem történik körülötte, de más kutyák között is? Macskák közelében is? Le tudod tiltani, ha valamire nagyon rápörög?
2017. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Más kutyák között is nyugodt, szabadon engedhető, ha más kutyával játszik akkor is játék közben be tudom hívni. Ül, fekszik, macska után ha elindul utcán le tudom állítani. Kutyázásról leszoktattam, ha kerítésnél ugatnak kifelé kutyák már nem őrjöng vissza rájuk. Tehát tényleg jó kutya. Annyi, hogy néha rájön hogy nem engedi magát simogatni, nem enged a nyakához, füléhez nyúlni és morog. Akkor kikap, nem csinálja 3-4 napig, majd újra kezdi.
2017. okt. 30. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fájdalmai vannak?
2017. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem. Van mikor hosszabb időre abbahagyja, akár hónapokra is. Szerintem egyértelműen "főnökségért" próbálkozik be.
2017. okt. 30. 19:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiképző segítségét kéne kérni mindenképpen. Sajnos látatlanban nem sokat lehet mondani.
2017. okt. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!