Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél éves kutya nem szobatiszta?

Fél éves kutya nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
2 hónapos korában vettem. Eleinte óránként, majd kétóránként vittem le. Jelenleg egy rokon segítségével tudom megoldani, hogy kb 3-4 óránként (nagyon max 5) levigye valaki. Ennek ellenére egyáltalán nem szobatiszta. Ha rájön, akkor nem tartja egy percig sem, elvégzi a dolgát. A legnagyobb problémám, hogy dec. 1-jén költözünk a kutyussal albérletbe. Én azt gondoltam, hogy mennyire okos és előrelátó voltam, hogy direkt úgy lett megtervezve, hogy addigra már 6-7hónapos legyen, tehát szobatiszta. Teljesen felújított lakásba megyünk, nem lenne szabad baleseteknek történnie. Vagy legalábbis nem napi rendszerességgel. Pisi-kaki is van idebent minden nap. Nem tudom mit ronthattam el ennyire, de egy hónapunk van az erőteljes fejlődésre, különben óriási bajban leszünk az albérletben. A gond az, hogy jelenleg már nem tudom azt megtenni, hogy óránként levigyem, hiszen dolgozok és már az lenne a cél, hogy a napi 8 órát kibírja egyedül. Nagyon kétségbe vagyok esve, biztos, hogy én rontottam el valamit, de nagyon... építő jellegű hozzászólásokat kérnék, ha lehet. Előre is nagyon nagyon köszönöm.

2017. okt. 31. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld szobakennelbe szoktatni, fokozatosan. 8 órát majd akkor bírja ki, ha felnőtt lesz, de 4-5 órát már ki kellene bírnia.
2017. okt. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piriiiii ***** válasza:

Két lehetőség van. Vagy Te rontottál el valamit, igen, de nagyon, vagy pedig beteg a kutyus. Nem értek ehhez, de ürítésvisszatartási gondok lehetnek, vagy valamiféle izomkontrollálási probléma. Biztos van ezeknek szaknevük is.

Az egyáltalán nem derül ki, hogy hogyan próbáltad szobatisztaságra nevelni.

Az, hogy leviszed, nem feltétlenül elég. Neki ez csak annyit jelent, hogy leviszed, és kész. Ha kell neki, ott fog üríteni, de továbbra sem fogja azt hinni, hogy odabent rossz dolog, ha ott engedi el magát.

Le kell szidni, amikor bepiszkít. Utána közvetlenül vagy közben, de nem percekekkel, félórával, órákkal később. Rögtön akkor, hogy hozzátársítsa a büntetést a bűntetthez.

Nehezítő körülmény, hogy "le"vinned kell és nem "ki". Bár nem teljesen értem, mert le magas épületekből szoktak menni, albérletből például, de Te nyilván nem ott laksz, ha csak most fogsz odaköltözni. Kertesházban laktok?

Na mindegy, a lényeg az, hogy ahogy látod, hogy nekiállna kakilni, pisilni, rá kell szólni, hogy fúj, nem (erényes hangon), és a legjobb az volna, ha foghatnád a kilincset és ki is rakhatnád az udvarra, hogy ott végezze el (mert számít a gyorsaság, hogy összekösse a dolgokat és megértse, hogy azért raktad ki, mert a kaki kintrevaló, ellenben ha ilyenkor még rá kell tenni a pórázt és három emeletet sétálni, talán még az inger is eltűnik belőle addigra). Így egy idő után mindenképp világossá válna számára, hogy bent bűn kakilni, pisilni, azt kint kell csinálni. Egyébként szerintem az állatoknak amúgy is nagyobb öröm kint csinálni, ahol több az inger, a szagok. Nálunk három kutya lakik bent, egyik se piszkít be, odakint/séta közben meg látom, hogyha közeledik a pillanat, nekiállnak szaglászni, körbejárni, megtalálni a legjobb helyet, a legjobb pillanatot.

Szóval egyáltalán nem nehéz egy kutyát szobatisztává nevelni, bár minél idősebb, annál nehezebb.

2017. okt. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem már négy hónaposan bírta a 3-4 órát a kutya, és bár voltak balesetek, mikor nem voltunk otthon, de ha igen, tudott szólni, hogy kimenne. Tehát úgy gondolom, hogy igen, itt valami nem stimmel, valószínűleg az ütemezéssel. Mindig ugyanazokban az időkben vittétek le? Hozzáigazítottátok az evéshez-iváshoz a sétát? Nem jelez sehogyan, ha kell neki? Odakinn végez dolgot? Mekkora idő telik el a séta és a baleset közt?
2017. okt. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy 1-2-3 óránként levitted, mi mást tettél azért, hogy szobatiszta legyen? Mit teszel, amikor a lakásban végzi el a dolgát?


Mi vendéglátósok voltunk, szóval sokat volt egyedül a kutyánk, amikor dolgoztunk. A biztonság kedvéért az ajtóban volt neki alom, de nem használta (csak hasmenés esetén). Amúgy kibírta a 12 órát. Kb 1 hónap alatt lett szobatiszta.

2017. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na ez hosszú lesz :)

Először is tudnod kell, hogy a kutyát ürítésre ingerlik a régebbi ebből származó szagnyomok. Ezeket sima tisztitószer nem tünteti el, szerezz be enzimes tisztítószert és azzal jó alaposan moss fel mindenhol.

A kutyának rutin kell. Mindig ugyanabban az időben egyen és ugyanakkor vidd le pisilni. A mi 5 hónaposunk 6 levitel mellett szobatiszta. Evés után max1 órán belül mindig le kell vinni. Ha esetleg nedves tápot is adsz beki, akkor azt hagyd el. A 80% víz.

Ne legyen egész nap víz előtte. Etetés után mindenképp kínálj neki illetve az adott pisilés időpont előtt fél órával.

Ha a lakásban észreveszed az ürítésre utaló jeleket ( felpattan, körbe körbe mászkál, nagyon szagolgatja a padlót) szólj rá, aztán azonnal irány ki pisilni. Ha a lakásban becsurgat és látod szidd le közben, de nem kell odarohanni és elzavarni.( ha nagyon megijeszted esetleg lent sem mer majd előtted pisilni)Lent ha elvégzni a dolgát kösd parancsszóhoz ( pisil/ kakil) és utána nagyon dícsérd meg , adj neki jutalomfalatot. Ha végzett még pár percet mászkálj vele, ne rohanjatok vissza rögtön, mert ha rájön, hogy pisilés után rögtön vége a mókának, majd odalent tartogatni fogja.

2017. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EvaSz86 ***** válasza:
Tényleg az a gond, hogy nem írtad le a körülményeket, így csak valószínűsíthetni lehet a probléma okát. Először is, ha van pelenka kitéve neki, azt dobd ki, mivel csak összezavarja, nem tud különbséget tenni pelenka/szőnyeg/padló között...csak azt érti, hogy akkor bent is szabad. Másodszor fontos az időbeosztás. Nekem két kutyusom van (1,5 éves és 10 hónapos yorkiek), és ötször viszem le őket egy nap reggel 6:30 körül ez az első pisilés, aztán reggeli után olyan 7:30 körül, ekkor már a "nagyobb" dolog ideje van (reggeli után megjön az "ihlet), aztán 12:30 körül, ezek mindegyike kb. 15-20 perces "egészségügyi" séta, aztán délután 16:30 körül van a nagy sétánk, ami kb. 1,5 óra, utána 7:30-kor vacsi, és 9-kor szintén egy rövid séta kb. fél óra. Nincs a házban se pisi se kaki, éjszaka sem, pedig a kisebb kutyusom 7 hónaposan került hozzám, és nem volt szobatiszta, volt is vele gondom rendesen, azt hittem soha nem fogja megtanulni. Amikor bent csinálja jól le kell szidni, de csak, ha látod, ha csak a foltot találod meg, és ő már nincs ott, akkor felesleges. Én vettem magamhoz egy csomag jutifalatot, és mint a gyerekek, úgy örvendeztem neki, amikor kint pisilt, mivel elég torkosak, következetességgel hamar rájönnek, hogy ha kint csinálják kapnak valami finit, ha pedig bent, akkor szidást. Ha kint nem dicséred meg, akkor nincs, ami motiválja, később persze, amikor rögzült, nem kell tovább a jutifalat, de az elején mindenképp. Kitartás...sikerülni fog!
2017. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!