Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet torzskonyvet...

Hogy lehet torzskonyvet csinaltatni a staffordshire terrieremnek ha az elozo gazdijai nem tettek ezt meg?

Figyelt kérdés

7 hetes a kutyus engem annyira nem zavar hogy nincs torzskonyveztetve de az hogy mindenki megkerdezi van a neki en meg mondom hogy nincs ok meg “jaj akkor nem is fajtatiszta” hat ez mar inkabb. Szuleit is lattam mikor elmentem erte, gyonyoruek voltak.

Viszont annyira csak a kutyaval voltam elfoglalva hogy elfelejtettem megkerdezni ezt a torzskonyv dolgot. Es most nem tudom mit kene. Az addig oke hogy felhivom a szulok torzskonyve miatt de aztan hova tovabb es ennek az egesznek mennyi a koltsege? Koszonom az ertelmes valaszokat.


2017. okt. 31. 08:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Sehogy.

Törzskönyveztetni csak a tenyésztő tud, és ennek feltételei vannak.

Ha törzskönyvezett kutyát szeretnél, akkor tenyésztőtől kell venni.

2017. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyésztőtől hoztad volna nem kellene neked utánakrrdezi, hanem ő kérdez rá, hogy kell-e vagy nem. Nem lesz sehogy törzskönyved, mert biztos nem tenyésztőtől hoztad.... Örül a kutyádnak, nem a papír teszi azzá ami. Nekem bull keverékem van ahogy neked is, annyi a különbség, hogy én még a származását se ismerem. Én is kutakodhatnék meg megcsináltathatnám neki a genetikai vizsgálatoto, de elfogadtam olyannak és úgy ahogy van. És amúgy meg kinek mi köze a kutyád papírjaihoz?
2017. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szaporítótól hoztad, nem lehet törzskönyveztetni.

Miből gondoljuk, hogy szaporítótól van?

Egy tenyésztő soha nem adja oda a kutyát gazdinak 8 hetes kora alatt. Törvénybe is van foglalva, hogy nem szabad elválasztani hamarabb az anyjától.

Másrészt ennyi idő alatt már bőven lenne törzskönyve, csinálnak is neki, tehát minimum 8 hetesen, törzskönyvvel együtt árulják. A törzskönyvben benne van a kennel neve, és a kiskutya neve, amit a tenyésztő adott neki. Nos, melyik kennelből vetted, és mi a neve a kutyádnak?

2017. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

A kedvtelésből tartott állatok tartására és az állatokkal való bánásmódra vonatkozó rendelkezések

14. § (15)Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Ezt csak úgy itt hagyom.

2017. okt. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Te sehogy nem tudod megtenni. A tenyésztő tudja kiváltani, ha van kennelneve és rendben van az alombejelentő lap és a fedeztetési jegy. Persze ezeknek előfeltétele, hogy tenyészszemlén legalább tenyészthető eredményt kapjon mind két közvetlen felmenője, illetve az eü szűrések remdben legyenek.


Mivel egy tenyésztőnél nem opció a tk, hanem az jár minden kölyök mellé (és 8 hétnél hamarabb nem ad oda kutyát), így te szaporítótól vettél keveréket. Abba már bele se kezdek, hogy te milyen felelőtlen vagy és mennyire tönkre teszed így a fajtát. Hogy neked is csak divatból kellett olcsó kutya...

2017. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Bull típusú keverék kutyád van. Majd máskor tenyésztőtől veszel ha fajtatiszta kell.
2017. okt. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Nekem keverél kutyám van szóval engem nem zavar, hogy nincs törzskönyve. Azt gondolom , ha olyan fontos lett volna, Te is jobban figyelsz, hogy honnan szerzed a kutyát. Azonban, ha ez időközben fontossá vált van lehetőség ugynevezett "b" törzskönyvre. A teljes menetét nem tudom érdeklődj a magyar ebtenyésztők oraszágos szövetségénél.



„B” törzskönyvezés



A fajtajellegnek megfelelő törzskönyv nélküli egyedeket-amennyiben a tenyésztő nem kívánja számukra a származási lapot kiváltani - egy éves koruktól „B” törzskönyvezzük.

„B” TÖRZSKÖNYVEZÉS FELTÉTELE: „speciális” bírálaton való részvétel és „fajtajellegnek nagyon jól, vagy kiválóan megfelelt” minősítés. A „B” törzskönyvre bírálatot a tenyésszemléinken végezzük.

„B” törzskönyv díja:


OTK tagoknak NEM tagoknak


15.000 Ft. 30.000 Ft.

2017. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%
#7 és tegyük hozzá, hogy ennek a B törzskönyvnek semmi haszna nincs, hivatalos kiállításra ugyanúgy nem viheted a kutyát, és az esetleges utódai ugyanúgy nem törzskönyvezhetők. Kapsz egy papírt sok pénzért, hogy a fajtajellegnek ránézésre megfelel. Persze arra jó lehet, hogy aztán újabb embereket tévesszenek meg vele, hiszen "van papírja". Sokan az oltási könyvet se tudják megkülönböztetni a törzskönyvtől.
2017. okt. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem mindig szaporitorol van szo jezusom amikor torzskonyv nelkul adnak kutyust vagy tudatlansaguk miatt 8 hetes koruk elott mar eladjak.(mert gondolom neki kene tudni nem nekem mikor lehet elhozni). Egyszeruen csak kiszabadult a boxbol a szuka es megtortent. Nem szaporitoktol vettem
2017. okt. 31. 13:24
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
De sajnos igen és ahogy látom át is lettél verve. Nem minden szaporító elleti folyamatosan a kutyát és tartja őket koszban/retekben. De attól még szaporít. Az én törzskönyves kutyám is "besikerült" kutya volt, ettől függetlenűl kaptunk törzskönyvet, 8hetesen hoztuk el, ki lettünk rendesen okítva. De ez már megtörtént szóval nem tudsz mit tenni ellene, ne foglalkozz a megszólásokkal, az a fontos, hogy szeretsd a kutyát
2017. okt. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!