Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya gyógytornász fizetése?

Kutya gyógytornász fizetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudja valaki, hogy mennyit keres havonta egy kutya gyógytornász/fizioterapeuta? Negyed éves gyógytornász hallgató vagyok, és a diploma megszerzése után meg szeretném csinálni ezt a tanfolyamot.


Előre is köszönöm a válaszokat, szép napot! :)



2017. okt. 30. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Mivel ezt mint vállalkozó tudod csinálni, a bevételed attól függ, mennyi ügyfeled lesz.
2017. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Úgy tudom, Magyarországon csak 1 olyan fizioterapeuta van, akinek kizárólagosan ez a foglalkozása, ebből él. Mindenki más viszont csak másodállásként vállalja ezt a foglalkozást, ebből is látszik hogy mennyire "jól" lehet vele keresni itt.


Külföldön más/jobb a helyzet, ott az emberek szíves(ebb)en költenek az állatkáikra, meg hát ők meg is engedhetik maguknak. Angliában például nem is lehet akárki kutya-fizioterapeuta, csak az lehet, aki a humán gyógytornászt is elvégezte. Ebből is látszik, hogy ott mennyire komoly szakmának tartják ezt. Itthon még nincs olyan nagy divatja, sokak szerint csak luxus. Az itteni állattartási kultúra még nem elég fejlett ahhoz, hogy egy ilyen szakmából kényelmesen meg lehessen élni.


Na de hogy a kérdésedre is válaszoljak, a páciensek számától függ. Minél jobb vagy a szakmában, és minél inkább olyan helyen élsz, ahol van erre igény, az esélyeid is annál jobbak.


A mi alföldi településünkön egy fizioterapeuta dolgozik csak, ő egy kezelésért 3000 Ft-ot kért. A kezelés időtartama kutyánként változó, 45 perc és 75 perc között mozog. Megyeszékhelyünkön dolgozó terapeutánál viszont 4000 Ft volt egy kezelés, ő viszont szakmailag is lényegesen jobb volt, tapasztaltabb.

Összehasonlításképpen Ausztriában, a bécsi állatorvosi egyetemen a kutyámat 25 euróért kezelték, de ez már a 30% kedvezmény levonás után, amit kaptam, került ennyibe. Max. 20 perc volt az egész folyamat.


Szóval külföldön elég jól megélhetnél, de akár itthon is. A legjobb lehet, ha betársulsz állatorvos mellé, olyanhoz aki foglalkozik ortopédiai/neurológiai műtétek elvégzésével, és akkor a pácienseit rögtön továbbutalná hozzád, a már jól bevált terapeutájához.

2017. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1%

én inkább odaadnám a pénzt egy hajléktalannak, mint ilyen kamu dologgal húzzanak le.

Még a sima gyógytornász is azoknak való, aki lusta megmozdulni.

2017. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönöm a választ. Kíváncsi voltam, hogy a magánszektoron kívül vajon van-e álláslehetőség ezzel a végzettséggel.


2-es: Köszönöm a választ, nagyon-nagyon hasznos volt! Igen, sajnos tisztában vagyok azzal, milyen Magyarországon az állattartási kultúra, és az átlagfizetésből élők nem engedhetik meg maguknak, hogy kedvenceikre költsenek. Engem is meglepett, amit a kutyafizio.hu-n olvastam, miszerint a képzés megkezdéséhez csak gimnáziumi érettségi végzettség szükséges. Nekem ez egy olyan hivatás lenne, amit ingyen is csinálnék, de sajnos pénzből élünk. Elkezdek gyűjteni a tanfolyamra, és bárhogy is alakul a későbbiekben, biztosan nem fogom megbánni.


3-as: Nem akarom elhinni, hogy 2017-ben valaki ilyen kommentet ír. Te tájékozatlan, sötét, buta ember!!! Az egy dolog, hogy a magyar ember - tisztelet a kivételnek - megrekedt azon a szinten, hogy a kutyának az udvarban a helye, láncra kötve, és minek ugat, de a véleményed második fele körülbelül úgy hangzik, mintha azt írtad volna, hogy pl. ápolókra is csak annak van szüksége, aki lusta vigyázni magára. Te ostoba, te! Csapj fel egy könyvet inkább, még nem késő. No comment.

2017. okt. 31. 10:54
 5/13 anonim ***** válasza:
3%

helyette felcsaptam az internetet.

Még senki nem lett jobban a gyógytornától.

Millió kérdés volt már ezzel kapcsolatban.

2017. okt. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
csakhogy egyet említsek, a schroth terápia a légzéssel akar gyógyítani, és ezt a gyógytornászok el is hiszik, akik tovább adják a reménytelen betegeknek, akik minden pénzt megadnának a gyógyulásért.
2017. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

az ápolók se tudják meggyógyítani a betegeket és az ápoló, gyógytornász szak szinte ugyanaz.

Nem kell a sóder, hogy kézrátétellel gyógyít a gyógytornász, mert f.ngjuk nincs az egészséges sportról se.

2017. okt. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Hogy te mekkora baromságokat írsz!

Nem tudom, hogy jönnek ide az ápolók meg mittudoménmi, de itt most kutya fizioterápiáról volt szó.

Ez az alternatív gyógyászathoz tartozik, szóval mindenki eldönti magának, hogy hisz-e benne vagy sem.


De csak mondom, hogy bizonyított hatása van a kezeléseknek, gyorsabban és hatékonyabban gyógyulnak, épülnek fel bizonyos mozgásszervi betegségekből az alanyok. Millió videó van erről a neten, keress rá! Összehasonlítás is van, 2 kutya ugyanavval a problémával, ugyanaz az orvos műtötte őket, kb. Ugyanakkor. Az egyik kapott fiziot a másik nem. Amelyiket kezelték, pár hónap után már mozgott rendesen, már a szépjárást is majdnem elérték nála. Ezzel szemben a másik kutya nagyon le volt maradva hozzá képest, szinte meg csak botladozott.

Szóval ha lenne valami fogalmad az egészről, akkor tudnád, hogy a fizioterápiát önmagában véve senki nem csodaszernek vagy orvoslásnak gondolja, mindenki tudja hogy ez csak egy segítség a felépüléshez vezető úton. Nekem porckorongsérves kutyám van, megműtötték de a járás még nagyon messze van neki. Szerinted mi fog történni a lábaival és a gerincével, ha hónapokon át nem mozog? Elárulom: izületi mozgaspalyak beszűkülnek, elsorvad minden izom, és mire a kutya felépül anmyira neurológiailag, hogy már képes lenne járni, egyszerűen nem fog tudni, mert anatomiailag lehetetlen lesz neki, az izomhiany meg az ízületek miatt. A kezelések amiket kap tehát mindenképpen hasznosak és szükségesek. Reflex kiváltásokkal karban lehet tartani még a gerincvelőt és ingermasszázzsal stimulálni. Bicikliztetessel pedig a járást is imitálhatjuk, gyakorolhatjuk vele. Ja és azt kifejtettem, hogy a bénulás miatt az első lábaival csinál mindent, így azok eléggé túl vannak terhelve. Erre is a fizio a megoldás, aminek részeként detonizálómasszázzsal kell lazítani a túlterhelt izmokat, mert máskülönben túlfeszülhetnek.

Szóval egyértelműen neked fogalmad sincs arról hogy egyáltalán mit takar a terápia és mire jó. Úgyhogy ilyen tájékozatlanul, hogy van merszed kijelenteni, hogy haszontalan pénzkidobás az egész? Na majd ha neked lesz ilyen bajod, akkor is utasítsd el a terápia lehetőségét, majd akkor megtudod milyen nagy hibát követtél el evvel a hozzáállással.

2017. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Ja és ápoló meg gyógytornász nem ugyanaz!

Elvegezted ezeket a szakokat hogy ennyire tudod?!

És nem, senki sem kezratetellel gyógyít, a terapiaban is különféle gyakorlatok vannak, amiket a terapeuta végez meg végeztet.

2017. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

már millió kérdésnél leírták akiknek semmi hasznuk nem lesz belőle, hogy mi használ mi nem

Sorry

2017. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!