Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnek meg hogy ne...

Csukavivi kérdése:

Mit tehetnek meg hogy ne fazzon a kutyám ősszel /télen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyám már szinte betegesen mindent megteszek érte, de a párom nem engedi be a házba, kutya hazat nagyjából már teliesebbe tettük , alatta van szőnyeg sok pled mindig cserelem ha vizes lenne , a tetejet is be szigeteltuk és az oldalát is , és az ajtón is van egy pled hogy ne fujjon be a szél ,mégis úgy érzem hogy csak szenved , mindig is úgy gondoltam h estére majd be engedem de ahogy írtam a párom hallani sem akar róla (pedig ő is nagyon szereti a kutyát ) egyébként egy 7 hónapos Cane corsorol van szo !

2017. okt. 30. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ugye azt tudod, hogy ez a fajta kutya, kinti tartásra nem javallott?
2017. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
78%

Ez miért ezoterikus kérdés?

Amúgy szerintem többet nem tudsz tenni, de tényleg nem lehet jó neki kint, nagyon rövidszőrű.

2017. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
1%
Bérelj neki egy szobát valamelyik szállodában.
2017. okt. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem a legjobb helyzet. A cane corsok fazosak nem szeretik a hideget. Nagyon embercentrikusak. Kint az udvarom a nap nagy részében egyedül nem jó nekik. Szerintem a minimum az lenne, hogy beszereztek egy fűthető kutyaházat vagy ha arra nincs keret akkor egy olyat aminek speciális a szigetelése.
2017. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sehol nem találtam olyat hogy kinti tartásra nem alkalmas a corso., sokat van vele foglalkozva , és pont ezt kérdezem hogy mit tegyek meg a kis hazába hogy ne fazzon , köszönöm az értelmetlen kommenet ;)nem erre voltam kiváncsi
2017. okt. 30. 19:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretheti a párod, ha egy télen kinti tartásra alkalmatlan kutyát nem enged be... No comment.

Miért nem választottatok kintre való fajtát, ha kint akarjátok tartani?

Az, hogy szenved, az egy dolog. (Illetve persze ez sem egy dolog, hogy képes valaki elnézni, hogy hónapokig fázik a kutyája...). De hamarosan tönkremennek az ízületei is a hidegtől.

Ha nem engeditek be, akkor legokosabb lenne új gazdát keresni neki, mert ennek így semmi értelme.

De ezt nyilván nem teszitek meg.

Akkor: fűtött, temperált melléképület, ezen belül hőszigetelt (alul is) kutyaház, benne szalma, amit cserélni kell, ha nedves lesz. Nem szőnyeg, pléd, hanem szalma kell. Háza elejére hófüggöny.

Így ugyan nem fagy meg, de nyilván nem egy nagy élmény neki a nap 22-23 óráját a házában tölteni, vagy kint fagyoskodni.

2017. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sehol nem találtam olyat hogy kinti tartásra nem alkalmas a corso."

Tőlem megkérdezte a tenyésztő, hogy hol akarom tartani, mert kinti tartásra nem is adja a kutyát. Ez a szerződésben is rögzítve lett, az ivartalanítási kötelezettséggel együtt. Ha a szerződést átolvasod, abban talán megtalálod, ha kitért rá a tenyésztő.

2017. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező nem tudom miért volt értelmetlen a kommentem.

Leírtam benne, hogy nem látod rosszul, hogy " csak szenved". A fajtát olaszországban tenyésztették ki, nem volt szempont a hidegtűrés. Nálunk még városokban is gyakori a hajnali órákban a minusz 5-10 fok. Erre ez a fajta nincs felkészülve.

A szenvedésre a másik válasz a kerti tartás. Elhiszem, hogy foglalkozol vele, de nyilván nem vagy kint vele 6 órát naponta. Ez a fajta imádja a családját, rajong az embereiért.

A kommentem másik részében leírtam, hogy fűthető vagy speciálisan hőszigetelt kutyaház vásárlását javasolom. ( merthogy talán nem tudjátok, hogy kapható ilyen is a piacon).

Sajnálom, ha szerinted ez nem hasznos, de akkor nem igazán értem, hogy milyen tanácsra számítottál?!

2017. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, egy ilyen rövidszőrű kutyát kint tartani??? Normálisak vagytok? Miért nem engedi be?
2017. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem pléd kell, hanem szalma, jó sok.

Amúgy meg nem is lenne muszáj az egész házba beengedni őt, ha csak az előszobába mehet már úgy is jó lenne neki. Ott egy kis fekhelyet ki lehetne neki alakítani. Szerintem evvel még a párod is meg tudna barátkozni, az előszobában úgyis ti is cipőben vagytok, ott úgyis mindig van egy kis piszok, egy kutya nem okozna nagy bonyodalmat ott, szerintem legalábbis.

2017. okt. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!